Проблем с парното

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
iliqn.prodanov
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 07 яну 2015, 12:10
Модел на автомобила: Мондео мк3
Status: Извън линия

Проблем с парното

Мнение от iliqn.prodanov » 07 яну 2015, 12:25

Колеги парното постоянно се губи, после се появява и пак се губи. Общо взето ту има, ту няма парно. Мисля че има някъде въздушна възглавница. Ако е така как става обезвъздушаването на системата?

men1977
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 15 яну 2011, 01:02
Модел на автомобила: Форд Мондео 1,8 16v zetec , 95г.
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Проблем с парното

Мнение от men1977 » 07 яну 2015, 13:30

Здр. колега,а кой модел форд е колата,мондео 3 имаш в подписа,но не знаем бензин ли е,дизел ли е и вобще за него ли става на въпрос.Ако е мондео 3 дизел е с два термостата,които с времето дефектират,особенно този малкият на водната помпа и обикновенно от там идва проблема с бавното загряване и слабото парно.

iliqn.prodanov
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 07 яну 2015, 12:10
Модел на автомобила: Мондео мк3
Status: Извън линия

Re: Проблем с парното

Мнение от iliqn.prodanov » 07 яну 2015, 13:43

Моделът е мк3 2.0 16в 145 к.с ;): бензин 2002г.със газов инжекцион.Не знам този модел дали е с 2 термостата.Сутрин като запаля двигателя дори и при - 10гр. работи идеално и бързо достига работна температура обаче: понякога има парно, духа горещо и е супер а понякога парното просто го няма. Какво ми се случи вчера,след като загря колата и естествено парното го нямаше трудно обърна на газ.Вдигнах капака и бутнах изпарителя а той си беше леко топъл.Оставам с убеждението че има въздух в системата или някой от термостатите ако са 2.Иначе нивото на антифриза е добре,нямам теч и не се губи.Съмненията са ми:капачка на разширителния съд,въздух някъде или термостат.Собственик на мондеото съм от 3 месеца и не съм се зблъсквал с нищо досега.Сигурен съм че ще ми помогнете с мнения и съвети.

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с парното

Мнение от ieiei » 07 яну 2015, 15:04

Стегни всички допълнителни (след монтажа на АГУ) скоби по системата.

men1977
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 15 яну 2011, 01:02
Модел на автомобила: Форд Мондео 1,8 16v zetec , 95г.
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Проблем с парното

Мнение от men1977 » 07 яну 2015, 15:32

Е,това е вече друго.Първо си с един термостат,защото е бензин и казваш,че загрява,но на моменти губи парното,което и мен ме навежда на мисълта,че проблема може да е неправилен монтаж на газовата и от там и последващите проблеми.Но като за начало провери термостата дали работи коректно,капачката на разширителното казанче и ако при тях всичко е ок остава да се насочиш към евентуален проблем с неправилен монтаж на газовата уредба.

iliqn.prodanov
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 07 яну 2015, 12:10
Модел на автомобила: Мондео мк3
Status: Извън линия

Re: Проблем с парното

Мнение от iliqn.prodanov » 07 яну 2015, 16:38

Благодаря за съветите,и да вмъкна какво ми е направило впечатление.Като спра колата дори и след 2 дена като отвия капачката на казанчето има голямо налягане или вакум в системата и изшумява силно.Капачката може ли да ми прави номера?

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта