Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от KDebian » 06 авг 2014, 11:28

[Ford Fiesta MK4 Zetec 1.25 1998 75 hp]

Здравейте. Искам Фиестичка да има климатик, но за жалост производителя не е обурудвал точно моята, а когато я оглеждах при покупка не бях изобщо в час с автомобилите, та искам сега да ѝ сложа една климатична инсталация. Доколкото поразпитах ми трябват следните неща:
- компресор за климатик
- радиатор климатик
- разширителен клапан, климатик
- изпарител климатик
- изпарител, климатична система
- прекъсвач на налягане, климатизация

Пропускам ли нещо?

Благодаря предварително! Очакваш Вашите отговори!

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от bateto_toshko » 07 авг 2014, 21:49

Вътре в купето радиаторчето е различно и централната конзола за управление.(предполагам , че на новата трябва да имаш активен бутон A/C) :) За тази цел трябва да свалиш цялото табло.Тук имаме само един признал си , че е свалял таблото и твърдеше , че за нищо на света повече няма да повтори това упражнение :)
Пропускаш най-важното .По евтино е да си купиш същата фиеста с климатик , освен ако частите не ти идват без пари и сам ще си правиш монтажа(няма да плащаш на някой)
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от KDebian » 08 авг 2014, 06:42

Да, наистина всеки така казва, но когато си хвърлил доста пари в един автомобил във все належащи неща, малко идва неизгодно да го захвърля. Пък и няма кой да купи тая кола, защото всеки гледа външния ѝ вид, а той не е перфектен, но пък е стегнат откъм ходова част, спирачки, запалителна система, отопление и като цяло всичко си работи, не вдига обороти, няма течове-мечове, зиме-лете - пали, ала в края на краищата всеки би казал - отпред ти е ударена бронята, отзад има дълбока драскотина, колко ще свалиш и т.н. Идва и другия момент - много рискована ситуация е закупуването на автомобил втора ръка. Приятел си купи "икономичен" който по каталог гори 5.5 - 6.0 л, по думите на собственика - 4.5 - 5.0, един месец по-късно истината е 13-14 л (извънградско за всички стойности). След 800 лв хвърлени пари по ремонти (което се приближава и до цената на колата), автомобила продължава да гори толкова много и проблема все още остава - нерешен. Друг приятел си купи някакво Ауди за 7500 лв, като тегли кредит. Също толкова пари се наложи да изтегли (т.е. да разсрочи кредита) за да изплати ремонта. Година по-късно (към днешна дата) въпросният човек дължи към 17-18 хилки за автомобил който не кара, тъй като дотолкова е обеднял че няма пари едни гуми да си вземе. Така че най-рентабилното нещо което виждам към днешна дата е да си карам Фиестичка с уговорката за добавяне на климатика.

Относно таблото:
Не може ли да се използват "врътките" на парното за регулация и бутона за фаровете за мъгла да се ползват за Power On/Off?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от HACKO » 08 авг 2014, 09:06

Мой колега направи такава интервенция на Фиата на майка си. Има приятел с фирма за внос и продажба на части втора употреба, който му осигури нужните елементи. Отделно му се наложи да ходи 3-4 пъти до друга морга в Пловдив, за да си набави дреболиите, които излезнаха по време на монтажа. Човека в П-в, на поредното посещение му казал, "правил съм го, но не бих повторил, въпреки че имам морга и частите ми са под ръка". Излезе му около 1000лв. при положение, че му я монтира приятел и не си спомням дали му взе пари.
Решението си е твое, но моето мнение след този случай, е или караш без климатик, или сменяш колата.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от KDebian » 08 авг 2014, 10:16

Благодаря НАСКО за изчерпателния коментар.

Относно последното - как да я продам? Предполагам че и ти се досещаш че няма да има човек който да я вземе за повече от 500 лв, при положение че съм я взимал за 1600 + още около 800-900 разходи по ремонти от които да кажем около 50-тина по прехвърлянето, всичко друго инвестирано в части. Също така се досещаш че за 1000 лв няма как да намеря нещо свястно, така че варианта да съм с 2 коли - отпада.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от HACKO » 08 авг 2014, 13:10

>:D<: остава вариант 1
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от lubomirov89 » 08 авг 2014, 14:57

HACKO написа:Мой колега направи такава интервенция на Фиата на майка си. Има приятел с фирма за внос и продажба на части втора употреба, който му осигури нужните елементи. Отделно му се наложи да ходи 3-4 пъти до друга морга в Пловдив, за да си набави дреболиите, които излезнаха по време на монтажа. Човека в П-в, на поредното посещение му казал, "правил съм го, но не бих повторил, въпреки че имам морга и частите ми са под ръка". Излезе му около 1000лв. при положение, че му я монтира приятел и не си спомням дали му взе пари.
Решението си е твое, но моето мнение след този случай, е или караш без климатик, или сменяш колата.
Къф тооо климатик за 1000 лева бря? Да не правиш основен ремонт на двигател и ходова част на едно? Кое му струва толкова много, като гледам в мегапартс-а ми се струва, че не е толкова скъпо. За мен най- удачно е да си вземеш една друга фиеста (примерно с блокирал мотор или нещо подобно) и да прехвърлиш каквото е необходимо, а и имаш части, които може да вършат работа и за напред, останалото на вторичи и си готов.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от bateto_toshko » 09 авг 2014, 00:20

Сложността идва в това , че климатика не е само компресор и радиатор.....ако беше бус лесно щеше да му лепнеш една домашна сплит система ама...... :mrgreen:
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от Didibao » 09 авг 2014, 01:08

Аз съм монтирал климатик на мондео и ми излезе около 250-260лв със зареждането на фреона, но работа си е много, а информацията тогава почти нямаше от къде да си набавя, някой неща разбрах по метода на опит грешка, скоро дори си преправих климатика на климатроник и си работи перфектно.
Изображение

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от KDebian » 10 авг 2014, 16:48

В случай че си закупя по-горе описаните части (ако са достатъчни, разбира се), Didibao би ли се заел с монтажа и какво би ми струвало? Ако искаш отговори на лично, за да не си помислят хората че си правиш реклама или нещо от сорта, просто ако може тук в темата да кажеш дали са достатъчни написаните в първия пост части?

Благодаря предварително!

Потребителски аватар
mi6o
потребител
потребител
Мнения: 773
Регистриран: 11 авг 2007, 10:20
Модел на автомобила: Мондео МК3, 2.2 ТДЦИ, 2005 г., 155 к.с. (коНби), Мондео МК 2 (коНби) / 1.8 ТД / 98 г. /90 к.с. ( бивш Ескорт 1.8 ТД / 98 г. / 90 к.с. , още по-бивша Фиеста 1.25 / 16 кл. / 75 к.с. / 96 г. )
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от mi6o » 10 авг 2014, 17:25

Аз мисля,че колегата Дидибао няма нужда от реклама-просто разгледай темата му раздел ''Моята кола'' и ще видиш от какво мондео,КАКВО МОНДЕО направи :shock: . Човека е машина няма спор и преполагам,че ще се разберете :) ......а защо не и в темата-интересна е и ще е от полза на бъдещи колеги с твоя въпрос.

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от KDebian » 10 авг 2014, 22:42

В такъв случай бих се радвал да получа отговор тук, тъй като лично съобщение не съм получавал от него, засега!

Благодаря предварително за отговорите!

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от KDebian » 16 авг 2014, 15:08

Добре, понеже нямам получени отговори, бихте ли ми казали изброените от мен части
KDebian написа:[Ford Fiesta MK4 Zetec 1.25 1998 75 hp]
- компресор за климатик
- радиатор климатик
- разширителен клапан, климатик
- изпарител климатик
- изпарител, климатична система
- прекъсвач на налягане, климатизация
дали са достатъчни или има и други за които не се сещам/не съм разбрал?

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от dreadx » 26 авг 2014, 01:15

В мегапартс наистина може да се намерят основните части, но ще ти потрябва някаква планка за закрепване на компресора, някоя по-различна ролка, ремък, инсталация, управление. Вътре в купето ще има разлики в клапи, въздуховоди.. В мегапартс никой не е свалял цялостно климатична инсталация и им е много далеч от акъла за ползата от свалянето на климатични инсталации в пълен комплект.

Не е невъзможно. Даже е по силите на всеки, който има желание. Трябва ти кола-донор. Слагаш я до твоята, разучаваш кое какво е, къде се намира и т.н. и започваш да прехвърляш - няма да стане за 1 ден. Може ако намериш някой да продава кола на части, да отидеш и да свалиш (почти) всичките части от климатичната инсталация. Сигурно е, че ще забравиш нещо дребно, или пък нещо няма да успееш да демонтираш от първия опит. Затова гледай ако го правиш, донорът да ти е някъде наблизо (например да не е в друг град) и собственикът да е съгласен да си сваляш частите в продължение на известно време - докато трае монтажа.

matorsko6
потребител
потребител
Мнения: 85
Регистриран: 22 сеп 2010, 15:21
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от matorsko6 » 26 авг 2014, 23:11

не се занимавай. дано съм те разубедил.

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от KDebian » 29 авг 2014, 05:16

matorsko6 написа:не се занимавай. дано съм те разубедил.
Не, не си. ;)

dreadx написа:В мегапартс наистина може да се намерят основните части...
Благодаря за цялостния отговор! Ще е малко трудно да намеря такъв донор, но пък за щастие доста съм нахъсан, така че полека-лека ще се сдобивам с частите. Доколкото виждам в megaparts са употребявани части. Предполагам ще взема само компресора от там, иначе останалото предпочитам да е чисто ново. Относно закрепването, имам си монтьор на когото имам доверие, предполагам все ще измисли някакво закрепване или ако трябва някакво изрязване. Мисля да не разкачвам старата конзола на парното. Ако ще е само заради един Turn ON/OFF ключ, бих го сложил отпред някъде около двигателя.

Потребителски аватар
momo76
потребител
потребител
Мнения: 533
Регистриран: 21 окт 2006, 16:11
Модел на автомобила: Фиеста 1.25 2001г.
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от momo76 » 29 авг 2014, 07:38

И като искаш климатик, слизаш и цъкаш копчето.
Трябва да свалиш цялото табло за да добавиш охлаждащото радиаторче.

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от Didibao » 29 авг 2014, 09:09

Трябва да се свали няма как.
Изображение

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от KDebian » 02 сеп 2014, 16:52

Относно Turn ON/OFF има много такива wireless модули, така че ако ще да някъде под колата, за мен пак няма да е такъв проблем, стига да е нормален ключ ON/OFF, а не нещо изчанчено като димерите например. Относно охлаждащото радиаторче - то не се ли намира най-отпред под капака между фаровете или аз се бъркам тотално?

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Поставяне на климатик на Fiesta MK4 която фабрично няма

Мнение от urgan » 02 сеп 2014, 17:32

Под таблото е колега, трябва всичко да се махне ти се безпокоиш за едно копче :D Това отпред е кондензатора, а това под таблото е изпаритела.
Изображение

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта