възстановяване на книжка.

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
dreidrei
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 26 юли 2006, 15:11
Модел на автомобила: притежавал Ескорт 1.8TD ENDURA-DE, 66kW, '98г, хечбек, Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

възстановяване на книжка.

Мнение от dreidrei » 03 сеп 2009, 14:03

Здравейте. Имам един въпрос, ама пък и на мен не са ми съвсем ясни обстоятелствата (та, сигурно ще се наложи да допълвам после)
Тъст ми се опитва да си възстанови шофьорската книжка, има категория "С" и вече 2 пъти не може да мине психо-теста (машинката с лампичките и звуците). Според него "не го харесват" и му пускат по-бърза скорост или там каквото. Това се случва в Силистра. Та, той ме помоли да проверя има ли начин да мине тоя тест в София и каква е процедурата по прехвърлянето. Но според мен по-важният въпрос е може ли да се откаже от "С" категория и да остане само с "В"? В Силистра на няколко пъти са му казали, че щом се е явил на психото и са го "скъсали" вече не може да се откаже, трябвало е преди явяването да заяви желанието си за отказ. Това така ли е? Има ли начин сега да се откаже от "С" и да си вземе само "В"?
Ако нещо не е ясно - питайте (и аз ще го питам за да се изяснят нещата).
Благодаря за вниманието

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: възстановяване на книжка.

Мнение от la4o » 03 сеп 2009, 14:16

според мен психо-теста се държи и при B... и да, има го фактора лично отношение... това е един от малкото останали начини да получат някой лев ;) за съжаление с тази техника и този регламент, изпита остава субективен. За конкретния ти въпрос не мога да отговоря, но със сигурност в София не е по-лесно. Мой познат мина от 3 път с известни непозволени стимуланти...

dreidrei
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 26 юли 2006, 15:11
Модел на автомобила: притежавал Ескорт 1.8TD ENDURA-DE, 66kW, '98г, хечбек, Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: възстановяване на книжка.

Мнение от dreidrei » 03 сеп 2009, 14:28

Лъчо, мерси за включването :)

Хъммм... за психо-тест за "B" чувам за първи път (никой от познатите ми с "В" не го е минавал).
Иначе, може и да не е по-лесно да се мине в София, но той иска да пробва (ако няма възможност да се откаже от "С")

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: възстановяване на книжка.

Мнение от _bioHAZArd_ » 03 сеп 2009, 14:55

Определено може да се твърди, че е субективен и късат половината на изпита за пари. Баща ми кара такси и просто се налагаше да се явява по няколко пъти докато го пуснат без да дава подкуп.
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

dreidrei
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 26 юли 2006, 15:11
Модел на автомобила: притежавал Ескорт 1.8TD ENDURA-DE, 66kW, '98г, хечбек, Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: възстановяване на книжка.

Мнение от dreidrei » 03 сеп 2009, 17:40

А някой да знае нещо по въпроса дали наистина не можеш да се откажеш от категория "С" ако си се явил веднъж на психото?

dreidrei
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 26 юли 2006, 15:11
Модел на автомобила: притежавал Ескорт 1.8TD ENDURA-DE, 66kW, '98г, хечбек, Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: възстановяване на книжка.

Мнение от dreidrei » 04 сеп 2009, 17:18

Още едно питане за психото - дали някой знае да има възможност в София да се репетира на тая машина? Тъст ми бил чул, че във Варна има такава "опция" ама не знае подробности...

all4u
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 14 юни 2008, 22:42
Модел на автомобила: .
Status: Извън линия

Re: възстановяване на книжка.

Мнение от all4u » 04 сеп 2009, 18:17

В софия не може да няма, щом има в Бургас :)

Някой по-напред беше питал/писал за психо за Б, да има! Трябва да се явиш, ако ти свършат всички точки и ти вземат книжката, което не хич хубаво, защото ако си имал А,Б,Ц,Д,Ц+Е ще трябва на ново да се карат ВСИЧКИТЕ категории, което от своя страна се явява на много пари, нерви и време!

Успех на тъста ти и дано да го вземе :)
Изображение

Потребителски аватар
BobyAuto
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 04 мар 2011, 18:00
Модел на автомобила: Ford Monde Titanium MK4
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: възстановяване на книжка.

Мнение от BobyAuto » 29 апр 2011, 11:23

Здравейте,
в софия има подготвителни курсове за психо теста вкл. и с машинката.

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта