Mondeo mk3

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
tattoo442
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 01 юли 2021, 21:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Mondeo mk3

Мнение от tattoo442 » 06 юли 2022, 21:01

Здравейте колеги,ако настроя климатроника на Hi максимално топло ,ще започне ли да духа хладно след достигане на над 30 градуса в купето?
Целта е да се види дали има въздъх в системата след смяна на мъркуч и затова пускам топло през лятото.
Странното е че мъркучите на радиаторчето са вряли през цялото време ,а вътре духа ту вряло ту хладно ....все едно се стреми да поддържа някви градуси а е настроено на макс топло...

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3

Мнение от ivchotr » 06 юли 2022, 23:07

Климатикът включен ли е да духа и студено или пускаш само парното на макс? Системата в режим "АУТО " ли е?
Знам всички вицове за Форд :D

tattoo442
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 01 юли 2021, 21:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3

Мнение от tattoo442 » 07 юли 2022, 06:45

Не,не е включен и няма ауто....но се държи все едно потдържа някакви градуси. Мъркучите са вряли през цялото време...по принцип имам и ел.помпа от RANGE ROVER EVOQUE на малкия кръг и тя елеминира почти напълно шанса някъде да има въздух но все пак....

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3

Мнение от ivchotr » 07 юли 2022, 19:56

В тези условия, ако всичко по системата е изправно, няма причина да духа студено. Обаче ако по някаква причина врътва клапите в купето и затваря тази, която пуска топлия въздух, може и да задуха по-хладен въздух. Възможно е и вътрешното радиаторче да си взема довиждане с колата, ама да не си е тръгнало съвсем. Имахме такъв проблем с парното на дизеляка и се държеше по подобен начин, само дето беше по-зле, защото радиаторчето беше дало фира.
И да е имало въздух в системата веднага след смяната на маркуча, вече трябва да се е самообезвъздушила.
Знам всички вицове за Форд :D

tattoo442
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 01 юли 2021, 21:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3

Мнение от tattoo442 » 08 юли 2022, 06:48

Явно софта на климатроника е написан така,защото сутринта на хладното със отворени прозорци и люк(за да не може да се стопли много в купето) духа мега топло.....чак не можеш да си държиш ръката дълго време.

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3

Мнение от ivchotr » 08 юли 2022, 12:24

Важното е зимъска да не духа студено :D
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта