1.8TDI

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
plamen72nkg
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 07 ное 2005, 18:59
Status: Извън линия

1.8TDI

Мнение от plamen72nkg » 14 сеп 2005, 11:17

ЗДРАВЕИТЕ.ОТ ЕДНА СЕДМИЦА ВЕЧЕ СЪМ ОТ ВАШАТА МАРКА.КУПИХ СИ МОНДЕО 1.8 TDI.ПОНЕЖЕ НИКОГА НЕ СЪМ КАРАЛ ДИЗЕЛ МОЖЕ ЛИ НЯКОИ ДА МИ КАЖЕ ДАЛИ В НАФТАТА СЕ СИПВА МАСЛО,И КАКВО?ЕДИН ПОЗНАТ МИ КАЗА ЧЕ НАФТАТА В БЪЛГАРИЯ БИЛА МНОГО СУХА И Е ХУБАВО ДА СЕ СИПВА МАСЛО ЗА ДА ПРЕДПАЗВА ПОМПАТА.АКО НЯКОИ ЗНАЕ НЕЩО ДА ПОМАГА. И ДРУГО НЕ МИ СВЕТЯТ КРУШКИТЕ НА ТРИТЕ ВРЪТКИ НА ПАРНОТО.КАК СЕ СВАЛЯ И КАКВИ СА КРУШКИТЕ

tr@jan
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 08 юни 2005, 15:34
Модел на автомобила: SOFIA
Местоположение: MONDEO
Status: Извън линия

Мнение от tr@jan » 14 сеп 2005, 12:10

Поздравления автомобила е добър. Аз карах 8 години дизели два ескорта и един голф и за съжаление трябва да ти кажа, че съм по-доволен от голфа. Сега съм на мондео 1.8 бензин/газ/ и съм много доволен. За маслото - това, че е хубаво да се добавя нещо към нафтата в България, за да е по-мазна е така, но моя съвет е да добавяш газ за горене ефекта е двоен и смазване, и промиване на дюзите, като те съветвам да слагаш от време на време примерно на два месеца /или на около 3000км зависи как въртиш/ около 3л на един резервоар. Иначе и масло става но слагаи не повече от 1л на резервоар инацче рискуваш да попушва повечко. Незнам в какво състояние е колата, но дано да си случил с мотора че иначе кофти.
Още един съвет - ходенето в сервизите на мотофое го оставяи като последен вариант - прото съм разговарял с доста препатили, на които проблемите им не са решавани а джобовет поолекнали. Успех :D

Jinxy
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 29 юни 2005, 16:01
Модел на автомобила: Ford FOCUS 1.8 TDCi 115ps
Местоположение: Botevgrad
Status: Извън линия

Мнение от Jinxy » 14 сеп 2005, 17:57

Вчера говорих със Супер Дизел по въпроса за маслото в нафтата и те ме посъветваха да СЛАГАМ ПО 100 ДО 200 ГРАМА НА 10 ЛИТРА НАФТА. Помпите се мажели по - добре и се износвали по-малко. Маслото да е обикновено двигателно 15W40 или фино машинно. Нетрябвало да е двутактово - незнам си там защо.....

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта