Първия акт :)

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от Pyrhel » 12 апр 2011, 22:44

Те не са проблем парите, ама си мисля как утре ще зарежа работата и ще отида да го вкарам за обжалване - вместо "Ботевградско Шосе" са написали, че съм нарушил реда на "Ломско Шосе". Пък така и така имат давност 1-2 години, мога и да си затрая. Ще реша до утре, сега се радвам на едно пухкаво 40-дневно немско овчарче и не го мисля особено :mrgreen:

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от nikolovvd » 13 апр 2011, 09:35

Или GOOGLE не знае координатите или координатите не са верни!
А може и аз да не действам правилно!

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от Pyrhel » 13 апр 2011, 10:13

Е че к'во, по координатите - път в Саудитска Арабия =)):

На мен ми е интересно друго. Как на първа и втора снимка стълбът е прав, на 3та е накривен, на 4-та е в ъгъла. На 3та снимка стълбът е зад колата, а на 4та е между вратите. Пък колкото и да се зуум-ва, пропорциите остават еднакви... Има нещо, дето ми е странно в цялата работа. Ш'са съдим :D:

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от nikolovvd » 13 апр 2011, 10:30

Снимките са от подвижна камера, т.е. от камера в автомобил на КАТ. При този тип радари камерата прави филмче, от което се вземат отделни кадри. Стълба е наклонен, защото в този момент полицайчето е седнало на седалката, спокоен, че те е заловил! ;): :D:

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от la4o » 13 апр 2011, 13:42

координатите са верни (23 24.8270 E, 42 42.4722 N, буквите са важни!) не е пред караулката, а доста преди нея. Ботевградско шосе е, а не Ломско. Така като гледам не си карал ти, а съседката, дето има книжка, но не е карала от 20 години и няма да кара още 20 :) (това се отнася за точки, ако се взимат де, че нещо изпуснах промените) Трябва да се види клипчето и тогава да се измисли стратегия. Това с наклонения стълб е интересно, трябва да провериш дали за коректната работа на камерата и измервателната апаратура, не е задължително всичко да е стационарно и неподвижно закрепено... Моят съвет е да отидеш да видиш клипа, да бъдеш внимателен с подробностите, да кажеш, че не си карал ти и че трябва да провериш в този ден и час кой е шофирал и във времето в което ще ти дадат като възможност, да обсъдиш възможните мерки за изход от ситуацията с някой щридически подкован :)

Но за да сме честни, нарушението си е нарушение :) и аз чакам такова, че преди малко без да се усетя минах със 100 и малко покрай знак 80 и допълнителна табела "Видеоконтрол" :-D

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от Polly » 13 апр 2011, 14:26

Pyrhel, мисля че като отидеш да видиш клипа, ще ти връчат акта и вземат талона. В този случай ти остава или да платиш глобата или да обжалваш.
FORD - Feel the difference.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от la4o » 13 апр 2011, 14:49

е стига де :) ако в качеството си на собственик, деклариращ, че не е шофирал автомобила и с намерение да разбере подробности и/или по кадрите да се опита да установи кой от близките му (да речем) е шофирал? Той не отказва съдействие, а се опитва да го осигури. Каква е правната процедура по която могат да му напишат акт за това, че автомобилът му е преминал с превишена скорост някъде?! Ами ако в този момент неоспоримо е бил на друго физическо място? Как ще му кажат "Добър ден, книжката - акт!"? Не мисля, че може да стане :)

Единственото поради, което съм склонен да не споря е това, че си юрист...

П.С Ако ти поискат талона - не го носиш... отишъл си с трамвай! А да ти го вземат!

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от Pyrhel » 13 апр 2011, 14:56

Че защо ще ми вземат талона след като няма точки и се плаща веднага и не се чака обработката на акта? Аз до колкото разбрах няма взимане на точки. Всичко е глоби с пари освен в случаите когато си превишил скоростта в населено място с над 50 км/ч (за малко :D: ). В закона пише, че се оказва мястото, където е извършено нарушението, а ето още 2 страници от писмото (сори за големите снимки, ама да се вижда уж по-добре):
Изображение
Изображение

Точно, нямам пари за нафта заради високите цени на горивата и ходя с колело от 3 дена :D:

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от nikolovvd » 13 апр 2011, 15:00

Не сe оплаквай! Дали са ти 90 лв. отстъпка! ;): :D:
Последна промяна от nikolovvd на 13 апр 2011, 16:37, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от la4o » 13 апр 2011, 15:03

ииии баси, ама как камерата установи, че нарушението е извършено от теб?! бахти измамата!!!

Моля, групата адвокати да се изкаже!

Отиди в КАТ и кажи, че изречението "извършеното от ВАС нарушение..." е нагла лъжа и е накърнила достойнството ти, престижа пред близки и роднини, представила те е в абсолютно неприемливата светлина на неизряден шофьор пред колегите от Клуб Форд България и като цяло ти е нанесла неимуществени щети, за което ще си търсиш правата!!!

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от Pyrhel » 13 апр 2011, 15:08

Чакайте бре, аз сега забелязах още една разлика?! :shock:
На снимката пише измерена скорост - 99 км/ч, отклонение - 49 км/ч. На "текстовото" обяснение пише измерена скорост 96 км/ч, отклонение 46 км/ч?! :shock:
Б*х му и измислената работа...

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от pepy1 » 13 апр 2011, 20:20

що ли си мисля че ако го обжалваш ще падне много лесно при това положение ,то няма едно изречение дето да потвърждава предното
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от Polly » 15 апр 2011, 00:14

Включвам се само в потвърждение на написаното от мен. Признавам и за мой късмет досега нямам опит с камерите, но имам два случая, в които полицаите постъпиха както съм писала. Края на 2008 г. брат ми-отиде да си получи писъмцето от КАТ и директно му взеха талона, втория аналогичен случай е от пролетта на 2009 г. на колега така му взеха талона.
Дано да греша и това да е променено, защото за мен няма логика да отидеш и директно да ти вземат талона, освен ако не си признаеш, както предполагам е станало.
Написах горното с цел да се предпазим от подобни случки и повтарям дано греша!
ПП Ако колата е карана от друг- собственикът трябва да посочи лицето, което е карало колата. Някъде в сайта на КАТ преди време бях чела съвети в подобни случаи, утре ще разгледам по-подробно!

ПП 1.Разминаването м/у координатите и името на булеварда биха го приели за техническа грешка.
2. Пред съда е достатъчно да се посочи името на булеварда, точното място на самия булевард не го взимат предвид / това от моята практика/
3. Единствено, ако камерата не е вписана в регистъра и не е калибрирана акта може да падне. Има период за всеки тип радар, през какъв период минават на преглед. НО от началото на 2010 г. доста камери минаха технически преглед и бяха калибрирани. Но най-добре това да се обжалва в съда и въпроса дали камерата е калибрирана и т.н. да се отнесе пред съда.
/извинявам се ако нещо не е точно, вкл. и за техн. грешки, но заспивам/
FORD - Feel the difference.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от mrdds » 15 апр 2011, 16:10

Polly написа: ....
Дано да греша и това да е променено, защото за мен няма логика да отидеш и директно да ти вземат талона, освен ако не си признаеш, както предполагам е станало.
Ами то като си го дадеш талона все едно си си признал.
Ако не се считаш за виновен ще го дадеш ама друг път. :)
Те от КАТ си търсят жертва да си връчат глобата.Дреме им кой карал и кой спал.

Потребителски аватар
Stefak
потребител
потребител
Мнения: 102
Регистриран: 22 фев 2006, 09:44
Модел на автомобила: Форд Мондео 1.6 2000 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от Stefak » 18 апр 2011, 10:25

Само да спомена за една случка от по миналата седмица, съгласно новите разпоредби на КАТ. Колега го снимат с камера на извънградско с 190 км/ч. След точно 6 дни получи снимка и честитка за 800 лева. Вече няма никакво значение кой е карал, защото не се взимат точки и при първо нарушение не се съставя и акт. Глобата е за собственика на колата и толкова. Хубавото е поне, че предлагат 30% отстъпка ако се плати в срок глобата.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Първия акт :)

Мнение от Pyrhel » 18 апр 2011, 10:56

Благодаря на Поли и Иво за хелпа. В КАТ се запознах с 2ма от хората, които ходят по дела. Общо взето поговорихме си с тях и в крайна сметка се установи, че нямам шансове за спечелване на делото. Адресът ще се обяви за техническа грешка, скоростта е в допустимата процентната грешка на радарите/камерите, така че и тя няма да се приеме. Пък и тая камера се оказа, че има стикерчета, мамицата й :lol: Снимките със стълба - и те няма да се приемат, камерата следи движещия се автомобил.

И в крайна сметка най-изгодният вариант е да преведа 210 лева, пък с останалите 90 да измисля начин да си скрия номерата :D:

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта