прехвърляне на автомобил-преживяване

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4779
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

прехвърляне на автомобил-преживяване

Мнение от pepy1 » 20 юни 2007, 23:13

след доста изгубени нерви , сън и други работи реших да опиша как се справих с прехвърлянето на автомобила който карам от 3.5 години

в моя случай автомобила беше инвалиден ,но по стечение на остоятелствата инвалида почива и се почнаха мойте мъки
карал съм автомобил собственост на починал човек около година - това е нарушение от всякъде и ако ме бяха проверили направо си бях отекъл
та да не се отклоняваммного от темата
от наследниците се осигурява 2 бр декларации по чл.25 ал.7 от ЗННД нотариално заверени - а именно съгласие и упълномощаване за разпореждане на автомобила на починалия.Разбира се това върви в комплект със удостоверение за наследници
със тези документи се прави договорза покупко-продажба при нотариус
зада няма пречки за направата на договора се изисква още :
1.свидетелство за регистрация
2. удостоверение за гражданска отговорност
3.квитанция за платен местен данък/годишния данък МПС/
4.квитанция за платен пътен данък

при наличието на всички тези документи няма пречка договора за покупко-продажба дане бъде направен

след тази процедура се отива в КАТ
след пропускането на опашката която аз чаках 2 дни -от неделя сутрин до понеделник следобяд


там след входа ви се дава една декларация вкоято се попълва дани на копувача модел и марка на автомобила номер на рама и двигател
номера на двигателя се попълвасамо ако се знае или ако колата е вече регистрирана
дежурния полицай го разписва и определяна кой канал да мине колата
с тази декларация договора,талона и гражданската се отивана гишетата до бариерата даподаване на документи
ако всичо мине наред отивате наканала ,там ви проверяват номер на двигател и рама както и крачна и ръчна спирачка

след излизане от канала и всичко е наред отивате даплатите новите номера ако сте с транзитни ,нямате или сте с номера на друг град
цената е 61 лв.

след като платите чакате да ви извикат името и ви казват на кое гише да отидете - викането е по уредба и дори и да сте на двора пак ще чуете
там връщате транзитните номера или тези от друг град разписвате се дават ви голям и малък талон и отивате в съседната "барака" да ви поставят новите номера -в моя случай черпих един от монтажниците да мисложи новите номера като преди това ми беше свалил старите и това без да мърдам автомобила от място

казаха ми за отлепя стикерите от задния прозорец да не ми правят проблем аз само обещах ,но не го направих

след слагането на номерата излязах от КАТ с голям кеф

всичко тово ми се случи в КАТ София
дано съм полезен на някой с тази тема
времето е като парите-никога не стига

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта