конденз-вода в купето

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
speedevolution
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 30 ное 2012, 13:09
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

конденз-вода в купето

Мнение от speedevolution » 18 сеп 2019, 10:16

Здравейте! Става дума за Fiesta Mk5 2004г. 1.4 Tdci - от известно време имам проблем с вода/конденз в купето под мокетните стелки отпред основно на шофьорското, но и на пасажерското място. Историята е следната - отпред съм изчистил каналчето под предното стъкло, че беше запушено с листа (помислих си, че съм решил проблема), след това ми се дочу вода в пасажерската врата и действително след дъжд се оказва понапълнена отвътре - влиза вода през оплътнението на стъклото на /не се оттича като хората/, оплътнението и каналчетата му мисля, че са проблема остаряло - изгоряло и намачкано и според мен от там влиза вода при дъжд във вратата - ще го сменя, то е ясно, ако имате идеи от къде мога да си намеря/поръчам такова за да се ориентирам ???
Така ама.... проблем има и когато не вали дъжд, когато я оставя вечер и на сутринта вляза в колата има огромен конденз в краката основно на шофьорското място по стелките и то без да е валяло, без да съм я карал на климатик преди това и прочие !!! Много странно... От къде идва този конденз, възможно ли е да има нещо запушено /какво-къде/ ? Тръбата за конденза от климатика да е запушена, окей, но.. не съм ползвал климатик почти и има ли логика да се образува такъв конденз от там всеки ден макар и без климатик, по запознатите ако може да споделят - също така къде се намира тази траба ако може да дадете насоки и инструкции и как да я проверя/оправя, ако може да е от това?
Третото ми съображение по въпроса е за пластмасата между предното стъкло и предния капак , където са чистачките, която е в отвратително състояние, стъклото не прилепва и има голям луфт между него и нея - евентуално да се залепи със силикон или нещо друго дали ще е от полза?
На последно място... имам шибидах и не знам дали може да има общо.
В заключение ми е ясно, че при дъжд вода може влиза през оплътнението на стъклото на вратата и през пластмасата между предното стъкло и капака и ще се опитам да ги оправя тях, но този конденз според мен е от друго, не може да е от тях, защото влагата я има и без дъжд и мокрене със седмици и вероятно е нещо друго...

Очаквам вашата помощ и ви благодаря предварително !!!

nas_nas
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 15 ное 2014, 01:11
Модел на автомобила: Focus 1.4
Status: Извън линия

Re: конденз-вода в купето

Мнение от nas_nas » 16 апр 2020, 20:22

Здравей колега
Аз имам фокус 2 от 2007 smileys-car . Още когато го купих от МП преди 6 години беше подмокрен целия мокет :shock: :? .И аз доста майстори питах, водих я, презалепяха прозорци, лепиха лайсни. Накрая от МП се ангажираха и разглобиха всичко в купето, за да изсъхне. Оказа се, че проблема е от технологичните гумени уплатнения на пода на колата. :twistednew: Силиконираха ги и вече5 години колата е суха. Единственото подобно , което срещнах в нета е видео от румънци, които шофират изпразнен ц-макс в дъжд и се вижда как водата се процежда в купето.
Дано съм бил полезен
Поздрави и успех 8)

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта