focus 2006 tdci въпроси

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
yumyum
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 19 юни 2010, 16:24
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci (110 к.с.)
Местоположение: София
Status: Извън линия

focus 2006 tdci въпроси

Мнение от yumyum » 19 юни 2010, 16:39

Здравейте,като нов потребител във форума бих искал да поздравя всички.За мое съжаление съм и нов за марката форд,та направо на въпросите :)
С удоволствие искам да съобщя че вече съм горд собственик на форд фокус 2006 г. ,комби,дизелче с 110 кончета на 113 000 км.Колата я взех кажи речи от първия собственик и се знае на 99% какво и е сменяно НО има период от 2 месеца в които е била на паркинга на лизинговата компания и те са я сервизирали веднъж(не в МП) ,документи за въпросното сервизиране няма и не се знае какво точно е сменяно.Интересува ме конкретно смяната на ангренажен ремък и всичко свързано с него (по-точно от къде да търся части - моторкрафт София или Euro07,какви точно части и т.н.).Също така търся помощ относно цени и др. разходи които ми предстоят ако някой има такава кола да подскаже каде може да изкочи заека.Благодаря Ви предварително.

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: focus 2006 tdci въпроси

Мнение от DigiPro » 19 юни 2010, 17:49

Ако километрите са 113000 то няма защо да бързаш със смяната на ангренажния ремък.
Ето адрес да видиш кое кога се сменя: http://www.etis.ford.com/fordservice/se ... uleForm.do

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта