Проблем Климатроник МК3

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
crazyhunter
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 30 юни 2011, 12:26
Модел на автомобила: ford mondeo
Status: Извън линия

Проблем Климатроник МК3

Мнение от crazyhunter » 03 юни 2016, 11:55

Здравейте, хора ! Имам един странен за мен проблем , при движение на колата и при изключен климатроник постонно ми духа в краката, когато си пусна климатроника мога да си управлявам къде да е насочен въздуха и няма проблем , но когато го спра и започва да си вкарва въздух само в краката и мисля, че е въздуха който е отвън.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем Климатроник МК3

Мнение от martin1977 » 04 юни 2016, 01:36

Поредното недоразумение в МК3. Трябва всеки път да натискаш бутона, който отваря/затваря клапата за външния въздух, независимо дали е включен или не климатроника. Не се чуди, в тази кола има доста странности, така си е направена тя.

crazyhunter
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 30 юни 2011, 12:26
Модел на автомобила: ford mondeo
Status: Извън линия

Re: Проблем Климатроник МК3

Мнение от crazyhunter » 04 юни 2016, 09:55

Благодаря! ще го пробвам ей сега ! :)

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем Климатроник МК3

Мнение от paci » 06 юни 2016, 01:04

martin1977 написа:Поредното недоразумение в МК3. Трябва всеки път да натискаш бутона, който отваря/затваря клапата за външния въздух, независимо дали е включен или не климатроника. Не се чуди, в тази кола има доста странности, така си е направена тя.
При мен без да е пуснат климатика ако съм изгасил двигателя със затворена клапа при следващото даване на контакт клапата се отваря.
Дори и да не е барана пак при всяко подаване на контакт дири да я отваря :)
Ако съм изгасил двигателя с пуснат климатик дори и без вентилатор клапата задържа позицията на която е оставена

crazyhunter
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 30 юни 2011, 12:26
Модел на автомобила: ford mondeo
Status: Извън линия

Re: Проблем Климатроник МК3

Мнение от crazyhunter » 07 юни 2016, 15:33

а при мен номера с копчето не се получава..... нищо не се случва при натискане на копчето ... :( :( трябва да намеря друг начин или вариант за да се реши този проблем.... или трябва да карам постоянно на включен климатроник и тогава да си регулирам въздуха

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем Климатроник МК3

Мнение от martin1977 » 07 юни 2016, 16:24

crazyhunter написа:а при мен номера с копчето не се получава..... нищо не се случва при натискане на копчето ... :( :( трябва да намеря друг начин или вариант за да се реши този проблем.... или трябва да карам постоянно на включен климатроник и тогава да си регулирам въздуха
Когато колата е на контакт, независимо дали работи или не климатроника, натискайки бутона за въздуха, той затваря / отваря клапата, която пропуска въздуха отвън. Когато е затворена клапата, лампичката в бутона трябва да свети и съответно тогава не би трябвало да духа в краката. И до ден днешен не мога да си обясня защо инженерите от Форд са го измислили така "гениално".

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта