Проблем с изплащане щети Каско!!!

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
Shockheaded
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 13 ное 2007, 11:56
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD 1993
Местоположение: София
Status: Извън линия

Проблем с изплащане щети Каско!!!

Мнение от Shockheaded » 15 май 2009, 14:01

Здравейте, колеги.
Понеже не открих друга такава тема, отварям нова. Имам следният проблем с изплащането на щети по колата. Имам пълно Каско в Български Имоти, и проблема е следния: На 22.03.2009 ми удариха колата, предполагам бус или камион. Щетите са счупена броня, мигач и решетка, на 25.03.09 е направен оглед на колата, и са описани щетите. От тогава до днес пари не съм видял от тях, звъня им постоянно и все ми казва ,че има забавяне в счетоводството или някакво забавяне. Накрая стигнах до шефа на БГ имоти ,обясних ситуацията и той каза ,че ще се заеме и да два дни ще си получа паричките, да ама не пари нема!!! Вече си мисля, че пари никога няма да взема и за къв х.й ми е това Каско!
Моля, колеги споделете дали сте имали такива проблеми и какво да правя в случая!?
No brain, No headache!!!

Потребителски аватар
balhara
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 04 яну 2009, 13:41
Модел на автомобила: Fiesta 98 16v 1.25
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Проблем с изплащане щети Каско!!!

Мнение от balhara » 15 май 2009, 15:32

И аз бях така. Аз съм в дженерали. След месец и половина търпеливо чакане, отидох и се развиках на всеки който видя. Срока за изпълнение на бакновия трансфер е 2 седмици. Това време почва да тече след излизане на решение на комисия. След като отидох и се развиках, минаха 30 мин. и получих смс, че до 14 дена кинтите ще са ми в сметката. Предлагам ти и ти така да направиш. Не е много лицеприятно, но поне върши работа. А и винаги има комисия за защита на потребителя....
Успех! :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Shockheaded
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 13 ное 2007, 11:56
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD 1993
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с изплащане щети Каско!!!

Мнение от Shockheaded » 15 май 2009, 16:36

Е до там ли все трябва да се стига разправии и проблеми, като ти взимат парите са много любезни и усмихнати ама сега като трябва да дават никви ги няма
No brain, No headache!!!

Потребителски аватар
isoiso
потребител
потребител
Мнения: 843
Регистриран: 08 яну 2007, 19:15
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8 zetec 98г
Status: Извън линия

Re: Проблем с изплащане щети Каско!!!

Мнение от isoiso » 15 май 2009, 17:26

Така е колеги, всеки гледа да избие кризата на нечий гръб. Догодина се очаква масов отлив на клиенти, хората виждат, че каското стана супер набутка :roll: да не дава Господ да чакаш на застрахователи *00200*

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем с изплащане щети Каско!!!

Мнение от mrdds » 16 май 2009, 09:16

То всяко вземане на пари в БГ е придружено с навикване и скандал.Неизбежно е >:D<: Ако не мине - комисията за защита на потребителя.Така ше ги разкатае,че ще има да ти се молят да им вземеш обещетението.

Аз ползвам застраховател по авто каско само Алианц.От там нищо лошо не съм видял,дори съм очарован. 3 коли съм застраховал и за трите съм вземал пари за щети и всичко е било точно,ясно и в срок.
Дори на последните щети имах леко задиране на задния калник.Експерта като дойде да снима вика ми ти имаш драскотини по цялата дясна страна,за тях вземал ли си пари.Дай да снимаме и тях,а ти допиши в протокола.
Следите бяха надраскано от храсти когато ходих на пейнтбол в гората миналото лято.
Платиха за цяло боядисване на 4 детайла(преден калник,предна врата,задна врата и заден калник).

П.П mladen1984 има вече опит с комисията за защита на потребителя и може да ти разясни как процедират.

Потребителски аватар
Shockheaded
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 13 ное 2007, 11:56
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD 1993
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с изплащане щети Каско!!!

Мнение от Shockheaded » 16 май 2009, 09:47

И днес ще почакам и ще звъня да видя кво ще направят ''юнаците'' от Български имоти (идиоти), ако и днес се изложат, понеделник се отива в комисия за защита на потребителя,както каза колегата и после до адвоката и ще видим те какво ще сътворят, че аз нещо нямам нерви и време да се занимавам с глупаци. Благодаря колеги за ''постовете'', ако има още някой изпатил и с подобна ситуация да споделя!
No brain, No headache!!!

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Проблем с изплащане щети Каско!!!

Мнение от mclsdreal » 16 май 2009, 14:03

Ужас и аз съм чувал за тези тъпанари....ама чак толкова да се излагат :evil: ... За това Ви препоръчвам Армеец...оня ден ме удари един тир (слава бого не бях с моята кола и ми няма нищо), момчетата веднага дойдеха за 20 минути, снимаха колата написахме двустранен протокол и на другия ден си я закарах в армеец, щото аз я карах като стана ПТП снимаха на ново щетите даже откриха още 5 които не ги бяхме видяли :D: и ни казаха до 2 седмици кинтите ще са при нас! Февруари месец имаше подобна случка ОТНОВО С ТИР :D: :D: :mrgreen: :mrgreen: и точно на 14-тия ден бяхме в банката и си взехме парите, така че единствения вариянт е след като си вземеш парите, сменяй застрахователя _friends_
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Потребителски аватар
balhara
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 04 яну 2009, 13:41
Модел на автомобила: Fiesta 98 16v 1.25
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Проблем с изплащане щети Каско!!!

Мнение от balhara » 21 май 2009, 09:57

Ти май много харесваш тировете а?! :) Shockheaded кажи ако има някакво развитие, че ми стана интересно. :)
Изображение

Потребителски аватар
Shockheaded
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 13 ное 2007, 11:56
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD 1993
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с изплащане щети Каско!!!

Мнение от Shockheaded » 21 май 2009, 14:39

Колеги, най-накрая си получих парите!!! Стигна се до там ,че се обадих в центалния офис на БГ имоти и помолих да ме свържат с шефа на дружеството.След краткият ми разговор с доста учтива и любезна секретарка бях свързан с ''Биг Боса'' и му обясних какъв е проблема. Човека доста учтиво каза ,че ще се заеме лично и няма и 5 минутки телефона ми зазвъня на пожар. Познайте кой беше -естествено отдел щети към Бг имоти, след сумати обяснения и редуване на номера на щети и прочие на следващият ден в сметката ми беше нахлула дадена сума пари. Обадиха се да питат дали съм си получил парите и ''пак бяха много учтиви'' .Явно са им насмели мартинките. Е това е колеги, остана само да сменя застрахователя!!!

Благодаря на всички, колеги.
Пожелавам безаварийно шофиране.
No brain, No headache!!!

Потребителски аватар
FordsPride
потребител
потребител
Мнения: 138
Регистриран: 07 мар 2009, 13:44
Модел на автомобила: Ford Orion 1.4 CLX 91г 75к.с
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с изплащане щети Каско!!!

Мнение от FordsPride » 21 май 2009, 21:28

=D>: Само така , колега !
Изображение

Потребителски аватар
balhara
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 04 яну 2009, 13:41
Модел на автомобила: Fiesta 98 16v 1.25
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Проблем с изплащане щети Каско!!!

Мнение от balhara » 26 май 2009, 08:20

Браво колега. Време беше да си вземеш парите. Само не знам защо трябва да ни мотаят. _friends_
Изображение

Потребителски аватар
Shockheaded
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 13 ное 2007, 11:56
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD 1993
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с изплащане щети Каско!!!

Мнение от Shockheaded » 26 май 2009, 09:23

Защото са тъпи к....лета. Всичко е Ок до момента когато им закараш колата за оглед и се почва типичното за България пазарене ,бавене ,мотане и пр. Иначе са много любезни ,но ако чакаш да ти свършат някаква работа ''забрави'' Поемаш в свои ръце, една опаковка Валидол, разработваш пръстите и се почва лудото набиране на номера и разправии. Е те това е Бг, за мое предполагам и ваше голямо съжаление. Така ,че колеги внимавайте ,карайте разумно и най-вече се пазете ,както вие така и останалите на пътя.

Поздрави!
No brain, No headache!!!

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта