Един от многото проблеми Ford galaxy mk2 2003г. 1.9tdi 115кс.

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
fidanin
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 15 юли 2013, 22:35
Модел на автомобила: мондео 2.0 tddi
Status: Извън линия

Един от многото проблеми Ford galaxy mk2 2003г. 1.9tdi 115кс.

Мнение от fidanin » 27 дек 2016, 06:32

Здравейте колеги. От три години съм горд собственик на Ford Mondeo mk3 комби, но с появата на двете ми дечица ми дойде малко и реших да се ориентирам към мини ван. Почти на сляпо закупих Ford Galaxy mk2 2003г. 115кс. Проблемите трябваше да са му само за тапицер (обичайните отлепени кори и таван), но се оказа че има и куп други неща(демфера е за смяна,предниицата е разбита). За всичко намерих решение на проблема но се оказа че има и проблем с централното. От ключа се заключва само шофьорската врата и багажника, но и не винаги отваря и затваря и тях. Мислих че е от батерията на ключа но не е ,защото при всяко натискане мигачите мигат а колата не се затваря или отваря. От копчето на вратата понякога се заключват всички понякога не. Има ли някакво обучение на централното което трябва да се направи с ключа, например както на мондеото се обучават стъклата да се отварят и затварят с ключа. Ако има някакви такива тънкости ще се радвам ако ги споделите с мен. Благодаря ви предварително и весели празници на всички.

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Един от многото проблеми Ford galaxy mk2 2003г. 1.9tdi 115кс.

Мнение от slavei2003 » 02 яну 2017, 12:24

Щом светят мигачите при заключване и отключване ,значи че ключа е обучен и работи.Провери за прекъснати кабели в гумените маншони на вратите. :twistednew: https://www.youtube.com/watch?v=W-obK7flVfw

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Един от многото проблеми Ford galaxy mk2 2003г. 1.9tdi 115кс.

Мнение от S_C » 02 яну 2017, 17:08

Нищо чудно да отвориш буксите, дето са при вратите и да видиш вътре кабелите изрязани. Системата е бъгава и яесто дава дефекти до състояние да не можеш да си отвориш колата. Та ако видиш изрязани кабели-не се пробвай да ги възстановяваш.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

fidanin
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 15 юли 2013, 22:35
Модел на автомобила: мондео 2.0 tddi
Status: Извън линия

Re: Един от многото проблеми Ford galaxy mk2 2003г. 1.9tdi 115кс.

Мнение от fidanin » 03 яну 2017, 17:21

За много години колеги. Бъдете живи и здрави и без аварийна с фордчетата :D . Благодаря за отговорите ,вчера разглобих всичките кори по вратите но напръв поглед нищо. Едната брава мисля че е изгоряла защото като е включа в буксата на врататадето работи не мърда нищо. А за другите незнам там е пълна индия при отключване от бутона в купето се заключват и веднага след това отключват. Мисля че имам сериозен проблем с електрониката защото онзи ден реших да сверя часовника и ми направи впечатление че върти на обратно но мислих че е само при сверяването но уви не. върти си назад.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта