Изплащане на обезщетение при ПТП

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
taralion 1
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 28 мар 2010, 22:09
Модел на автомобила: FORD FIESTA 1.3 L ENDURA-E-MOTOR 37KW, 1997 год.
Местоположение: Ботевград
Status: Извън линия

Изплащане на обезщетение при ПТП

Мнение от taralion 1 » 15 ное 2010, 21:41

Наскоро претърпях ПТП. Вината беше в другия водач. Полицаите съставиха протокол, който представих на застрахователите в компанията на неговата гражданска. Когато не си виновен, как е по-добре, да черпиш от неговата гражданска отговорност или евентуално от каско ако имах такова на моята кола. Сумите в двата случая еднакви ли са на обещетението? Ако поискам разликата от виновника за ПТП-то, какво ще стане? Може би аз ще съм виновен и обвинен в изнудване или си има други легални начини за това?
Изображение

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Изплащане на обезщетение при ПТП

Мнение от PcMan » 15 ное 2010, 21:52

taralion 1 написа:Наскоро претърпях ПТП. Вината беше в другия водач. Полицаите съставиха протокол, който представих на застрахователите в компанията на неговата гражданска. Когато не си виновен, как е по-добре, да черпиш от неговата гражданска отговорност или евентуално от каско ако имах такова на моята кола. Сумите в двата случая еднакви ли са на обещетението? Ако поискам разликата от виновника за ПТП-то, какво ще стане? Може би аз ще съм виновен и обвинен в изнудване или си има други легални начини за това?
-Ако имаше каско щяха да ти изплатят както по неговата гражданска, така и по твоето си каско.
-Обещетенията често не са еднакви при каско и по чужда гражданска на виновника, но тук по-запознати ще се намесят.
-Как ще си поискаш разликата? По телефона ще му кажеш донеси ми пари ? Заплащане от негова страна само на мястото на птп-то преди да пристигнат полицаите, по устна уговорка ако той желае някаква малка услуга в замяна.. Разликата може и посъдебен път да си я поискаш, но ще ти отнеме месеци и много пари, нерви и време за занимавката. Такава ни е съд.система, трябва да го приемем и да движим напред.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Изплащане на обезщетение при ПТП

Мнение от Doin » 15 ное 2010, 21:53

...

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Изплащане на обезщетение при ПТП

Мнение от mrdds » 16 ное 2010, 09:24

PcMan написа:
-Ако имаше каско щяха да ти изплатят както по неговата гражданска, така и по твоето си каско.
Щяха ,ама друг път.Обещетението е еднократно,ако имаш каско си отиваш по каското,а вече твоя застраховател си взема парите от този на виновния.Ако нямаш каско си чакаш парите само от ГО на виновния.
PcMan написа:
-Обещетенията често не са еднакви при каско и по чужда гражданска на виновника, но тук по-запознати ще се намесят..
-Как ще си поискаш разликата? По телефона ще му кажеш донеси ми пари ? Заплащане от негова страна само на мястото на птп-то преди да пристигнат полицаите, по устна уговорка ако той желае някаква малка услуга в замяна.. Разликата може и посъдебен път да си я поискаш, но ще ти отнеме месеци и много пари, нерви и време за занимавката. Такава ни е съд.система, трябва да го приемем и да движим напред.
Всичко е на преценка.Едната компания преценила(по свои обективни причини и показатели),че с 1000лв ще се оправиш ти плаща 1000лв.Другата преценила,че с 800лв ще се оправиш ти плаща 800.Ако не си доволен можеш да изискаш повторен оглед или експертно мнение в независим сервиз,като с това можеш да заведеш иск срещу застрахователната компания.
А такива бакшишки методи,дай 200лв и нема да викам полиция вече никой не се хваща.Така или иначе вече актове не пишат при леки ПТП-та.Освен ако не си пиян,без застраховка и т.н..Макар,че тук пък идва втория момент когато плащаш тръгваш си и другия се обажда на полицаите и вика "удари ме един пиян и избяга,ама аз му записах номера."
Тогава ще те разкатаят от разследване.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Изплащане на обезщетение при ПТП

Мнение от PcMan » 21 ное 2010, 20:20

Не знам как е в Плд, но не е за разказване в какви случаи се плащат пари на място, просто не ти се е случвало, което не отрича същите случаи. Аз имам такъв, мои роднини и познати имат, нека се замисля дали не съществуват :-?: .
Ако полицията се е отзовала на мястото на птп-то, има вариант да не пише акт, т.е. да не определи виновния в него ? Средно положение за полоция на мястото на птп-о ? :shock:

