Проблеми в КАТ

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
predatorzzz
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 27 ное 2007, 15:57
Модел на автомобила: Chevrolet Lacetti
Status: Извън линия

Проблеми в КАТ

Мнение от predatorzzz » 27 ное 2007, 16:23

Значи, имам няколко въпроса, но преди това трябва да разкажа историята, а тя е следната: Карам по пътя Бургас- Варна, и съм на четирилентов път САРАФОВО(при летището), (който почти е магистрала само дето няма 3то аварийно платно), и аз си карам спокойно със окло 120 и изведнъж ме спират, и ми обясняват че ограничението е 80, а аз съм карал със 114(което е малко смешно при положение че пътя към слънчев бряг е мн по лош, двулентов, с повече завои и ПТП-та, и там ограничението е 90), но както и да е приемам акта без мрънкане, сгрешил съм, датата е 29 август. На 29 септември отвам в родното Благоевградско КАТ да си взема талона, обаче още го няма и ми удължават акта до 29 октомври. Около 25 октомври талона все още не е пристигнал. На 27 октомври ми пишат нов акт за изпреварване в града(което между другото си беше напълно безопасно, но щом съм нарушил закона си приемам акта без мрънкане) и ми казавт с новия акт да ида на 27 ноември да си оправа актовете и талона.
Отивам аз на 27(днес) и неква лелка ми взима книжката за един месец и ми връчва НАКАЗАТЕЛНО ПОСТАНОВЛЕНИЕ. Аз казвам ОК мислейки че е защото имам два поредни акта. Но после зачитам вкъщи ПОСТАНОВЛЕНИЕТО, в което пише че ме наказват за случката в сарофово с отнемане на свидетелството за един месец и глоба 150 лв без никакви други подробности и че мога да обжалвам в седемдневен срок.
И сега в момента се чуда тва постановление за какво е за двата акта един след друг, или щото не съм платил първия???
Ако може някои по запознат, изпадал в подобна ситуация да разясни

Потребителски аватар
vasko_bulgaria
потребител
потребител
Мнения: 137
Регистриран: 06 апр 2006, 10:13
Модел на автомобила: Dacia Logan 1.5 dCi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от vasko_bulgaria » 27 ное 2007, 16:29

Глобата ти с отнемане на книжката ти за 1 месец е по-случай превишената скорост.Никое постановление не излиза след 1 месец винаги след повече.Така,че за неправилното изпреварване го чакай средата на Декември.Относно точките на мен за неправилно изпреварване ми взеха 3 точки акта ми го писаха края на Август месец в София! :wink:

Надявам се да съм бил полезен...и да не съм подвел нещо.
Изображение

predatorzzz
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 27 ное 2007, 15:57
Модел на автомобила: Chevrolet Lacetti
Status: Извън линия

Мнение от predatorzzz » 27 ное 2007, 16:46

vasko_bulgaria написа:Глобата ти с отнемане на книжката ти за 1 месец е по-случай превишената скорост.Никое постановление не излиза след 1 месец винаги след повече.Така,че за неправилното изпреварване го чакай средата на Декември.Относно точките на мен за неправилно изпреварване ми взеха 3 точки акта ми го писаха края на Август месец в София! :wink:

Надявам се да съм бил полезен...и да не съм подвел нещо.
А за неправилно изпреварване, не се отнема отново предполагам, а и тва значи ли че трябва да ида да си платя акта за изпреваврване средата на декмври, и след това на 27 декември да си платя глобата за първия акт и да си взема книжката?
Иначе мерси много

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от DTM » 27 ное 2007, 17:29

Да, за превишаване на скоростта с 30км над ограничението извън населено място се отнема свидетелството за правоуправление за 1 месец и глобата е 150лв.
Ако е в населено място глобата беше по-солена! Попитай служителката в КАТ, за това кога ще си получиш книжката, като междувременно ще проверявяш дали ти е излязло наказателното постановление за второто нарушение.

predatorzzz
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 27 ное 2007, 15:57
Модел на автомобила: Chevrolet Lacetti
Status: Извън линия

Мнение от predatorzzz » 27 ное 2007, 19:33

Ахаа значи трябва и за втория акт да хода да провериавам, парадокса в случая е че ако бях бутнал 50 левка на полицайте в Бургас, щях да се размина с глобата и отнемането на свидетелството, а после защо има корупция. Сега не знам как ще се оправям без кола един месец.
Отново благодаря на отзовалите се

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Мнение от HACKO » 27 ное 2007, 21:08

Ето два полезни линка в които ще намериш отговор на въпросите си. Прочитането на материала може да те предпази от повод да си задаваш подобни въпроси в последствие.
http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2134649345" onclick="window.open(this.href);return false;
http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=-13618687" onclick="window.open(this.href);return false;
П.П.Извинявай за саркастичния тон, но от постовете ти се учудвам, че изобщо имаш свидетелство за правоуправление ( от последния се вижда начина на придобиването му ).
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

predatorzzz
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 27 ное 2007, 15:57
Модел на автомобила: Chevrolet Lacetti
Status: Извън линия

Мнение от predatorzzz » 27 ное 2007, 21:17

HACKO написа:Ето два полезни линка в които ще намериш отговор на въпросите си. Прочитането на материала може да те предпази от повод да си задаваш подобни въпроси в последствие.
http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2134649345" onclick="window.open(this.href);return false;
http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=-13618687" onclick="window.open(this.href);return false;
П.П.Извинявай за саркастичния тон, но от постовете ти се учудвам, че изобщо имаш свидетелство за правоуправление ( от последния се вижда начина на придобиването му ).
За да няма недоразумения, начина на придобиването му е чрез изпит, грешки всеки допуска, а шофиор се става с практика!!! Ако кажеш че не си превишавал скороста, малко хора ще ти повярват
П.П. Ако беше прочел по-задълбочено, щеше да видиш че говорех(за бутането на 5о лв) хипотетично(частицата АКО)

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от The seven » 27 ное 2007, 21:37

predatorzzz написа:... парадокса в случая е че ако бях бутнал 50 левка на полицайте в Бургас, щях да се размина с глобата и отнемането на свидетелството, а после защо има корупция. Сега не знам как ще се оправям без кола един месец.
Отново благодаря на отзовалите се
Защо има корупция е сложен въпрос и отговорите не са малко. Един от тях е че доста от нарушителите не харесват /или мислят че не са за тях/ законите за движение по пътищата и следващите от тях наказания. В този отговор е включено и ниското /всъщност колко ниско е имайки предвид общият стандарт в страната/ възнаграждение на пътните полицаи.
И на мен би ми било проблем ако остана без книжка, но в крайна сметка правилата са такива и всеки решава сам /за съжаление/ дали да ги спазва.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Мнение от HACKO » 27 ное 2007, 21:48

Превишавал съм, даже и понякога са ме глобявали за това. Обаче никога не съм се учудвал защо ме глобяват.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

predatorzzz
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 27 ное 2007, 15:57
Модел на автомобила: Chevrolet Lacetti
Status: Извън линия

Мнение от predatorzzz » 27 ное 2007, 22:05

HACKO написа:Превишавал съм, даже и понякога са ме глобявали за това. Обаче никога не съм се учудвал защо ме глобяват.
Ми аз не съм запознат толкова със системата(не ми се е случвало толкова често), и не очаквах толкова сурово наказание. Мисля че се изяснихме вече
:idea:

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта