Казанчето за течност за чистачки на Ford Focus mk1

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Казанчето за течност за чистачки на Ford Focus mk1

Мнение от vargala81 » 19 авг 2017, 20:28

Здравейте колеги! От 1 седмица съм с Focus mk1. Проблема е, че явно са разменени маркучите при казанчето и пръскалките работят на обратно. Натискам бутончето, което е за пръскане на предното стъкло, пръска на задното и същевременно се пускат предни чистачки и правят няколко оборота. При дърпане лоста назад пръска на предно стъкло, а се пуска задна чистачка. Та въпроса ми е:
Виждам, че гърловината на казанчето излиза от левия калник и си мисля, че то е в калника? Ако махна пластмасовия подкалник, вижда ли се казанчето и самите маркучи? Въобще нужно ли е да се сваля подкалника?
Благодаря Ви предварително!

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Казанчето за течност за чистачки на Ford Focus mk1

Мнение от Ozzie » 19 авг 2017, 20:39

Мисля, че се сваляше. Преди няколко години оправях точно такъв "проблем" на точно такъв Фокус. Кое те притеснява в демонтажа на подкалника?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Казанчето за течност за чистачки на Ford Focus mk1

Мнение от vargala81 » 19 авг 2017, 20:59

Благодаря за бързия отговор! Нищо не ме притеснява, просто си мислех, че може да се вижда на канал без нужда от сваляне на подкалника. А и не бях сигурен дали след сваляне на подкалника ще се види моторчето.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Казанчето за течност за чистачки на Ford Focus mk1

Мнение от Ozzie » 19 авг 2017, 21:58

Май нямаше видимост, но наведи се и хвърли едно око да видиш как е хавата.
Иначе като свалиш подкалника, ще имаш повече пространство за действие.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Казанчето за течност за чистачки на Ford Focus mk1

Мнение от vargala81 » 20 авг 2017, 14:09

Проблема е решен. Отвих 5-6 винта на подкалника и го свалих. Казанчето се вижда, но достъпа до мъркучите е труден, поне на единия, че се пада към предната врата. Отвих 2 болта на казанчето, които са под калника и 1 под капака на самата гърловина с капачето и казанчето висна на долу, при което вече имам достъп и до мъркуча от към предната врата. Размених им местата но не ми хареса, че огъвките на маркучите не паснаха, стояха изпънати и не можеха да се закачат на едни куки, които са на самото казанче. Видях, че единия маркуч е рязан и снаждан, вероятно и другия но не видях къде. За това взех една пластмасова джаджа от Ескорта, резнах и другия маркуч, извадих ония снадения и им размених местата. Пробвах дали бачка, но се оказа, че не пръска на задното стъкло. В самата пластмаска имало съчма с прожина, която пуска течността само в една посока. Аз не съм обърнал внимание и съм я сложил на обратно. Обърнах я и всичко си дойде на мястото. Обаче сега се замислям за друго - самата гърловина на казанчето е по-широка от отвора в калника през който се подава. При евентуално счупване на казанчето как ще се замени с друго? Да не би гърловината с капачето да се изважда отделно?
Радвам се, че вече всичко работи както трябва във Фокуса, само радиото не работи и предполагам, че буксата на антената въобще не е вкарана в 6000 RDS CD-то.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Казанчето за течност за чистачки на Ford Focus mk1

Мнение от Ozzie » 20 авг 2017, 14:36

На C-max-а, преди да се свали казанчето се сваля гърловината. Държи я един самонарезен болт 10 мм. Само че при мен е в десния калник.
Имах преди няколко години Пежо 306 и там беше по същия начин. Казанчето в калника, а гърловината беше на резба и се сваляше.

Мисля, че долното клипче ще ти бъде от полза.
https://www.youtube.com/watch?v=HRfc-u5INxY

P.S. Понеже е инглиш, тяхната страна на пътника (споменаваше се някъде) е от ляво. :D:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Казанчето за течност за чистачки на Ford Focus mk1

Мнение от vargala81 » 20 авг 2017, 14:43

Аха, благодаря за клипчето! И аз не вярвах Форд да са го направили така, че да не може да се сваля, но знае ли човек :D

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта