Странен теч на антифриз

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
citizen
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 21 дек 2008, 08:37
Модел на автомобила: ford fiesta 99,1,3i ENDURA-E
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Странен теч на антифриз

Мнение от citizen » 03 фев 2016, 18:38

Привет колеги ! Явно понеже съм се наканил да сменям колата след 8 год., проблемите почнаха един след друг,макар и дребни.След като замръзна миналата седмица се появи и тропане,което отстраних бързо с нова дясна биалета. От ровичкането отдолу забелязах странен теч на антифриз точно между двигателя и скоростната кутия. Забърсах хубаво,запалих двигателя и след 5 мин. се появиха първите капки. Отгоре кутията и двигателя са сухи.Тапата на главата вдясно също няма проблем. Какво има вътре, около съединителя, което може да протече,че не ми се сваля кутия без идея какво може да бъде. Ще опитам да направя снимка на това което се вижда. Подържам колата винаги в перфектна изправност и всеки проблем не ми дава мира :)
Прикачени файлове
ALIM5279.JPG
ALIM5276.JPG
ALIM5274.JPG

citizen
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 21 дек 2008, 08:37
Модел на автомобила: ford fiesta 99,1,3i ENDURA-E
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Странен теч на антифриз

Мнение от citizen » 06 фев 2016, 12:38

От много четене ,макар и за други марки стигнах до извода ,че теча е от корозирала тапа на блока зад маховика .Другата седмица ще се сваля скор.кутия ,тъкмо и стартера да се погледне, че рядко все още ,но бендикса има проблем.То ще излезе и феродо на съединителя сигурно. Тапа за 1.50 лв ще ми докара ремонт за 200 лв.

citizen
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 21 дек 2008, 08:37
Модел на автомобила: ford fiesta 99,1,3i ENDURA-E
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Странен теч на антифриз

Мнение от citizen » 09 фев 2016, 18:20

Ремонта приключи. Излезе както мислех,тапа с корозирал отвор около 1мм точно посредата. Наложи се и смяна на комплект съединител,че нитовете се бяха показали вече и надрали притискателния диск.С подмяната и на бендикса ремонта ми стъпа на 300 лв. Съединител 150 лв ,труд 100 лв. Стартера ремонта 50 лв. Тапата бонус :)

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта