Проблем при смяна дехидратор

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
evsibo
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 08 юли 2011, 14:16
Модел на автомобила: Focus Ghia 1.8 16v 115к.с. Turnier
Местоположение: София
Status: Извън линия

Проблем при смяна дехидратор

Мнение от evsibo » 07 юни 2016, 14:08

Здравейте колеги . имам следния проблем при зареждане на климатика се оказа , че дехидратора ми е спукан и изпуска . Взех втора употреба здрав е но се яви проблем и не знам как да го реша от входа на щуцера който е от компресора е на гайка и е лесно но от другата страна май е лепен и нямам идея как да стане . Питането ми е майстор ли трябва да го пипне и ако е така къде в София и ориентировъчно каква цена е ? Колата е Focus 1.8 16V 1999 година . Благодаря .
Прикачени файлове
product_770255.jpg
Става дума за изхода в ляво на който пише ïnsade Ф20.5 "

Потребителски аватар
evsibo
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 08 юли 2011, 14:16
Модел на автомобила: Focus Ghia 1.8 16v 115к.с. Turnier
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем при смяна дехидратор

Мнение от evsibo » 07 юни 2016, 19:52

И така разпитах тук там и се оказа , че "козата си сака пръч" или по точно майстор . Това било някаква бърза връзка която , за да се разглоби трябва специален инструмент . Казаха ми че при всеки занимаващ се с автоклиматици и уважаващ себе си майстор би трябвало да има такъв и ставало доста бързо . Благодаря ви .

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем при смяна дехидратор

Мнение от aspasia » 07 юни 2016, 19:57

Колега дехидратор втора употреба не се взима по простата причина че този цилиндър играе ролята на филтър поема влагата на фреона това се води консуматив и се сменя през определено време. Моят го сменях заедно с компресора от едната страна е с гайка от другата страна се сваля с едни пластмасови приспособления и има О-рингове. Дехидратора се продава запушен с тапи по простата причина че ако му отвориш запушалките почва да поема влага на дъното му има пакет с абсорбиращ гел. Като не може да събира повече влага дехидратора се запушва и избива компресора а нов струва 40-50 лева!

Потребителски аватар
evsibo
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 08 юли 2011, 14:16
Модел на автомобила: Focus Ghia 1.8 16v 115к.с. Turnier
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем при смяна дехидратор

Мнение от evsibo » 07 юни 2016, 20:02

Проверих цената на новия е 70лв със смяната 90лв. И освен че улавя влагата играе роля и на филтър за системата.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем при смяна дехидратор

Мнение от aspasia » 07 юни 2016, 20:20

evsibo написа:Проверих цената на новия е 70лв със смяната 90лв. И освен че улавя влагата играе роля и на филтър за системата.
Моят го взех от тук на NISSENS на по ниска цена http://drive.bg/product_info.php?cPath= ... 9dj7cslu77 даже за членовете на клуба има 5% отстъпка и безплатна доставка. До 2004 дехидраторите на фокусите май са едни и същи иначе парт номера е NISSENS 95213 моят е този модел предполагам че и твоят ще е същият!

Потребителски аватар
evsibo
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 08 юли 2011, 14:16
Модел на автомобила: Focus Ghia 1.8 16v 115к.с. Turnier
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем при смяна дехидратор

Мнение от evsibo » 07 юни 2016, 21:46

Блгодаря за информацията колеги да сте живи и здрави . Утре го поръчвам .

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта