Ремонт на бутона за отключване на багажника.

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Ремонт на бутона за отключване на багажника.

Мнение от Ozzie » 14 авг 2017, 15:41

Един хубав мартенски ден се случи така, че натискайки бутона за отключване на багажника, не чух познатия звук от освобождаване на ключалката. Единствения вариант да отворя багажника беше или механично, чрез ключа или чрез бутона за отваряне само на багажника.
Общо- взето, неудобна работа и взех решение за замяна с ново. Или от обява или от магазина. Звъннах на няколко обяви - всички бяха продадени. Явно не е изолиран случай. След като свалих цокъла с микретата, свърнах през "Косер". Показах им какво ми трябва, но казаха, че не могат да ми помогнат и ме насочиха към "Мото Пфое". "Те тези са наточили една секира и само мен чакат" си помислих и отивам в "Елит кар". Показвам, какво ми трябва, обяснявам за какво е и човека търсейки, ми споменава да търся по моргите.
- Ако е 10-15 лв., не си струва загубата на време да обикалям моргите- казвам аз.
- Форд и 10-15 лв. казва колегата му и кима скептично.
- Е чак пък толкова- репликирам аз.
След около 3-4 мин. ровичкане из компа , служителя които се беше ангажирал с мен ми казва:
- 89 лв. (+ някакви стотинки)...
На мен ми цъфна усмивката до ушите и казвам:
- Ааааа, не, благодаря! За долу- горе толкова пари, преди година взех електромотор за чистачката на мерцедеса. Ама благодаря, че поне ми оправихте настроението. :D:
От там, в първия попътен магазин за електроника и компоненти. Показах какво ми трябва и къде трябва да се събере. Момата извади една микрета, с около 2 мм. по тясна от оригиналната, но влизаше на мястото на старата - цена 50 ст.
След това в железарията за силикон и двойно залепваща лента - още 4 лв.
Микретата която купих беше с три крачета и "лост", като последния беше от съществена полза, понеже тази е по- ниска от оригиналната.
Между две от крачетата е "постоянно отворен контакт", а между другите две "постоянно затворен контакт". На нас ни трябва първия вариант. С мултицет определих кои са правилните в случая крачета.


Първата стъпка - сваляне на кората на петата врата. Държи се на щипки. Няма да е лошо да имате щангички за освобождаване на щипки. По- рано бях си купил от китайците този комплект. След сваляне на кората, развивате двете гайки (ключ 10) които държат пластмасата с лампите за осветление на номера и цокъла с бутона за отключване на багажника. Ако някои преди вас не е свалял тази пластмаса, добре е да имате под ръка нещо твърдо и плстмасово, понеже около отворите на плафоните за осветление за номера има двойно лепяща лента (може би за избягване влизане на вода в купето) и ако дърпате, твърде вероятно ще скъсате и без това рехавото уплътнение. В случая, използвах плоската щанга от комплекта, за да мога да отделя двойно залепващата лента от ламарината на багжника и така да сваля безпроблемно пластмасата с плафоните.

Втората стъпка:
Сваляте цокъла с микретата. Държи се на щипки.
Изображение
Натискате ги навътре и избутвате цокъла навън, последователно от двете страни. Сваляте гуменото уплътнение и металния лост под него, след което избутвате старата микрета навън (мислено си представяте, че я бутате към номера). Изглежда капсулована, но не е. Залята е с някакъв силикон или смола. Не е много твърдо, не е много меко. Използвах тънка отверка. Трябва да стигнето до положение като на снимката:
Изображение
Ясно се виждат четири "крачета", които пречат на микретата, при натиск да хлътне към купето. Въпреки, че новата е по- тясна, все пак се подпира достатъчно стабилно на тях. Освен това, от двете страни уплътних с подходяща като дебелина пластмаса.
След като сте свалили оригиналната микрета, отрязвате кабелите възможно най- ниско, зачиствате ги от изолацията и ги запоявате към новата. Сглобявате по обратния ред и запечатвате със силикон. Ползвах някакъв универсален.
Това е микретата, която купих:

Изображение
Вижда се "лоста" за който споменах по- горе. Подвих го почти до формата на буквата "U", за да мога да компенсирам разликите във височината между оригиналната и новата.

Трета стъпка:
Все пак, по гуменото уплътнение остава част от старата двойно лепяща лента. Стараейки се да не го скъсате, почиствате остатъците и залепяте новата двойно лепяща лента. Както казах, предполагам, че целта е да не влиза вода. Щом някой е решил, че трябва да го има, значи има причина за това:
Изображение Изображение


Четвърта стъпка:
Ами монтирате всичко по обратния ред (като преди това сте почистили остатъците от лепилото от двойно лепящата лента от ламарината) и се кефите на звука на работещата ключалка. :mrgreen: :drink:
Поне при мен, четвърти месец работи безотказно. За има- няма 5 лв. smileys-car-driving

P.S. Един спрей за почистване на лепило, който да ви е под ръка няма да е излишен.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Ремонт на бутона за отключване на багажника.

Мнение от m_fokus » 18 авг 2017, 21:55

Браво че си се оправил сам. Аз като търсех този бутон след като моя се скапа, цените в пфое бяха нещо от сорта на 100-120лв.
После като намерих тази тази възможност за избор не се колебах да си взема.
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Ремонт на бутона за отключване на багажника.

Мнение от Eastbourne » 18 авг 2017, 22:11

Ей, благодаря за темата. Скоро и аз се захващам да го правя _friends_

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ремонт на бутона за отключване на багажника.

Мнение от Ради-1 » 25 авг 2017, 22:09

Това за Мк1 ли е, че и моят багажник не се отваря от копчето вътре. Аз мислех, че в копчето е проблема

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Последна промяна от Ради-1 на 25 авг 2017, 22:09, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ремонт на бутона за отключване на багажника.

Мнение от Ozzie » 25 авг 2017, 22:26

За Focus MkI не знам как седи въпроса.
В случая касае конкретно Focus C-Max, вероятно и Focus MkII (имат много голям процент идентични чсти).
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ichikonti
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 22 сеп 2017, 18:22
Местоположение: Севлиево
Status: Извън линия

Re: Ремонт на бутона за отключване на багажника.

Мнение от ichikonti » 26 окт 2017, 13:20

Аз "брадясах" със смяна на точна такава ключалка за Focus MkIІ.Гайките за плафона не се развиха и се наложи махане на задния номер, което вече е проблем.
Между другото китайските аналози в Ибей са по 8 лева.

ichikonti
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 22 сеп 2017, 18:22
Местоположение: Севлиево
Status: Извън линия

Re: Ремонт на бутона за отключване на багажника.

Мнение от ichikonti » 12 фев 2021, 15:06

Китайската ключалка за багажника се счупи за 1,5 година.

Потребителски аватар
dmastard
потребител
потребител
Мнения: 239
Регистриран: 10 апр 2014, 01:11
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci '06
Status: Извън линия

Re: Ремонт на бутона за отключване на багажника.

Мнение от dmastard » 17 фев 2021, 01:04

Карам с китайка от 8 лева вече трета година. Купих си го от ибей.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта