Печка на Торнео не работи!!!

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
mutata
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 окт 2008, 20:55
Модел на автомобила: ford canect
Status: Извън линия

Печка на Торнео не работи!!!

Мнение от mutata » 29 окт 2009, 20:31

Колеги как мога да разбера къде е проблема на печката на Торнеото,бучи но от аспухчето не излиза нищо,а и не топли водата,проверил съм бушоните на комп.нищо не записва като грешка???
Торнео конект 2003г. 1.8 66kw.

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Печка на Торнео не работи!!!

Мнение от dreadx » 27 фев 2014, 01:08

mutata написа:Колега имам проблем с печката на Торнео конект1.8 тдци 2002г,не пали всеки път и когато не запали пуши много,забелязвам че капе и антифриз от нея.Има ли някакъв начин да я изключа принудително,че се пуска винаги когато температурата падне под 5 градуса.Ще съм благодарен за съдействие.
peigera написа:Колега потърси колегата dreadx от форума. Той се занимава с печки и съм сигурен, че ще ти помогне.
Не се занимавам, ама познавам един дето се занимава (.. купува, разглобява, почиства, събира някакви печки и ги продава..)

Провери каква е твоята - Webasto, Eberspacher,.. ? И какъв точно модел е.
Ако е това, което си ми написал на Л.С., че не пали от всеки път, може и само с почистване да се оправи. Понякога се натрупват прекалено много сажди вътре и това може да затрудни запалването. Не знам какъв е този антифриз, дето капе от нея - да не се пълни горивната камера с антифриз и да не може да запали? - Би трябвало да има една горивна камера и топлообменник в който тече антифриза около камерата. Също може да се е задръстила помпичката за горивото - откачи маркуча и виж дали при стартиране на печката ще започне да качва гориво.
Ако искаш да я изключиш може би има бушон за нея - или да излъжеш датчика, който дава сигнал, че околната температура е под 5 градуса.
(може би трябва да го прекъснеш). Но по-добре ако ти се занимава я свали и виж как е положението - щом не пали, но пуши може и да е нещо просто.

p.s. Това е много стара тема, но отговарям тук на http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 12&t=67349,
понеже и без това успявам да извъртя всичките теми на оффтопик, реших поне да не пиша по технически теми в търговския раздел.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Печка на Торнео не работи!!!

Мнение от S_C » 27 фев 2014, 21:55

Съседи имах с дизелови ванове...голям чеп гризаха с тия печки. За София ги караха някъде в Княжево. Ама не си написал от кой град си. Ако е за София, ще ги питам...ако си от другия край на БГ, едва ли ще ти свърши работа.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

tashko
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 07 авг 2012, 17:30
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Печка на Торнео не работи!!!

Мнение от tashko » 28 фев 2014, 21:00

колега печката има горелка свещ датчик за горене управление от всяко едно от тези неща може да не пали разглобяваш почистваш горелката в нея там кадето влиза сеща има метално киче ако има нагар го чистиш и с горелка го нагряваш до червено свеща с два кабела пробваш на акумулатора трябва да почервенее за сьжаление ъправлението се сменя с ново ако искаш ми прати меил да ти изпратя материали за ВЕБАСТО И АРТРОНИК :D

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Печка на Торнео не работи!!!

Мнение от dreadx » 01 мар 2014, 04:22

Мисля, че щом от време на време пали, би трябвало да се оправи с почистване. Интересно от къде може да има теч на антифриз - трябва да се огледа при разглобяването. С нетърпение чакам да разбера какво е станало, но колегата май не е влизал във форума, за да прочете отговорите по темата..

tashko
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 07 авг 2012, 17:30
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Печка на Торнео не работи!!!

Мнение от tashko » 01 мар 2014, 08:48

това което бучи и тои мисли че пали може да е церкулационната помпа на водата

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Печка на Торнео не работи!!!

Мнение от dreadx » 01 мар 2014, 12:35

mutata написа:Колега имам проблем с печката на Торнео конект1.8 тдци 2002г,не пали всеки път и когато не запали пуши много.
Аз това го разбирам като да пали понякога..?

tashko
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 07 авг 2012, 17:30
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Печка на Торнео не работи!!!

Мнение от tashko » 01 мар 2014, 16:00

преди да запали тръгва циркулационната помпа а за сухите вентилатора без да са тръгнали не пали виж на дисплея пише ли някаква грешка примерно F03 след втория опит

mutata
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 окт 2008, 20:55
Модел на автомобила: ford canect
Status: Извън линия

Re: Печка на Торнео не работи!!!

Мнение от mutata » 28 окт 2015, 22:23

Колеги извинете но не бях в БГ. Та за печката,разглобих я,теча на антифриз беше от О-пръстените на двата датчика за температурата на водата (смених ги с нови теча спря),сложих нова свещ(за по сигурно),В горивната камера нямаше никакъв нагар чиста перфектна,стоманеното киче около свеща също супер чисто.Единствено гарнитурата която е между камерата и ел. блока беше малко разкъсана и напоена с антифриз но не липсваха части(не съм я сменял,нямаше от къде да купя).Сглобих качих запали,но с наличието на доста пушек и мириз на сурова нафта.И така всеки път заработва но някак не може да изгори всичката нафта,дали обдухването не е наред или самата помпичка за горивото,чух че тя се регулира,ако някой има идеи да сподели или да ме насочите към читав майстор.
От Самоков съм,но не е проблем да се отиде и в София.

Потребителски аватар
perfekt
потребител
потребител
Мнения: 476
Регистриран: 09 мар 2006, 13:21
Модел на автомобила: MONDEO 2.0 TDCI DURATORQ
Местоположение: Видин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Печка на Торнео не работи!!!

Мнение от perfekt » 21 юли 2016, 17:14

mutata написа:Колеги извинете но не бях в БГ. Та за печката,разглобих я,теча на антифриз беше от О-пръстените на двата датчика за температурата на водата (смених ги с нови теча спря),сложих нова свещ(за по сигурно),В горивната камера нямаше никакъв нагар чиста перфектна,стоманеното киче около свеща също супер чисто.Единствено гарнитурата която е между камерата и ел. блока беше малко разкъсана и напоена с антифриз но не липсваха части(не съм я сменял,нямаше от къде да купя).Сглобих качих запали,но с наличието на доста пушек и мириз на сурова нафта.И така всеки път заработва но някак не може да изгори всичката нафта,дали обдухването не е наред или самата помпичка за горивото,чух че тя се регулира,ако някой има идеи да сподели или да ме насочите към читав майстор.
От Самоков съм,но не е проблем да се отиде и в София.
За София оторизиран сервиз на Eberspacher Ебершпахер тел: 029291623

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 25 госта