И да, за одраскан калник ми дават сума 120лв в една компания по експертна оценка, в друга ми дават 60лв при идентичен детайл/случай/всичко след време, по каско това, при това не беше 1 детайл, а няколко и ми излезе през носа доплащането, но когато пестиш от комисионна за каско при евтини застрахователи-мошеници ( 90% от всички застрахователни компании ), вече знаеш и ходиш при най-най-големите, и само там, а те са 2 според мен и се знаят, без реклама.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
taralion 1
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 28 мар 2010, 22:09
Модел на автомобила: FORD FIESTA 1.3 L ENDURA-E-MOTOR 37KW, 1997 год.
Местоположение: Ботевград
Status: Извън линия

Re: Изплащане на обезщетение при ПТП

Мнение от taralion 1 » 01 дек 2010, 21:48

Като изключим разправиите и труда от моя страна по разглобяване и сглобяване на кори и пластмаси съм на далавера. Майстора взе 250 лв., а от гражданската към "Булинс" взех 359 лв. и някакви стотинки.
Изображение

tanya777
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 24 яну 2011, 15:12
Модел на автомобила: honda
Status: Извън линия

Re: Изплащане на обезщетение при ПТП

Мнение от tanya777 » 24 яну 2011, 15:43

Един съвет! НЕ ЗАСТРАХОВАЙТЕ В ИНТЕРАМЕРИКАН! От две години застраховам при тях колата си, защото ми казаха, че не били мутри, ако има щета плащали без проблеми не се правели на интересни, да обаче не е така. Тази Коледа (края 2010) докато бях паркирала почти на полето в едно село до София, една овца без да погледне излизайки назад от гараж ми удари предния калник. Аз бях в колата и в първия момент си помислих, че е нарочно. Не може да не беше видяла колата ми не е малка, извини ми се и каза че е свикнала там да няма коли, но както и да е все пак бяха празници попълнихме протоклола, който ми бяха дали застрахователите нали уж при тях нямало проблеми и вината на другия е явна, обаче не стана точно както си го мислех. Занесохме протоколите в офиса им дадох банкова сметка, за да ми преведът пари за калника и зачаках....мина месец ни вест ни кост. Обадих се да попитам какво става и от офиса ми казаха, че ми изпратили писмото с отказа, защото колата била с щета и преди тоя удар. Да прави са аз така я купих но имаше лека вдлъбнатина на вратата, но предния калник си беше идеалин преди удара и това би трябвало да се вижда на снимките при застрахователя. ГОЛЕМИ ТЪПАНАРИ СА! Сега тръгвам да си търся правата първо към комисията за защита на потребителите и после ще видя да ги съдя. Ако някой може да даде съвет ще съм му много благодарна

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Изплащане на обезщетение при ПТП

Мнение от DigiPro » 24 яну 2011, 17:58

tanya777 написа:...
За съжаление съвет не мога да ти дам как да действаш. Едната ни служебна кола е застрахована там вече втора година и не е имало проблем. При щета караме колата в доверен сервиз и ни връщат до офиса с тяхната кола. Когато е готова ни карат с тяхна кола до сервиза да си я вземем. Специално Търновският офис са много коректни.

Потребителски аватар
Stefak
потребител
потребител
Мнения: 102
Регистриран: 22 фев 2006, 09:44
Модел на автомобила: Форд Мондео 1.6 2000 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Изплащане на обезщетение при ПТП

Мнение от Stefak » 25 яну 2011, 09:46

Не бързай със комисията за защита на потребителите, а и не съм сигурен, че със застрахователите ще ти свършат работа. Първо напиши жалба до шефа на ликвидацията на Интерамерикан, а ако не стане иди на място и спретни скандал, по ще свърши работа, защото наистина не са мутри и са общо взето коректни.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Изплащане на обезщетение при ПТП

Мнение от pepy1 » 25 яну 2011, 21:26

ако са коректни няма да се стига до скандали и т.н.
комисията ще ги оправи,не ги знам що за застрахователи са ама 90% от застрахователите на Бг пазара искат само да взимат без да дават-то кой ли иска да дава? :P
времето е като парите-никога не стига

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта