Бих искал лампичка на таблото за горивото...

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Бих искал лампичка на таблото за горивото...

Мнение от kEFi » 18 яну 2005, 13:02

S@sel@ написа
Пуснато на: Нед Дек 12, 2004 12:01 pm
--------------------------------------------------------------------------------

да ми светва лампичка на таблото за горивото!!! Знам, знам... има си червена зона и пр.
Ама ИСКАМ си лампичката!
Последна промяна от kEFi на 18 яну 2005, 13:16, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

kEFi написа..

Мнение от kEFi » 18 яну 2005, 13:04

Пуснато на: Пон Дек 13, 2004 9:19 am Заглавие: Относно лампичките...

--------------------------------------------------------------------------------

....Мисля, че нямате проблем.
Колите Форд, а и не само те се сглобяват модулно и по т.н.платформи.
Таблата са си серийни и без разлики, само с различна част включени индикатори. Не съм много сигурен, дали важи за всички модели, но при Ескорта (1992- , в моя случай с оборотомер) по принцип си има всичко. Захранването на всички лампички е на обща шина. Слага се лампичка на необходимото място и тя светва. Ако не го направи - значи не е подвключен сигнал. Но това не значи, че трябва да опъваш кабели и т.н. Инсталацията е положена и си има всичко необходимо, евентуално ще липсва някой накрайник, в най-лошия случай - датчик. Въпроса е да се открие и закачи. Естествено, предполагам, че това е в сила за близки по ред модификации. Може да има проблем при базов модел.
Та конкретно:
1. Купете си крушки.
2. Бъдете сигурни, че резервоара ви на резерв!
3. Отворете таблото (внимателно).
4. Поставете крушките на необходимото празно гнездо. Ако светне - ОК; ако не...
5. Проверете пистите, да не би да има нарушени пътеки.
6. Проверете двата куплунга за празни гнезда. Запомнете кабела, стоящ зад празното гнездо (евентуално)
7. Вдигнете задната седалка и огледайте входящата инсталация. Търсете съответствия. Добре е да използвате мултицет за да откриете интересуващия ви кабел.
8. Предполага се, че проблема е вече решен...

Уточнявам, че това което написах НЕ съм го правил. Включвал съм си само индикатора за къси светлини - имах повече крушки и си ги сложих. Те пък взеха, че светнаха

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Щ-304: Необходимо условие

Мнение от kEFi » 18 яну 2005, 13:05

Необходимо условие да имаш светлинен сигнал, е да имаш подходящ датчик в резервоара, т.е. да от него да излизат два кабела. Обикновено датчика е на реостатен принцип+контакт за долно ниво. Единият кабел излиза от реостата, а другият от контакта "долно ниво". Та вариантите са:
1.Ако от датчика излизат два кабела, търси изгоряла (липса) на крушка на таблото;
2.Ако от датчика излиза един кабел, но има две клеми, с пробна лампа се увери че свободната клема е от долното ниво и тогава тегли кабел до таблото.
3. Сменяш датчика с такъв на Ghiа, теглиш кабел и монтираш крушка където си искаш

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Brock:

Мнение от kEFi » 18 яну 2005, 13:06

Пуснато на: Сря Дек 15, 2004 9:48 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

madmaximus написа: Здрасти. И аз бих искал, ама нямам лампичка..
Между другото МОНДЕО-то имали лампа че един приятел ме изяде, и иска да му свалям таблото да проверяваме. Кажете да знам дали да се мъча изобщо, и ако има имали бущон за нея , може да е от бушона все пак..


МОНДЕОТО НЯМА

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта