Сензор за дъжд Фокус МК2

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Сензор за дъжд Фокус МК2

Мнение от berkut47 » 25 сеп 2019, 11:08

Здравейте колеги,писах за проблема в друга тема(дневни светлини)но не беше точно по нея и явно по-малко хора са го прочели та за какво става въпрос:установих че сензора за дъжд не ми работи(няма връзка с инсталацията на дневните светлини защото махнах всичко и пак не работи notworking )сега проблема е че при положение 1 на лостчето нямам интервал на чистачките(минават веднъж и до там),което значи че “тя колата“ си мисли че е на автоматичен режим но него го няма :(
Пробвах следното:в модулчето на челното стъкло буксата е с три жици-две черно-зелено и една бяло-зелено,пробвах вадейки ги една по една-при всички комбинации импулса в първо положение го има!Но спира да работи сензора за светлина!
Та въпроса ми е:как да се шунтира сензора за дъжд(в някой теми четох че е пълна шитня) за да си имам интервал на чистачките и да ми работи датчика за светлина или няма пълно щастие :lol: В номерацията на предпазителите никъде не го открих да е на отделен такъв :(:

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Сензор за дъжд Фокус МК2

Мнение от synthez 3D » 25 сеп 2019, 18:27

А как разбра, че не ти работи сензора за дъжд? Ако не вали, няма как да го разбереш, а колелцето регулира чувствителността, а не интервала. Нямаш интервал, просто сензора и компютъра решават кога да включат чистачките. Ако вали дъжд и не се включват при настройка за най-голяма чувствителност, тогава наистина не работи. Мисля, че руснаците само го изключваха от буксата и тогава компютъра решава, че е без сензор и работи с интервал, като колелцето го регулира, ама не съм сигурен дали това е вярно. Може да пробваш да изключиш цялата букса и ако работи по този начин, може да извадиш само неговите кабели от буксата, за да ти работи датчика за фаровете.
Изображение

berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Re: Сензор за дъжд Фокус МК2

Мнение от berkut47 » 25 сеп 2019, 23:45

Колега явно не съм го описал правилно за да разбереш:да като вали дъжд не работи(без значение колелцето дали е на мах)!Когато извадя буксата интервала си го има!Написал съм какви кабели влизат в буксата и че при всички възможни комбинации с тях при изваждането им от буксата спира да работи датчика за светлина!
Не съм пробвал да остане само един,съмнява ме датчика за светлина да му е нужен само един кабел.В буксата влизат два черни с зелена ивица и един бял.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Сензор за дъжд Фокус МК2

Мнение от ivo_63 » 26 сеп 2019, 20:41

Смени си лоста на чистачките с обикновен от моргата и софтуерно махни опцията за авт. чистачки и толкова. Това е една от най-тъпите екстри , но повечето хора го разбират точно като се скапе датчика и започнат до цъкат с пръстче през 5, 10, 15, 20 секунди по лоста.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Сензор за дъжд Фокус МК2

Мнение от synthez 3D » 27 сеп 2019, 07:23

Лоста за чистачките си е същият на всички модификации и няма нужда да се сменя, но за софтуерното премахване си прав. Така може и да стане, но не съм сигурен дали в опциите на компютъра автоматичните чистачки и датчика за фаровете не са заедно. Трябва да го погледна дали могат да се включват и изключват поотделно.
Изображение

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Сензор за дъжд Фокус МК2

Мнение от ivo_63 » 27 сеп 2019, 09:44

Не , на отделни позиции са и нямат пряка връзка, който е карал автомобил с СОМ 2000 / пежо, ситроен/ се е напатил. Като се скапе при тях лоста .... :D :D :D . Доста мои познати вече ползват средния пръст за чистене на стъклото :D .

berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Re: Сензор за дъжд Фокус МК2

Мнение от berkut47 » 02 дек 2019, 14:51

Колеги,проблема е решен :D -след смяна на гела ,който е върху сензора(срещу 20лв),всичко си доиде на мястото,даже за късмет веднага заваля дъжд и не вярвах на очите си,че с усилване интензитета на дъжда се "забързват" и чистачките!Така че не отписвайте с лека ръка сензора-работи си и то доста коректно :D

Потребителски аватар
dragozow
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 31 юли 2008, 13:11
Модел на автомобила: C-max Titanium 2.0 Duratec HE, 2009, LPG
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Сензор за дъжд Фокус МК2

Мнение от dragozow » 08 дек 2019, 09:49

Сензора е по-добре да го оправите отколкото да го побългарите. Автоматичните чистачки са си екстра и в 90% от случаите си работят много адекватно.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Сензор за дъжд Фокус МК2

Мнение от ivo_63 » 08 дек 2019, 18:52

Сензора за дъжд е най-тъпата екстра , защото освен с интезитета на дъжда е свързан и със скоростта. На градско , среден валеж с 40-50 км бършат чистачките , наближаваш кръстовище, пешеходна пътека и т.н., намяляваш ама чистачките закъсняват и започва едно хъър , хъъър по стъклото ... голям кеф.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Сензор за дъжд Фокус МК2

Мнение от synthez 3D » 09 дек 2019, 07:42

Иво, за да ти стържат на сухо, значи имаш проблем със сензора. При изрядно работещ сензор, по-скоро се включват по-рядко, отколкото трябва, но никога на сухо. Досега на два Форда имам такава екстра и съм доволен от нея. Много по-добре работи, когато капките дъжд са по-ситни. При по-едри капки е по-тромава в решението да включи чистачките, но все пак се справя добре. За дълъг път е страхотна, просто забравяш за чистачките. Разбира се, както при всяка автоматична система има преходни моменти, с които и е трудно да се справи и трябва да и помагаш :) , но през повечето време работи адекватно.
Изображение

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Сензор за дъжд Фокус МК2

Мнение от ivo_63 » 09 дек 2019, 18:35

Ползата е само при разминаване с локви , като ми оплиска стъклото докато посегна и е обърсано ..., но при градско каране с често намаляване е пълна досада и се минава на варианта с пръстчето. При забравени включени чистачки сутрин остъргва и леда ...

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 17 госта