С какъв бензин е добре да се кара

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
Потребителски аватар
valentyno
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 23 мар 2014, 16:12
Модел на автомобила: focus 1.8TDdi и служебна Fiesta mk8
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: С какъв бензин е добре да се кара

Мнение от valentyno » 22 яну 2017, 12:45

[/quote] Досега случай на окотен мотор следствие на 100 октана не съм видял ?!
[/quote]

Колеги така или иначе темата доста се разводни, ще си позволя да Ви споделя опит със 100 октанов бензин :D . През далечната 2006г. работих на бензиностанция ЕКО, почти цяла година имах щастието да карам Опел Кадет бензинка - карбуратор с газ разбира се, та естествено имаше проблеми с работата си на бензин. Работеше на бензин, но прекъсваше и реших да го продухам със 100 октана и направо го издухах. :D . Изгорих стария бензин, смених горивния филтър и налях от новия. Минах около 30 км. с по-нервен стил градско и започна тази кола да работи още по-зле и замириса на бензин, направо ужас. Минах си на алтернативното гориво и право в къщи. Прибрах се вдигам капака, :D карбуратора протекъл като лейка, та това ми е горчивия опит с този бензин, ясно е че няма общо по темата и все пак. Това ми беше първия контакт с това гориво, но разбира се не и последния, след това съм карал моторите си с такъв и да ви кажа при тях много се усещат тези 100 октана.

А относно по темата не ми се вярва двигател 2016г. да е "капризен" към 100-те октана! _friends_
Валентин Андреев - 0896726037

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: С какъв бензин е добре да се кара

Мнение от kito » 22 яну 2017, 15:50

Слагам пълен резервоар 100 октана от време на време, за да си продухам системата! Според мен има разлика, както от към вървеж, така и от към разход. Въпросът е, че цялостно, не си струва да се ползва, освен ако колата ти специално не го изисква. Ако я караш на кратки разстояния, след време сякаш се задъхва на моменти, затова и бодвам 100 октана, магистралка и после известно време се чувства доста по-приятна за каране.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: С какъв бензин е добре да се кара

Мнение от S_C » 22 яну 2017, 17:42

OgiDogi написа:
22 яну 2017, 07:28

Коментарите започнаха след въпрос за новият EcoBoost: viewtopic.php?p=554158#p554080
Това му е хубавото на тоя форум-някой пита какъв размер чистачки да си вземе, а накрая темата стига до там колко сол се слага на бидона с кисело зеле. _friends_
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта