Антифриза ми намалява

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
ivanil
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 23 фев 2005, 23:09
Модел на автомобила: Мондео 98 Zettec 2.0 16V Автоматик
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Антифриза ми намалява

Мнение от ivanil » 23 фев 2005, 23:26

Форд мондео 98 - антифриза ми намалява и сигурно климатроника изпуска. Знам, че има кранче някъде от дясната страна под таблото в краката на пътника, но немога да го намеря- някой да има такъв проблем?

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Добре е да си правиш проверката на антифриза...

Мнение от kEFi » 24 фев 2005, 12:08

...при едни и същи условия, защото дори температурата на двигателя е от значение какво ниво ще видиш на казанчето.
Добре е да отделош малко време и да поогледаш всички тръбички за теч около връзките. Обикновено, ако някъде пропуска остават следи - бледозеленикави отлагания. Ако ти пропуска в купето - ще ти се мокрят стелките (изолиращите уплътнения). А ако имаш АГУ - погледни си и връзките по изпарителя, както и тройниците (откъдето се захранва кръга за него). И не на последно място - каква ти е загубата горе-долу?

ivanil
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 23 фев 2005, 23:09
Модел на автомобила: Мондео 98 Zettec 2.0 16V Автоматик
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

За антифриза

Мнение от ivanil » 24 фев 2005, 19:16

Когато използвам климатика повечко - за един месец от макс пада малко под мин. Като пипнах по стелката от дясно - изглежда леко влажна. Ще огледам по-внимателно каручката да видим. Мерси за отговора!

Потребителски аватар
ewgeny
потребител
потребител
Мнения: 1639
Регистриран: 23 фев 2005, 18:03
Модел на автомобила: Sierra 1,6 OHC
Местоположение: Варна (... и няма гараж)
Status: Извън линия

Мнение от ewgeny » 24 фев 2005, 19:34

Сложи нещо под колата и остави двигателя да поработи, после виж къде капи и така ще разбереш от къде е. Има 1000 места от където може да има теч.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта