Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
Иван Вълков
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 24 май 2010, 14:49
Модел на автомобила: '04 Mondeo Mk3 2.0 TDCI estate
Местоположение: Димитровград, Харманли
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от Иван Вълков » 26 яну 2011, 18:38

Преди малко си взех от BOMAR antigel (RS anti gel) от бензиностанция ЕКО, цена 3,60. Променен е цвета на тубичката е жълта. _friends_

п.п Даже на етикета на щанда още пишеше RS anti gel

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от PcMan » 26 яну 2011, 18:51

head2head написа:Как се разбира дали някоя станция е на аренда или не?
Виждал съм на лукойлска касова бележка да пише Лукойл отгоре, а на същия ден на друга Лукойл бензиностанция, пишеше някаква си друга фирма в началото на бележката, на същото място. *072* Друг начин не знам. Но на тези, които не са на аренда надали в 100% от тях е ок качеството, като цяло се качва последните години, и фрапантните случаи и отзиви намаляват, но когато има линия за далавера, българина е най-добрия в нея. :)
Иван Вълков написа:Преди малко си взех от BOMAR antigel (RS anti gel) от бензиностанция ЕКО, цена 3,60. Променен е цвета на тубичката е жълта. _friends_
п.п Даже на етикета на штанда още пишеше RS anti gel
И как е, за скъпа добавка? На етикета може да го пише, но на тубичката никъде не го пише, огледах я онзи ден в Лукойл(4.20 :shock: ). Пак ме съмнява тази работа.. И как така само в Еко и Лукойл ги има :o Факт е за тестовете на офроуд, но преди 2 год., и какви са тези Bomar auto, българска фирма? Не прочетох. Зимно Liqui Moly май никой не си е купувал тук, за да ми каже от къде, дори не знам ориентировъчна цена да не ме излъжат, а обикаляне като муха без глава по магазините, с кола (всичко е на разстояния) не върви. Накрая ще взема за 3.60 бомар-а, 2х0.5л шишета с лукойл, liqui moly и да видим като повторим процедурата на офроуд дали ще излезе, че са 2те най-добри като анти гел, анти вода, отайки и др свойства. Както бе там. Няма да ми отнеме много усилия, само кажете къде да си намеря зимна liqui moly. :wink:
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Иван Вълков
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 24 май 2010, 14:49
Модел на автомобила: '04 Mondeo Mk3 2.0 TDCI estate
Местоположение: Димитровград, Харманли
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от Иван Вълков » 26 яну 2011, 18:56

Ми колега прочети по-внимателно един колега е попитал дали Bomer или RS antigel са различни добавки. Отговорът е че е едно и също. Поне според темата в офроуд форума. Не споря че може и да е менте вече, но аз ще се доверя на колегите пък каквото стане _friends_. Лики-Моли трябва да има почти на всяка бензиностанция, аз лично от петрол съм си купувал. Днес докато си търсех добавка се агледах в едно лики-моли пишеше че е до -20 и беше около 6-7 лева пак за 50 литра

п.п Пише че е Плевенска Bomara , но като потърсих в гугъл за RS antigel във Фиат форума един колега беше споделил, че това си е добавка на MOTOREX но някой пресметлив търговец, купувал MOTOREX и бутилирал в малки тубички под въпросното име http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php? ... c&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от Alexi » 26 яну 2011, 20:20

Pcman твоя мотор не е помпа дюза ,такива мотори имат само коли на WV груп от 97-05 някъде ... Shell Vpower Diesel е обикновен дизел с добавка за почистване на горивната система ,а Алпин дизела е съвсем различно гориво ,внася се и не е от нашата рафинерия .. Алпин дизела е с много ниско съдържание на сяра ,и се препоръчва за комън рейл и помпа дюза

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от Pyrhel » 28 яну 2011, 11:10

Вчера видях в Карфур-а добавката на Лики Моли (аз също имам отпреди 2-3 години нея). Цената беше 26 лева за опаковката от литър :)

До нея имаше и малка разфасовка от 150мл. И вижте кое е странното... На голямата (1000мл) пише, че е достатъчна за 1 тон гориво. Следователно трябва да сипя 50мл на 50л резервоар.
ОБАЧЕ на малката (150мл) пише, че е достатъчна за 50л резервоар. Ок, де, моята математика ли нещо куца или

150мл/50л НЕ Е РАВНО на 50мл/50л :shock:

Четох съдържанието им - пак същата работа, керосини в същите проценти и т.н. Странна работа :shock:

Потребителски аватар
nikky
потребител
потребител
Мнения: 313
Регистриран: 20 фев 2010, 20:01
Модел на автомобила: Ford Fiesta Zetec '08
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от nikky » 28 яну 2011, 13:49

Тестът с шише във фризер никак не ми се струва меродавен.

Алпин дизелът за мен е най-добър, защото за мен лично се доказва в продължение на вече четвърта зима. Тази година сипах 25 литра обикновен дизел от бензиностанция ЕКО, след няколко дни температурите рязко спаднаха и колата започна да прави следният номер - пали, работи 2-3-4 секунди и гасне, после пали мъчно и палейки втори път - нещата се позакрепят. След като го направи този номер 2-3 сутрини, изгорих колкото се може повече гориво и долях догоре Алпин дизел от ОМВ... Същият автомобил, в същото състояние, при подобни климатични условия, да не кажа дори по-тежки -11,-13 сутрин, пали от раз и без колебание... Досега за 4-та година, само тази зима ми е правила този номер с гасненето, защото в останалите случаи винаги е била с Алпин. За мен това е предостатъчно.
Да, малко по-скъпо е, но зимата като цяло карам по-малко и като ударя калема, за цялата зима с Алпин излиза със 100-тина лева отгоре, но без притеснения и проблеми сутрин, предполагам по-добре е и за двигателя, който струва малко повече от 100-тина лева...
Разбира се това са чисто практически наблюдения при едно и също техническо състояние на автомобила - 1,600 кубика, HDI, 110 коня.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от PcMan » 01 фев 2011, 00:19

Онзи ден от втория тур по 4сек. запали сутринта на студа(с 2 пълни подгрявания преди всичко, въртеше не бавно, не е акумулатор), а колата е изправна винаги е ток и жица. Точно преди паркиране светна лампата, т.е. 5-6л да са били. Този V power не знам.. Ще си взема добавка, да ми е спокойно, като мин.зима(2 половин бутилки кастрол изгубих тогава..). Алпина не винаги ми е наблизо като шела, но го признавам за най-добрия, v power-a е лукойл с добавка, на някои станции 100% и добавка няма, щом още 2008ма в тестовете личеше кой е номер 1, а от тогава качеството на нафтите само скача по ред причини (не, че са стигнали европейските, но спрямо преди). Наистина алпина е вносен, заслужава си 20ст отгоре, особено за по-фини двигатели като CR и като цяло по-скъпи коли (->по-скъпи консумативи като например горивен филтър 90лв)
Ще друсна както казах един барум рс анти гел (ясно вече от къде) и zimnoto лики (не гледах за него, но съм сиг че имаше нещо на лики в метро, зимната ще да е била) и хайде в камерата за 8 чааса с термометъра и v power. Утайки, гел, всичко ще си излезе, така и така под минус 15 нaдали ще направи. Да, едно е 500мл, друго 20-50л, но теста си е тест, никога не е излишен, 2те шишета така и така излитат в резервоара после, март нов горивен и diesel purge(spulung), кой знае какъв е станал за 2 години. :)
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

dizela
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 23 яну 2009, 10:43
Модел на автомобила: Eskort CL 1.8 Дизел 60 конски сили
Местоположение: гр. Благоевград, гр. Перник
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от dizela » 02 мар 2011, 11:22

Моят глас също е за Алпин дизел. На - 18 запалих от първия път. При температури под - 5 слагам само алпин. Правя си и експерименти с 10л. алпин и 10л. обикновен дизел, но това не е за екстремни ситуации. Екстремни условия за мен са - 15, когато границата до даденото от производителя - 20 за обикновен дизел е твърде близка. Най-сериозни проблеми съм имал с Петрол и спрях да зареждам от там. Те бяха честни да ме попитат дали да ми сложат добавка. Отказах им и после нерви. Добавки не съм слагал досега.
До Алекси: имам приятел, който работеше в ОМВ. Той ме съветва да търся от някой настоящ работник там крадена добавка за алпин дизел. Според неговите думи, добавката се поставя при наливането на дизела в резервоара на бензиностатцията. Един вид той не идва готов, а се смесва на място, като основата е обикновен спринт дизел. Надявам се да не съм прав, защото това означава, че разчитаме на лоялността на персонала на бензиностанцията. Алекси, ако имаш информация за вноса на алпин от австрия, моля те сподели я, за да не откривам топлата вода отново. Поздрави на всички

Потребителски аватар
kinosko
потребител
потребител
Мнения: 42
Регистриран: 06 окт 2010, 20:30
Модел на автомобила: Форд фокус Turnier 1.8 tdci, 115 к.с., 10.2003 г.
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от kinosko » 03 мар 2011, 12:10

Не мисля, че това е вярно. Първо защото жена ми работи на OMV и ми се кълне, че алпина идва готов и тук нищо не му добавят и второ погледни цвета на алпина и на спринта и сам ще разбереш че трябва да си магьосник за да докараш от спринта чрез добавка цвета на алпина. Според мен алпина е съвсем различно гориво, произведено на съвсем друго място, по различна технология. А дали е австрийско ..... един господ знае.
Изображение

dizela
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 23 яну 2009, 10:43
Модел на автомобила: Eskort CL 1.8 Дизел 60 конски сили
Местоположение: гр. Благоевград, гр. Перник
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от dizela » 09 мар 2011, 10:39

И аз го използвам редовно и силно се надявам да отговаря качеството му на цената. Всъщност то се усеща при голям студ по запалването - по-лесно паля.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от nikolovvd » 09 мар 2011, 10:41

Нафтата е най-добра в Норвегия! :D:

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10858
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от ЯЛТА » 09 мар 2011, 11:06

Стига бе, в северните части на Норвегия колите им работят денонощно, значи !...............
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от nikolovvd » 09 мар 2011, 11:31

Не денонощно, а нощно! Там хората си имат полярна нощ! :D:

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде НАФТАТА е най-добра за зимните условия

Мнение от Alexi » 09 мар 2011, 15:11

имам сериозни подозрения ,че в тия северните държави се карат главно бензини ,то тряа си мазохист да караш дизел при -30-40 :D

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта