Неработещи 1 и 2-ра скорост на вентилатора

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
subzero96
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 17 мар 2016, 15:38
Модел на автомобила: Ford Galaxy 2.3i 2001
Местоположение: black sea
Status: Извън линия

Неработещи 1 и 2-ра скорост на вентилатора

Мнение от subzero96 » 24 апр 2016, 13:01

Здравейте,
Изведнъж спряха да ми работят първите две скорости на вентилатора в купето. Навярно са изгорели резисторите на вентилатора . Въпросът ми е : къде се намира вентилатора и как да стигна до него? предполагам,че е някъде зад жабката обаче не знам как да я сваля !?

И още нещо : забелязах ,че климатика ми работи само на първите две скорости на вентилатора - когато завъртя копчета на 3-та или 4-та скорост и лампичката за климатика изгасва !?! Защо става така ???
Моля помагайте !

Потребителски аватар
М'.Урков
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 09 май 2016, 12:49
Status: Извън линия

Re: Неработещи 1 и 2-ра скорост на вентилатора

Мнение от М'.Урков » 09 май 2016, 22:00

Охххх... от време на време ми се случва на моята Фиеста 1,25 97-ма, да й откажат точно 1-ва и 2-ра степен.Само че при мен и на отопление, и на климатик, като и двете тръгват само на 3-та и 4-та степен. Ей го, сега пак е изчезнал проблемът, а до скоро го имаше. :shock:

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Неработещи 1 и 2-ра скорост на вентилатора

Мнение от paci » 09 май 2016, 23:41

М'.Урков написа:Охххх... от време на време ми се случва на моята Фиеста 1,25 97-ма, да й откажат точно 1-ва и 2-ра степен.Само че при мен и на отопление, и на климатик, като и двете тръгват само на 3-та и 4-та степен. Ей го, сега пак е изчезнал проблемът, а до скоро го имаше. :shock:
И на климатик и на отопление ползваш едно също нещо - венитилатора :)
Той работи и без топлото и без климатика.
Заври се под жабката и ще видиш една букса с кабели.
В долния край е закрепена с вида.
Сваляш целия блок с резисторите и огледай как са връзките на кабелите.
И аз го имах този проблем когато купих моята.
След два три опита да зачистя и оправя хлабавия кабел стана съвсем мазало и се стигна до крайно и трайно решение с подмяна на кабелната обувка.

При Галаксито не знам къде е проблема.

subzero96
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 17 мар 2016, 15:38
Модел на автомобила: Ford Galaxy 2.3i 2001
Местоположение: black sea
Status: Извън линия

Re: Неработещи 1 и 2-ра скорост на вентилатора

Мнение от subzero96 » 15 май 2016, 17:08

paci написа:
М'.Урков написа:Охххх... от време на време ми се случва на моята Фиеста 1,25 97-ма, да й откажат точно 1-ва и 2-ра степен.Само че при мен и на отопление, и на климатик, като и двете тръгват само на 3-та и 4-та степен. Ей го, сега пак е изчезнал проблемът, а до скоро го имаше. :shock:
И на климатик и на отопление ползваш едно също нещо - венитилатора :)
Той работи и без топлото и без климатика.
Заври се под жабката и ще видиш една букса с кабели.
В долния край е закрепена с вида.
Сваляш целия блок с резисторите и огледай как са връзките на кабелите.
И аз го имах този проблем когато купих моята.
След два три опита да зачистя и оправя хлабавия кабел стана съвсем мазало и се стигна до крайно и трайно решение с подмяна на кабелната обувка.

При Галаксито не знам къде е проблема.
Готово ! С налучкване свалих жабката. Когато я отвориш, отдясно има едно капаче ,което се напъва малко с отверка и се сваля . после е лесно - сваляш я цялата и резисторния блок на вентилатора се държи на едно болтче и куплунг . за 5 минути работа .Купих си резистор втора ръка за 20лв. Вече ми работят всички скорости и климатика !

Райков-40
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 08 яну 2017, 17:07
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Неработещи 1 и 2-ра скорост на вентилатора

Мнение от Райков-40 » 08 яну 2017, 19:05

Здравейте колеги . От скоро съм собственик на Фиеста 1,25 z-tec 98година и имам същият проблем с скоростите на вентилатора за парното ,работи само на 4 скорост и питането ми е дали и примене не стоят нещата по този начин с буксата? :?: :?: :?: :?: :shock: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта