Течащ шибедах
-
- потребител
- Мнения: 33
- Регистриран: 28 юни 2010, 16:51
- Модел на автомобила: Escort 1.8D 91г.
- Местоположение: Добрич
- Status: Извън линия
Течащ шибедах
Здравейте проблема ми е в шибедаха много тече той е със ръчка стъклен като се вдига само на горе форда е ескорт 1.6д от 1988г.Проверявах за отводнителни каналчета от 4 ъгъла но не намерих мисля че няма!Тече от ппедните 2 ъгала?Някой решавал ли е проблема не искам да го запушвам със силикон
все пак идва летния сезон
)))


- Nebhotep
- потребител
- Мнения: 1977
- Регистриран: 07 юли 2008, 15:26
- Модел на автомобила: Ford S-Max Titanium,105 kW (143 PS) year 2008, 6 speed manual Ford Escort MK VІІ Turnier`97 1.6 16v CLX
- Местоположение: София
- Status: Извън линия
Re: Течащ шибедах
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 57&t=36540" onclick="window.open(this.href);return false;
- HACKO
- Модератор
- Мнения: 13108
- Регистриран: 24 май 2006, 21:22
- Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК - Местоположение: ХАСКОВО
- Status: Извън линия
Re: Течащ шибедах
Предполагам е същия като на Фиестите, свали го и затегни болтовете които държат двете ламарини които служат за панти. Теча не изчезва напълно, заради остарялото уплътнение, но нещата се подобряват. Няма отводнителни канали, разчита само на уплътнението.
- Doin
- потребител
- Мнения: 1817
- Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
- Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
- Местоположение: Слатина, София
- Status: Извън линия
Re: Течащ шибедах
С един приятел какво направихме по въпроса - уплътнението не беше плътна гума и с времето шибедаха си бе направил легло в предния край и от там сълзеше дори след като спре да вали. Скъсахме уплътнението само колкото да прокараме шлаух с подходяш диаметър през предната половина на уплътнението, така че да го надигне, намазахме го хубаво с течен парафин, в дупката напълнихме силикон и проблема изчезна.
Кой е на линия
Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта