Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
nedelcho
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 01 авг 2012, 08:22
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8i 16v, Fobos gas injection
Status: Извън линия

Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от nedelcho » 01 авг 2012, 08:28

Здравейте.
Не можах да намеря конкретни данни по въпроса си за това повдигам тази тема.
На път съм да си взема един Ford Mondeo, 1.8i (115 кс), 1995 г.

Въпроса ми е каква е цената за обслужване на автомобила - ремъци, ролки, масло и т.н.
Живея в гр. Варна и е хубаво някой съгражданин да сподели.

И още нещо - в кой сервиз мога да закарам колата ако се стигне до покупка? Имате ли си някакъв доверен сервиз?

Хубав ден на всички,
Недко.

men1977
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 15 яну 2011, 01:02
Модел на автомобила: Форд Мондео 1,8 16v zetec , 95г.
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от men1977 » 01 авг 2012, 09:37

Здр. колега за сервиз не мога да ти помогна предполагам колегите от Варна ще те насочат :wink: ,а относно консумативите и резервните части ето ти един линк http://drive.bg/groups.php?ModelId=1304 ... 17216e4288" onclick="window.open(this.href);return false; ,от който да добиеш представа за тях и да се ориентираш за цени и марки.Разбира се много зависи къде и какво ще пазаруваш,защото може да намериш както по-евтини,така и доста по-скъпи части всичко е въпрос на избор и финанси най-вече.

nedelcho
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 01 авг 2012, 08:22
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8i 16v, Fobos gas injection
Status: Извън линия

Re: Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от nedelcho » 01 авг 2012, 10:13

men1977 написа:Здр. колега за сервиз не мога да ти помогна предполагам колегите от Варна ще те насочат :wink: ,а относно консумативите и резервните части ето ти един линк http://drive.bg/groups.php?ModelId=1304 ... 17216e4288" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; ,от който да добиеш представа за тях и да се ориентираш за цени и марки.Разбира се много зависи къде и какво ще пазаруваш,защото може да намериш както по-евтини,така и доста по-скъпи части всичко е въпрос на избор и финанси най-вече.
Здравей, колега и благодаря за отговора.
Моите познания в този сектор изобщо не са големи и за това ще се наложи да задам още няколко въпроса :)

За смяна на т.нар. консумативи ще са ми нужни следните покупки:
Комплект ангренажен ремък с ролки - 184лв
Пистов ремък - 35 лв
Въздушен филтър - ~14 лв.
Филтър за купе - 32 лв. -> Мондео 1995г. с клима (не климатроник ако има значение) има ли филтър за купето?
Горивен филтър - ~23лв.

По данни на _bioHAZArd_:
5л. Ford Formula 10w40 полусинтетика - 60лв.

Обща сума до момента - 348лв. Без доставка и труд.
Това отговаря ли на вашите разходи по смяна на консумативите?

Трябва още масло (ако е за смяна). При смяна на консумативите водната помпа сменя ли се? А нормалната цена за труд каква е?
И като цяло какво е нужно да сменя?

Още нещо за което може да ми се разсърдят модераторите за което моля да ме извините:
Форд Мондео '95 има ли някакви специфики на които трябва да обърна внимание при огледа му? Нещо специфично за модела?
Последна промяна от nedelcho на 01 авг 2012, 11:11, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от _bioHAZArd_ » 01 авг 2012, 10:37

На мен 5 литра форд формула 10на40 полусинтетика ми излиза около 70лв с филтъра. Филтър на купер около 20, въздушния от 15 до 25 зависи от марката.
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

nedelcho
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 01 авг 2012, 08:22
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8i 16v, Fobos gas injection
Status: Извън линия

Re: Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от nedelcho » 01 авг 2012, 11:11

_bioHAZArd_ написа:На мен 5 литра форд формула 10на40 полусинтетика ми излиза около 70лв с филтъра. Филтър на купер около 20, въздушния от 15 до 25 зависи от марката.

Ъпдейтнах си горния пост.
Надявам се да бъде полезен за всички :)

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от Любо » 01 авг 2012, 11:51

Мда, горе-долу такива са цените на частите за това Мондео. (предишното ми беше такова)
Само цената на ангренажния ремък и ролките ми се вижда малко висока, защото по спомени този ремък ми излизаше със смяната около 200лв, като труда за смяната му беше 80лв. А ти тук даваш цена само за ремъка и ролките близо 200лв...
Другите части са така.

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от _bioHAZArd_ » 01 авг 2012, 12:24

Има филтър на купето, под решетката на предня дясна чистачка. Подготви се, за изгорели и напускани пластмаси. Иначе гледай всичко в купето да функционира нормално - всички степени на парното и климатики. Осветление в краката, на таблото, фарове мигачи, огледала. Никога не се връзвай на хватката - ей това го сменяш за 5лв и си готов. Ако беше така джамбазина да го е сменил. Мотора трябва да пали от четвърт с хубав акумулатор и да работи равномерно. Огледай кабелите на инсталацията, при мен се рони изолацията и това ми създава проблеми от време на време.

Друго което се сещам, е че редовно им мият моторите за да скрият евентуални течове. Така че оглеждай се и за това. Направи едно пробно кръгче, поне 2-3 км да изредиш всички скорости, да видиш дали съединителя е добре. Количките вече са на годинки, така че ако не е поддържана е малко рискова инвестиция.
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

men1977
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 15 яну 2011, 01:02
Модел на автомобила: Форд Мондео 1,8 16v zetec , 95г.
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от men1977 » 01 авг 2012, 12:44

Колега този сайт е само за ориентир и определено цените не са едни от най-ниските предполагам като провериш в 1-2 магазина във Варна ще се увериш,че има и доста по-евтини както и по-скъпи разбира се.Относно комплекта ремък ролки може и да не е необходим в смисъл при проверката ако се установи,че паразитните ролки са ок може и да не се сменят и се слага само обтяжната и ремъка като цената ще е около 80-100лв,но това вече зависи от компетентното мнение на сервиза.За филтрите на купето 32лв е от скъпичките предполагам ще намериш и на 15-20,въздушния си е толкоз 12-15 на всякъде,а горивен също може да се намери от 10-15лв,това е общо взето всичко е въпрос на търсене и възможност,както писах в предния пост :wink: .За специфични проблеми е като повечето автомобили ослушау се за тропане и чукане по двигателя,при потегляне тествай и съединителя,а по окачването слабост са биалетките и тампони на стабилизиращата щанга,тоест при движение по неравности потропват доволно :D.Провери всички ел. уреди дали работят коректно както и климатика и ако всички тези неща са добре вземай,карай и се наслаждавай на евтин автомобил с доволно за годините си екстри и комфорт.Успех и много безавариини _friends_ .

nedelcho
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 01 авг 2012, 08:22
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8i 16v, Fobos gas injection
Status: Извън линия

Re: Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от nedelcho » 03 авг 2012, 10:01

Здравейте, колеги.

Вероятно утре ще се сдобия с горепосоченото Мондео. Нямам търпение да го покарам 100-тина км.

Имам няколко съпътстващи въпроса по горната тема:

1) Можете ли да ми препоръчате сервиз във Варна, който да е изпробван и момчетата да знаят какво точно правят?
2) Имате ли срещи на форума в гр. Ванра?
3) Обикновенно като шофирате (градско и извънградско) стрелката на температурата до къде ви стига? На крайната чертичка на [Normal] или стои по средата? Направи ми впечатление, че е на края на нормалната температура. Не бях в задръстване.
4) Нормалния разход на този автомобил на газ и бензин по ваша лична преценка какъв е? Газовото е инжекцион.

Благодаря ви много за предишните и настоящите отговори,
Недко.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от ЯЛТА » 03 авг 2012, 13:53

nedelcho написа: 2) Имате ли срещи на форума в гр. Варна?
Ето го мястото на срещите:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=37688
nedelcho написа: 3) Обикновенно като шофирате (градско и извънградско) стрелката на температурата до къде ви стига? На крайната чертичка на [Normal] или стои по средата? Направи ми впечатление, че е на края на нормалната температура. Не бях в задръстване.
Не е добре това, трябва да стои изправена право на горе. Потърси за някакъв проблем,- задръстен с боклуци радиатор, ниско ниво на антифриза, вентилатора дали се включва на време. Въобще положи усилия за пълен контрол за всичко свързано с охлаждането. Едно прегряване понякога излиза скъпо.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
imarh
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 15 ное 2007, 10:09
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16V 95г. автоматик, комби с теглич
Grand Cherokee 2.7 CRD 2004
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от imarh » 03 авг 2012, 14:13

nedelcho написа: 3) Обикновенно като шофирате (градско и извънградско) стрелката на температурата до къде ви стига? На крайната чертичка на [Normal] или стои по средата? Направи ми впечатление, че е на края на нормалната температура. Не бях в задръстване.
Къде ви се включват перките за охлаждане на Мондео МК1/2

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от _bioHAZArd_ » 03 авг 2012, 15:40

ЯЛТА написа:
nedelcho написа: 2) Имате ли срещи на форума в гр. Варна?
Ето го мястото на срещите:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=37688
nedelcho написа: 3) Обикновенно като шофирате (градско и извънградско) стрелката на температурата до къде ви стига? На крайната чертичка на [Normal] или стои по средата? Направи ми впечатление, че е на края на нормалната температура. Не бях в задръстване.
Не е добре това, трябва да стои изправена право на горе. Потърси за някакъв проблем,- задръстен с боклуци радиатор, ниско ниво на антифриза, вентилатора дали се включва на време. Въобще положи усилия за пълен контрол за всичко свързано с охлаждането. Едно прегряване понякога излиза скъпо.

На мен ми се прецака преди време точно този датчик на таблото. Оказа се, че има десетки видове такива (неоригинални) които дават различни показания и стрелката стои на различна позиция. След смяната при мен перката се включва, когато стигне буквата L.
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна консумативи на Ford Mondeo 1995

Мнение от _bioHAZArd_ » 03 авг 2012, 15:44

nedelcho написа:Здравейте, колеги.

4) Нормалния разход на този автомобил на газ и бензин по ваша лична преценка какъв е? Газовото е инжекцион.

Благодаря ви много за предишните и настоящите отговори,
Недко.

Последни данни от вторник:

400км (Габрово София) около 37 литра газ. Среден разход 9. Имам около 10км градско в София, и 100 извънградско на климатик. Газовият инжекцион е Фобос 1. Моето мондео е двулитров бензин. За 1.8 го дават смесен разход 7.7 литра, а на мен 9.7 :D
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

Заключена

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта