Ford Focus ST170 - съвет

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
mihail91
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 17 окт 2016, 19:22
Местоположение: Sofiya
Status: Извън линия

Ford Focus ST170 - съвет

Мнение от mihail91 » 17 окт 2016, 19:46

Здравейте!

Отварям нова тема, защото не успях да намеря това от което се интересувам в търсачката. Ако има подобна тема или въпрос, моля да ме извините :)

От известно време си търся нова кола и вчера отидох до Дупница, да разгледам. Като цяло търсих Мазда 6 или Волво S60, но в един момент видях едно фокусче - ST170 и направо се влюбих, особено след като го запалих :)

Та след този увод въпроса ми е такъв: Какви са цените за поддръжка на този автомобил спрямо другите бензинови фокуси?
До колкото видях двигателя е доработен Duratec, което ме обнадежди до известна степен. Каква е надеждноста на този агрегат? Има ли нещо от което трябва да се пазя, някакви типични проблеми?
От една друга тема успях да разбера единствено, че комплект съединител е малко над 400лв. Също четох в нета, че ангренажен комплект е в рамките между 150-250 лв. Също ако някой има идея за надеждноста на окачването ще ми бъде много от полза.

В момента карам Алфа Ромео 147 1,6ТС, така че се надявам да не се вкарвам в толкова ремонтни разходи за напред :)
Много ви благодаря!

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Ford Focus ST170 - съвет

Мнение от Didibao » 18 окт 2016, 00:05

Карам такъв фокус вече над 25хил км, окачването е много надеждни инече е като на стандартен фокус някой елементи са усилени но нищо фрапантно, по моето не съм пипал нищо, за съединител сигурно си чел моята тема около 600лв без маховика с отстъпка излиза, възможни проблеми с вариатора има, за ангренажа е като на нормален 1.8 или 2.0 фокус. Възможни са и проблеми с IMRC но се оправя лесно. Ако те интересува нещо конкретно може да питаш.

Окачването на фокуса в сравнение с алфата е 100 пъти по здраво и евтино!

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Изображение

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Focus ST170 - съвет

Мнение от martin1977 » 19 окт 2016, 00:36

Мисля че ще се влюбиш още повече след като го покараш, ако го купиш. Много приятен и красив автомобил, и достъпен за поддръжка. Ако попаднеш на запазен екземпляр, ще останеш доволен. Не е самолет, но върви повече от всеки Фокус от това поколение и е сравнително икономичен. Но ако можеш да си го позволиш, следващия Фокус ST е съвсем друга "бира". Турбото си казва тежката дума и върви значително повече, външния вид също е "за влюбване". Но там пък поддръжката е скъпо удоволствие, и доколкото знам е по-капризен.

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта