Направи си сам - Трип компютър

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
nikolaihh
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 02 мар 2013, 19:59
Модел на автомобила: ford mondeo
Status: Извън линия

Re: Вижте какво си монтирах - трип компютър

Мнение от nikolaihh » 08 сеп 2013, 09:28

аз искам да си намеря този трип но в в.тъново нито една морга го няма може ли някои да ми го намери пишете ми на nikolai.nikolai@abv.bg или на скайп nikolai.iv.nikolai

vankata_ll
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 05 юли 2008, 21:06
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Вижте какво си монтирах - трип компютър

Мнение от vankata_ll » 05 мар 2014, 19:10

nikolaihh написа:аз искам да си намеря този трип но в в.тъново нито една морга го няма може ли някои да ми го намери пишете ми на nikolai.nikolai@abv.bg или на скайп nikolai.iv.nikolai
Привет!От скоро имам Мондео MK2 chia и е с часовника...не съм проверявал окабеляването зад него,но четейки темата се надявам и аз да го имам.Въпросът ми обаче е от къде мога да си закупя този трип дисплей и как по-точно да разбера каква "версия" е нужна за моето мондео!?! :)

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Направи си сам - Трип компютър

Мнение от urgan » 06 мар 2014, 09:39

Прочети хубаво темата, всичко е описано надълго и нашироко. Най общо казано, ако колата ти е след 1999 ти трябва 5та версия, слагаш и работи без доработки, ако ти е преди тая година ще ти трябва по ниските версии като 3та се среща най често, но там трябва да се запои кабела на сондата, прочети темата и ще ти стане ясно. А откъде - от ибей или от форума понякога има хора дето продават.
Изображение

Потребителски аватар
didon80
потребител
потребител
Мнения: 1929
Регистриран: 19 ное 2007, 20:38
Модел на автомобила: Мондео МК3 GHIA X 2.2 TDCI 2005г.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 74#p545238
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

FLOF функция!

Мнение от didon80 » 14 сеп 2014, 13:30

Някой слагал ли е на - 25 FLOF от инженерното меню? Изглежда че така се регулира потока на горивото през инжекторите и от там разхода на двигателя е различен. Като загрее двигателя на място обикновено показва 0.9 л/ч, а сега падна на 0.6-0.3 л/ч. Съответно падна и средния разход по трип с няколко литра. Остава да видя колко км ще измина със зареденото гориво за да засека реален ли е разхода и ще пиша.

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Направи си сам - Трип компютър

Мнение от Didibao » 14 сеп 2014, 14:38

Аз съм си играл със стария ми трип, това е корекция по времето за да ти показва по реално разхода, но не влия реално на разхода, а само на показанията.
Изображение

ninjata
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 11 мар 2013, 11:49
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Направи си сам - Трип компютър

Мнение от ninjata » 30 яну 2017, 18:49

Здр стара тема дано отговори някой,трипа от мондео мк2 става ли на мк1. Виждам че има разлика но дали буксата е същата аз сем с мк1 и моянито свети нито показва нещо сами пиука при натискане...а е труден за намиране а мк2 се намира....

ninjata
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 11 мар 2013, 11:49
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Направи си сам - Трип компютър

Мнение от ninjata » 30 яну 2017, 18:51

лелее пиша с лявата дясната ми е в гибз ГАДНО Е.

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Направи си сам - Трип компютър

Мнение от BIGFORDFAN » 31 яну 2017, 13:40

ninjata написа:
30 яну 2017, 18:49
Здр стара тема дано отговори някой,трипа от мондео мк2 става ли на мк1. Виждам че има разлика но дали буксата е същата аз сем с мк1 и моянито свети нито показва нещо сами пиука при натискане...а е труден за намиране а мк2 се намира....
Не става трипа без преправяне на инсталацията до буксата му. Здрав за мк1 да се намери е равносилно на джакпот, аз лично съм срещал един който работи на 95% , а доста мк1ци са минали покрай мен. Един колега от Перник си го беше ремонтирал неговия, но каза че не би се наел да ремонтира друг, дори и срещу заплащане.

ninjata
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 11 мар 2013, 11:49
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Направи си сам - Трип компютър

Мнение от ninjata » 31 яну 2017, 19:47

Лоша работа :cry:

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 10 госта