Ford Focus 1.6 - играеща стрелка на километраж и увеличаване на звука на радиото

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
dstlp
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 10 май 2016, 14:35
Модел на автомобила: Ford Focus 2003 Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Ford Focus 1.6 - играеща стрелка на километраж и увеличаване на звука на радиото

Мнение от dstlp » 10 май 2016, 14:50

Здравейте,

От скоро съм собственик на Ford Focus 1,6 бензин 2002г. Понякога стрелката на километража ми започва да играе и показва сериозни отклонения. Започва да показва от 0 до 220км, т.е. "полудява". Най-често го прави при спиране и тръгване. Паралелно с това и звука на радиото ми се увеличава. Не го прави постоянно, само от време на време. Радиото си е фабричното, няма проблем с оборотомера. Ремонтите, които съм правила по колата са: Сменяне на мека връзка на ауспуха, нов тампон на двигателя, смяна на накладки и спирачки и поставяне на аларма, смяна на крушка на таблото (не светеше цялото табло, в частност километража). Ще се радвам да дадете идея къде да търся проблема. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 1.6 - играеща стрелка на километраж и увеличаване на звука на радиото

Мнение от paci » 10 май 2016, 22:18

VSS датчик
Фабричното радио има автоматично регулиране на звука според скоростта.В менюто е AVS

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта