проблем със стопове-скорпио

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
ivailo rachev
потребител
потребител
Мнения: 429
Регистриран: 04 авг 2008, 22:37
Модел на автомобила: ford scorpio 2,0 89' OHC 77kw/105hp-бивша,fiat bravo 97' 1,6 103++hp
Местоположение: габрово
Status: Извън линия

проблем със стопове-скорпио

Мнение от ivailo rachev » 08 май 2010, 15:57

Здравейте колеги,искам да ви попитам на някой случвало ли му се е като даде на контакт и да светват стоповете и светят постоянно и не реагират при натиск на спирачката.чудя се дали проблема е в нашинката на педала или по самата инсталация.

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: проблем със стопове-скорпио

Мнение от tropper » 08 май 2010, 16:19

Няма логика да е другаде, освен в самото бутонче. Вероятно му е залепнал контактът.

Свали бутона, откачи куплунга и виж дали светят още стоповете. Стоп-светлините трябва да светят само на последната позиция контакт - тази на която работи двигателя.

Може да имаш късмет с отваряне на бутона и "профилактика" на пружинките вътре да се оправиш. Ако има нагорели контакти ги почисти внимателно с остро ножче, но сваляй само нагара, не сваляй много материал. Важни са контактните пъпчици, които на цвят трябва да са червено/оранжеви. Имай предвид, че каквото и да е по бутончето след профилатика няма да изкара много дълго и в първи удобен момент е хубаво да сложиш ново.

П.С. Вчера оправяхме това на едно Пежо и беше голям зор завирането под кормилото :wink:
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
cosworth team ruse
потребител
потребител
Мнения: 1108
Регистриран: 20 апр 2008, 21:39
Модел на автомобила: форд сиера
Местоположение: РУСЕ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: проблем със стопове-скорпио

Мнение от cosworth team ruse » 09 май 2010, 12:06

пич на педала има бутон за спирачките като не е натиснат педала той натиска бутона и така не светят стоповете,и ти като натиснеш спирачките бутона се освобождава и дава контакт и ти светват стповете,та мисълта ми е виж да не ти е излязло бутончето от педала на спирачките и да дава постояно на контакт един вид и заради това да светят

Потребителски аватар
ivailo rachev
потребител
потребител
Мнения: 429
Регистриран: 04 авг 2008, 22:37
Модел на автомобила: ford scorpio 2,0 89' OHC 77kw/105hp-бивша,fiat bravo 97' 1,6 103++hp
Местоположение: габрово
Status: Извън линия

Re: проблем със стопове-скорпио

Мнение от ivailo rachev » 10 май 2010, 15:16

точно от това беше бутончето е излязло от леглото и дава контакт постоянно и за това са светили.Обаче не ме питайте как съм се врял под волана като съм 1,90 висок :lol: голяма веселба.Благодаря ви за съдействието.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта