Странен проблем с климатика на Мондео !?

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
ivanivanov_1978
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 07 фев 2008, 13:31
Модел на автомобила: MONDEO
Status: Извън линия

Странен проблем с климатика на Мондео !?

Мнение от ivanivanov_1978 » 26 авг 2010, 14:06

Колеги имам странен проблем с климатика на Мондео 93 г 1,8 бензин . След като го пусна започва да загрява колата над нормалното. От време на време спира да духа студено и пак почва. Някой имал ли е подобно явление ? Единствено ме притеснява рязкото загряване на колата , иначе при неработещ климатик температурата на двигателя е нормална.
Благодаря ви предварително !

GalinBelos
потребител
потребител
Мнения: 161
Регистриран: 02 авг 2007, 22:41
Модел на автомобила: Mondeo 1.8/115 АГУ/хетчбек 1994
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Странен проблем с климатика на Мондео !?

Мнение от GalinBelos » 26 авг 2010, 21:56

Провери като пуснеш климатика дали ти тръгват вентилаторите на радиатора. При пускане на климатика те трябва да се стартират веднага независимо от температурата на ДВГ . Ако ти работят вентилаторите мини през някоя автомивка да измиеш радиаторите може да е от това .
Иначе когато стрелката на температурата достигне някъде около "АL" нормално климатика се изключва от пресостата за високо налягане.
Ако радиаторите ти са чисти , вентилатора работи и проблема продължава си смени термостата . При мен имах същият проблем преди месец , само че с тази разлика че загряваше до "L" когато повисях по-дълго по светофарите и без пуснат климатик - проблема се реши след смяна на термостата .
Дано съм ти бил полезен .

ivanivanov_1978
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 07 фев 2008, 13:31
Модел на автомобила: MONDEO
Status: Извън линия

Re: Странен проблем с климатика на Мондео !?

Мнение от ivanivanov_1978 » 11 юли 2012, 15:44

Проблема го реших миналата година след като ми смениха цялата инсталация заедно с перката.Преди това радиатора на парното,термостата,и датчика за оборотите на перката.всичко към 400 лв. :( Обаче сега това лято пак започнаха странни неща ......... не ми се припарва до неграмотни майстори вече който работят на принципа на изключването.Колата без климатик си работи идеално .Обаче когато се пусне последно време климатика почва да спира и тръгва когато си поиска....като работи добре ама след като изключи вътре става ужас от влага и миризми.Въпроса ми е кое го ръководи кога да работи.Нали не е климатроник ...иначе мислех да го зареждам ама си духа ледено.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Странен проблем с климатика на Мондео !?

Мнение от OgiDogi » 11 юли 2012, 20:04

ivanivanov_1978 написа:...след като изключи вътре става ужас от влага и миризми.Въпроса ми е кое го ръководи кога да работи.Нали не е климатроник ...иначе мислех да го зареждам ама си духа ледено.
Някога да си сменял филтъра на купето, нарича се поленов филтър? Името му идва от предназначението да задържа полени (летящите сперматозоиди на растенията). До колкото тези полени са органична материя, смесени с малко влага от въздуха, образуват благоприятна среда за развитието на гъбички и бактерии - горе-долу като неизмити и запотени миризливи крака. Също така, ако филтърът е поразместен и пропуска въпросната органична материя върху изпарителя в купето, там влагата е много повече и развитието на миризливите организми - още по-бурно. По магазините за автокозметика и части се продават флакони с аерозол за измиване и обезпаразитяване на изпарителя, дали с директно пръскане през дълга тръбичка или направо през отвора на филтъра и въздуховодите, варианти всякакви. Сещам се за Zone KillerBact, май беше на Wynn's (или както там се пишеше).
Иначе, включването и изключването на компресора се управлява от "пресостат" - устройство, което превключва електрически вериги при определено налягане.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта