Диагностика на TDCI къде???

Отзиви, оценки, препоръки
dud3to
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 05 сеп 2008, 18:04
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8tdci 2002g
Местоположение: София
Status: Извън линия

Диагностика на TDCI къде???

Мнение от dud3to » 23 юни 2009, 04:20

Привет на всички.Искам да попитам дали някои знае къде може да направят диагностика на Фокуса освен в МП защото където и да отида ми казват че не могат защото бил Common Rail.И не можели да го прочетат на апаратурата за съжаление :( :( .Колата е Форд Фокус 1.8TDCI 115hp 2002g.Мерси предварително от София съм.

ionko_p
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 14 юли 2009, 00:16
Модел на автомобила: Ford Mondeo TDCI 2000 куб/115hp 2001г.
Status: Извън линия

Re: Диагностика на TDCI къде???

Мнение от ionko_p » 19 юли 2009, 03:47

В Мото Пфое в момента правят безплатни диагностики, така че какво ти пречи да пробваш и там?!

Потребителски аватар
msotiroff
потребител
потребител
Мнения: 461
Регистриран: 30 мар 2007, 21:30
Модел на автомобила: Ford Galaxy 1,9 TDI
Ford Mondeo 1,8 TD
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Диагностика на TDCI къде???

Мнение от msotiroff » 19 юли 2009, 18:55

ionko_p написа:В Мото Пфое в момента правят безплатни диагностики, така че какво ти пречи да пробваш и там?!
Нищо подобно... Правят 20% отстъпка до края на лятото, но в никакъв случай не е безплатно. В четвъртък правих диагностика там и ме одрусаха 95лв, за проверка на зацепването на ангр.ремък и диагностика, която нищо не показа...
Същността на човешката личност може да се оприличи на дроб,
където в числителя стои оценката на обществото за личността, а в знаменателя - самооценката й.
Така колкото повече знаменателя клони към безкрайност, толкова повече дробта клони към нула.

ionko_p
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 14 юли 2009, 00:16
Модел на автомобила: Ford Mondeo TDCI 2000 куб/115hp 2001г.
Status: Извън линия

Re: Диагностика на TDCI къде???

Мнение от ionko_p » 19 юли 2009, 23:12

Ето от къде имам информацията http://www.motopfohe.bg/read_text.php?tid=41" onclick="window.open(this.href);return false; Най-вероятно не си споменал ти самия, че искаш да се възползваш от офертата им където ясно е написано, че диагностиката е безплатна. Аз лично се обадих да си запазя час и утре в 8 съм при тях и ще имам възможността да проверя до колко вярно е това.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Диагностика на TDCI къде???

Мнение от paci » 20 юли 2009, 06:02

ionko_p написа:Ето от къде имам информацията http://www.motopfohe.bg/read_text.php?tid=41" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; Най-вероятно не си споменал ти самия, че искаш да се възползваш от офертата им където ясно е написано, че диагностиката е безплатна. Аз лично се обадих да си запазя час и утре в 8 съм при тях и ще имам възможността да проверя до колко вярно е това.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=25237" onclick="window.open(this.href);return false;

Не им казвайте, че имате проблем.
Оставете ги да я огледат и след това кажете какви оплаквания имате за които евентуално ще си платите за да ги "оправят".

Вижте в темата колко я гледаха моята.
Не отидох с оплаквания, но така я огледаха, че по-добре на снимка да им я бях занесъл да я гледат.

ionko_p
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 14 юли 2009, 00:16
Модел на автомобила: Ford Mondeo TDCI 2000 куб/115hp 2001г.
Status: Извън линия

Re: Диагностика на TDCI къде???

Мнение от ionko_p » 20 юли 2009, 20:16

Както писах по-горе, днес бях в МП и в действителност се оказа, че има безплатна диагностика, но не за всичко. Теста на двигателя с компютър ми излезе 36 лева, като се оказа, че няма никакви грешки, а всичко останало ми беше безплатно, тоест пълен оглед на автомобила, при който ми откриха, че трябва да сменям предна дясна вертикална щанга, която към момента е на цена 130 лева с гайките с ДДС и задни накладки с цена 144 лева с ДДС.

В интерес на истината бяха мнго любезни и ми обясниха всичко подробно, отговарят на всякакви въпроси вкл. и за кое колко ще ти струва, за да си направиш сметката дали те устройва преди да качиш колата на канала. Справиха се за един ден с всичко въпреки, че имах проблеми със запазения час, тоест нещо не бяха ме записали, но въпреки това всичко беше готово в рамките на деня и честно да си призная единственото, за което не съм доволен е сумата, която им оставих, но това е "преимуществото" да имаш кола и да я караш без да имаш ядове :)

Ще ви напиша и някои от другите неща, които смених колко струват, с което се надявам да съм полезен на някой и да му спестя разходката до МП или най-малкото един разговор с тях. :D
- филтър маслен 16,90
- филтър въздушен 24,80
- филтър горивен 61,33
- филтър поленов 34,94
- мот. масло 5W30 14,48 (за литър- сменя се след 20 000км или след една година)
- антифриз 7,73 (за литър)
- пробка+ уплътнение 13,46

за труд ми взеха следните суми
- споменатия по-горе компютърен тест на двигателя 36 лева
- за филтъра на климатика 18 лева
- за антифриза 28,80
- за останалите неща 43,20 лева

Това е то, надявам се да съм бил полезен. Колата е Мондео GE

Потребителски аватар
TOLIO
потребител
потребител
Мнения: 111
Регистриран: 06 авг 2008, 00:11
Модел на автомобила: FORD PROBE 2,5V6 24V,FORD FUSION 1.4TDCI 2006g.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Диагностика на TDCI къде???

Мнение от TOLIO » 04 окт 2009, 10:45

ionko_p написа:Както писах по-горе, днес бях в МП и в действителност се оказа, че има безплатна диагностика, но не за всичко. Теста на двигателя с компютър ми излезе 36 лева, като се оказа, че няма никакви грешки, а всичко останало ми беше безплатно, тоест пълен оглед на автомобила, при който ми откриха, че трябва да сменям предна дясна вертикална щанга, която към момента е на цена 130 лева с гайките с ДДС и задни накладки с цена 144 лева с ДДС.

В интерес на истината бяха мнго любезни и ми обясниха всичко подробно, отговарят на всякакви въпроси вкл. и за кое колко ще ти струва, за да си направиш сметката дали те устройва преди да качиш колата на канала. Справиха се за един ден с всичко въпреки, че имах проблеми със запазения час, тоест нещо не бяха ме записали, но въпреки това всичко беше готово в рамките на деня и честно да си призная единственото, за което не съм доволен е сумата, която им оставих, но това е "преимуществото" да имаш кола и да я караш без да имаш ядове :)

Ще ви напиша и някои от другите неща, които смених колко струват, с което се надявам да съм полезен на някой и да му спестя разходката до МП или най-малкото един разговор с тях. :D
- филтър маслен 16,90
- филтър въздушен 24,80
- филтър горивен 61,33
- филтър поленов 34,94
- мот. масло 5W30 14,48 (за литър- сменя се след 20 000км или след една година)
- антифриз 7,73 (за литър)
- пробка+ уплътнение 13,46

за труд ми взеха следните суми
- споменатия по-горе компютърен тест на двигателя 36 лева
- за филтъра на климатика 18 лева
- за антифриза 28,80
- за останалите неща 43,20 лева


Това е то, надявам се да съм бил полезен. Колата е Мондео GE
относно цените
задни накладки:57лв.
незнам за коя щанга говориш но най скъпото по предницата е един от носачите и струва 117лв.
а сега за диагностиката
всички автомобили след 2000г.са на стандарт OBD II
така че диагностика могат да ти направят и в най простия сервиз.атова че някои ти е казал че нестава защото е коман реил значи е глупак.

продължавайте да давате пари на тия салапатняци от МП
*00124* *00124* *00124*

Отговори

Върни се в “СЕРВИЗИ И УСЛУГИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта