Регистрация на автомобил от Австрия - нов внос. Спешно :(

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
tisho_tbk
потребител
потребител
Мнения: 327
Регистриран: 25 фев 2007, 18:07
Модел на автомобила: Mondeo'2009 2L TDCI 103kw
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Регистрация на автомобил от Австрия - нов внос. Спешно :(

Мнение от tisho_tbk » 20 юни 2008, 14:11

при мен всичко беше на австрийски.

Потребителски аватар
daniela_sf
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 28 яну 2008, 12:51
Модел на автомобила: Опел астра,Citroen ZX,VW Golf,Subaru Legacy,Ford tranzit
Местоположение: гр.София
Status: Извън линия

Регистрация на автомобил от Австрия - нов внос. Спешно :(

Мнение от daniela_sf » 24 окт 2008, 12:11

*00940* *00940* *00940* *00940* *00940* *00940* *00940* *00940* *00133* *00133* *00133* *00133* :drink:
Невероятно,но факт!Една година след като си купих колата успях да я регистрирам!Вече си имам бг номер и талони и направо немога да повярвам!Оказа се,че се сблъсках с няколко проблема!Първия разбира се с номера на двигателя,втория за малкият жълт талон,който нямах(но за него един от началниците в КАТ ми каза,че аз ще мина и без него! *00134* ) и третия проблем,който се оказа най-големия в моя случай бе с транзитните номера на колата!Понеже човека,от когото я купих взе номерата на негово име в КАТ Враца се оказа ,че той се води в регистъра неин собственик!Честно казано това изобщо не го знаех и очаквах!От пункт1 регистрация ме върнаха и казаха,че този човек трябва да си я регистрира в кат Враца и после да ми я продаде за да си я регистрирам тук :shock: !После чаках човека да се върне от Австрия,за да направим договор и т.н.Но най- важното е че успяххх!И определено се наложи да ползвам вътрешни хора и да плащам много,но хубаво е,че има такива хора!Иначе колата трябваше да я впиша за паметник! *00101*

ИМАМ СЪВЕТ КЪМ БЪДЕЩИ СОБСТВЕНИЦИ НА АВТОМОБИЛИ нов внос!!!

1) Проверете номера на рамата и двигателя с тези по талон!
2) Внимавайте с транзитните номера,ако взимате кола за жена си,детото и т.н. трябва да е на тяхно име номера!
3) При внос от Австрия задължително трябва да имате малкия и големия талон!

П.С. В КАТ плащате еко такса (до 200лв.) за автомобила(само над 3,500кг не заплащат такса).Правите гражданска отговорност,копие на договора за собственост,попълвате на място декларация по образец,с личната ви карта и талоните на автомобила направо на РЕГИСТРАЦИЯ!За регистрацията ще ви трябват още около 80лв. !

УСПЕХ НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ! >:D<:
*00143* *00143* *00143* *00143* *00143*
и ВНИМАВАЙТЕ НА ПЪТЯ!

monov
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 11 юли 2005, 00:34
Модел на автомобила: Fiesta 1.3mi '93
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Регистрация на автомобил от Австрия - нов внос. Спешно :(

Мнение от monov » 28 окт 2008, 10:00

ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!! :D Много безаварийни километри и да те слуша!
Когато животът ти поднесе лимон - направи си ЛИМОНАДА :D

Заключена

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта