Реостат парно

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
krasi73
потребител
потребител
Мнения: 35
Регистриран: 19 апр 2009, 19:26
Модел на автомобила: Ford Eskort
Status: Извън линия

Реостат парно

Мнение от krasi73 » 05 окт 2013, 08:25

Здравейте колеги отказаха ми 1 ,2,и3та степен на парното ,някои може ли да ми каже каде се намира реостата за степените за парното колата е форд торнео 1.8tdci 2004г.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Реостат парно

Мнение от mrdds » 05 окт 2013, 11:29

Не знам на Торнео къде е-предполагам ,че е зад жапката като на фокуса.Свали я и виж зад нея.Мисля,че беше една светлосиня пластмаса с куплунг и 2 винта.Изгаря термо защитата.
Аз си смених само изгорелия елемент.
Изображение
Резнах изгорялото , така че да останат страничните телчета и сложих новия елемент(който го има във всеки магазин за електронни компоненти за 0,5 лева) .
Присаждането го направих с лустер клемички като преди това счупих пластмасата им за да остане само металната стяга.

:!: Не може да се запоява защото ще изгори и новия елемент.

Елементарен ремонт за без пари,а иначе този целия модул струва доста предполагам.

krasi73
потребител
потребител
Мнения: 35
Регистриран: 19 апр 2009, 19:26
Модел на автомобила: Ford Eskort
Status: Извън линия

Re: Реостат парно

Мнение от krasi73 » 06 окт 2013, 07:56

mrdds написа:Не знам на Торнео къде е-предполагам ,че е зад жапката като на фокуса.Свали я и виж зад нея.Мисля,че беше една светлосиня пластмаса с куплунг и 2 винта.Изгаря термо защитата.
Аз си смених само изгорелия елемент.
Изображение
Резнах изгорялото , така че да останат страничните телчета и сложих новия елемент(който го има във всеки магазин за електронни компоненти за 0,5 лева) .
Присаждането го направих с лустер клемички като преди това счупих пластмасата им за да остане само металната стяга.

:!: Не може да се запоява защото ще изгори и новия елемент.

Елементарен ремонт за без пари,а иначе този целия модул струва доста предполагам.
Благодаря колега днес ще се опитам да го открия.

barev
потребител
потребител
Мнения: 45
Регистриран: 15 мар 2011, 22:48
Модел на автомобила: Ford Escord
Status: Извън линия

Re: Реостат парно

Мнение от barev » 09 окт 2013, 21:07

какво стана колега-намери ли го?

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта