Купуване на кола чрез посредник от Германия

Отзиви, оценки, препоръки
GhostObject
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 мар 2018, 13:50
Местоположение: Bulgaria
Status: Извън линия

Купуване на кола чрез посредник от Германия

Мнение от GhostObject » 13 мар 2018, 13:55

Здравейте,

Реших да взема кола от Германия и докато търсех информация, попаднах на един сайт - карс-х**п.ком
Поддържа се от човек, който извършва услуги като посредник в сделката, предлага транспорт и въобще може да организира целия процес по избора и покупката на автомобил от Германия, Австрия и Швейцария.
Сайтът е доста изчерпателен, всичко е описано подробно, има ревюта на доволни клиенти. Цената на услугата също е добра.
Но всичко това изглежда прекалено хубаво, затова се съмнявам доколко е истина.
Ако някой знае повече по темата, моля за мнение.

Благодаря предварително! :)

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1147
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Купуване на кола чрез посредник от Германия

Мнение от Ozzie » 13 мар 2018, 14:22

Аз от такива сайтове, дето има само хвалебствия на тях, гледам да стоя настрани. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

GhostObject
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 мар 2018, 13:50
Местоположение: Bulgaria
Status: Извън линия

Re: Купуване на кола чрез посредник от Германия

Мнение от GhostObject » 13 мар 2018, 14:28

И ти си прав! :)
Затова отношението ми е скептично, ако се окаже истина, ще му стана фен номер 1! :beer:

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Купуване на кола чрез посредник от Германия

Мнение от ivo_63 » 13 мар 2018, 16:53

Закупуването на кола от Германия си струва само ако ще е над 5000 евро. В аутохаус / лицензирана автокъща/ под 3000 евро почти няма кола, от частно лице също. В автоморгите има евтино всякакъв скраб , но в същото състояние излиза по-евтино от Дупница. Кола с TUV, 4 врати, след 2005г под 3000 евро е рядкост. Под тия пари - с дефект, който не крият , но обикновено отстраняването му не е евтино / примерно със съединител за смяна и т.н /. След 2005 до 2009 евтини са само италиански, френси и корейски коли. Евтини - може да се вземе Хюндай или Киа 2008г. на около 200 000 км, да речем за 3000 евро примерно. Под тая граница само над 300 000 км. Пълно е с коли над 300-350 0000 км. Дачиите не съм гледал как вървят / има много Дачии за продан/.
Форд фиеста 2004 върви около 2000-2500 евро , фокуса с 1000 евро нагоре. Говоря за коли с TUV и около 200 000 км. С още непревъртени километражи.
На автоморга могат да се купят на тънка лайсна , но дали ще се прибереш до Бг на самоход нямам идея. Може и да си късметлия ... :D .

GhostObject
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 мар 2018, 13:50
Местоположение: Bulgaria
Status: Извън линия

Re: Купуване на кола чрез посредник от Германия

Мнение от GhostObject » 13 мар 2018, 17:09

Мерси, Иво!
За кола над 5000 евро говорим.
Единственото ми колебание е дали предлаганата услуга е истинска.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Купуване на кола чрез посредник от Германия

Мнение от ivo_63 » 13 мар 2018, 17:21

Полети бюджетни има до Гремания на цена 20 евро, намираш си град, хотел в Триваго за 2-3 дни, удряш си камшика и си там. Повечето германци не искат да се капарират коли и пазарлъци не правят. Рядко ще уцелиш някой да е съгласен да му пратиш капаро. Ако колата е читава изчезва на деня / има организирани съгледвачи , които купуват наред ако е тънкана и читаво/. Затова трябва да си на място. Закупуването става много лесно и безпроблемно, за 2-3 часа е на твое име с документи и номера. Излиза горе-долу 500 евро с докарването / горивата са на същите цени като при нас/.

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Купуване на кола чрез посредник от Германия

Мнение от m_fokus » 13 мар 2018, 17:45

ivo_63 написа:
13 мар 2018, 17:21
Полети бюджетни има до Гремания на цена 20 евро, намираш си град, хотел в Триваго за 2-3 дни, удряш си камшика и си там. Повечето германци не искат да се капарират коли и пазарлъци не правят. Рядко ще уцелиш някой да е съгласен да му пратиш капаро. Ако колата е читава изчезва на деня / има организирани съгледвачи , които купуват наред ако е тънкана и читаво/. Затова трябва да си на място. Закупуването става много лесно и безпроблемно, за 2-3 часа е на твое име с документи и номера. Излиза горе-долу 500 евро с докарването / горивата са на същите цени като при нас/.
Интересен съвет. Ако някой има история за разказване и най-вече му се разказва, да сподели как си е купил авто в Германия ( и не само), ще е любопитно да прочетем през какви перипети и случки е минал :)
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Купуване на кола чрез посредник от Германия

Мнение от ivo_63 » 13 мар 2018, 20:56

Ами дъщеря ми живее в Германия и като съм на гости обикалям автокъщи, гледам за приятели и т.н. В общи линии перипетии не съм имал. Но не се е налагало да купуваме кола от джамбази / то са си същите като в нашите автоморги - лъжат , мажат , маскират/. Ако се купува от автокъща или германец процедурата е бърза и лесна. Ако се купува от сърбин, турчин или китаец нещата са на късмет.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Купуване на кола чрез посредник от Германия

Мнение от Любо » 14 мар 2018, 12:05

Бях чувал, че в Германия автокъщите се държат от сърби, турци, албанци... въобще разни хора от източна Европа. Ако това е така то варианта от автокъща също е на късмет, като от моргата или от нашите "автокъщи"

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Купуване на кола чрез посредник от Германия

Мнение от ivo_63 » 14 мар 2018, 17:35

Може би аз не се изразих много ясно, значи вариантите са 3
1. Аутохауз -автокъща, но тип бей-бек - добър вариант , но скъпо / то хубавото винаги си е скъпо /-99% от колите са с TUV, има застояли на който вече е изтекъл от стоене TUV, но при сделка пак го минават.Дават гаранция на колите.
2. Частно лице с TUV. Гаранция по германските правила за покупка.
3.Автокъща , тип автоморга - кой е собственик не знам , но вътре персонала е измет всякаква и читава кола е голям късмет. Сега далеч съм от мисълта , че всичко живо са мошеници , има и читави къщи , и коли и персонал , но като цяло все едно сте на наш битак.
Искам да уточня за гаранцията , която се дава. Не съм много наясно каква е точно гаранцията , но ако се докара в Бг да си търсиш нещо по гаранцията ще е скъпо и трудно. Ако обаче нещо се констатира при оглед и проба - сменят часта за тяхна сметка. В аутохаусите кола трудно може да се пробва с тест драйв. От частно лице - всичко може. Пазарлъци не вървят, освен ако не се открие дефект необявен от собственика. Има и още един момент - има много собственици тип германци от миналото лято с анадолски имена / да не се обиди някой - шегувам се/. Ако нацелиш гастарбайтер от Търговище или Бурса ... шанса драстично пада. Повечето са купили кола от собсвеник , убили са я от каране, километража е пипан и на последния преглед са му казали , че се очертава дебел ремонт, който естествено се оставя за новия "горд собственик". Отделно текущите ремонти се правят , като се върнат лятото в родното село , че е по-евтино. Не искам мнението ми да звучи много песимистично , както казах с малко търпение и късмет се намират много хубави коли . Евтини обаче - не ! По принцип най-хубавия вариант е върната от лизинг на 2-3 години, цената е добра и си почти нова кола.

Отговори

Върни се в “СЕРВИЗИ И УСЛУГИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта