Как ни лъже КАТ с техните радари

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Как ни лъже КАТ с техните радари

Мнение от madboy » 29 юли 2011, 12:15

Мисля, че трябва да се запознаем с тези подробности и как си просят рушвети катажийте:
Здравейте колеги. На скоро бях излъган от служители на КАТ с техният радар но по стечение на обстоятелствата не бях глобен, НО от незнание бях готов да дам рушвет или да получа акт !
Ситуацията е следната:
Карам в София по ул. Резбарска подминавайки балканстар и спирам на светофара след балканстар. Светва ми зелено и тръгвам направо по бул. Владимир Вазов , първа кола съм и карам с не повече от 65 км/ч. Пътят прави лека извивка в дясно без аз да имам видимост какво има зад нея. Естествено там се крият ченгета с радар, катаджията маха с палката и ме спира. Проверява ми първо всички документи и ми казва да отида до патрула за да ми кажат какво ми е нарушението. Стоящият вътре катаджия ми показва на радар ТР-4 на малкият екран (без да работи по големият отдолу екран) едни 74 км/ч (най в дясно на екрана) и ми казва това са твоите километри имаш нарушение ще ти пишем акт... Няма да продължавам със случката само ще кажа че бяха широко отворени за рушвети и точно това беше целта. Нито те получиха рушвет нито аз акт!

ЖАЛКИТЕ КАТаджии ни лъжат по следният начин:

Използват радар ТР-4 (в моят случай): http://radar-express.com/11.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
На който ясно се виждат два дисплея.
Горният дисплей или Главен дисплей е на два реда, с височина на знак 5 мм. се показват: час и минута на астрономическо време, режим на измерване на скороста, обсег, измерена скорост VM и въведено ограничение на скороста VL. (взето от ТЕХНИЧЕСКИ ХАРАКТЕРИСТИКИ на ТР-4 могат да се намерят в Google)

Долен дисплей или Спомагателен дисплей – височина на знака 13 мм., показва измерената скорост.

Режими на измерване на скороста:
Непрекъснат /Н/ - непрекаснато измерва скорост. Ако има превишение на въведеното ограничение фиксира измерената скорост на двата дисплея, при което показанието мига, съпроводено от прекъснат звуков сигнал. На главния дисплей се фиксира и показанието на времето.
Единичен инпулс /Е/ - включва СВЧ излъчването за време от една секунда и измерва скорост.При превишаване на въведеното ограничение фиксира измерената скорост на двата дисплея, при което показанието мига, съпроводено от прекъснат звуков сигнал. На главния дисплей се фиксира и показанието на времето.
Така трябва да работи и показва радара когато ви е засекъл с повече от VL-въведено ограничение на скороста
(взето от ТЕХНИЧЕСКИ ХАРАКТЕРИСТИКИ на ТР-4 могат да се намерят в Google)
VM-измерена скорост
VL-въведено ограничение на скороста

В случая когато КАТаджията иска да ви излъже, той само ви показва VL-въведено ограничение на скороста и ви казва вие карахте с толкова км/ч.
На горният дисплей мястото VM-измерена скорост седи празно както и долният дисплей седи празен!
ЕТО ТОГАВА ТЕ ВИ ЛЪЖАТ С ЦЕЛ РУШВЕТ !!! (точно както беше в моят случай)

Колеги внимавайте и си знайте правата!!!
http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=97&t=212272" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Drake
потребител
потребител
Мнения: 123
Регистриран: 23 мар 2006, 22:48
Модел на автомобила: Focus 1.6 2011
Местоположение: София/Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Как ни лъже КАТ с техните радари

Мнение от Drake » 29 юли 2011, 13:48

Преди няколко месеца ме спряха на околовръстното със скорост 92км/ч при разрешени 60 (точно след моста на Студентски град, посока Младост). Аз се бях заблеял и определено карах с над 60 (да речем към 80), но в никакъв случай 90.
След като прочетох горното се замислих, че числото 92 беше изписано точно на позиция VL, а в тъмното даже не съм и забелязал, че радарът има и голям долен екран. След като ми беше цитиран закона (колко точки, колко месеца без книжка за 30 км/ч превишена скорост в града), аз им казах да пишат каквото трябва. Е, пуснаха ме с предупреждение да карам по-внимателно...

Явно тази практика не е от скоро. Може би е добра идея човек да снима показанията на радара с телефона си, най-малкото да може да потърси какво означават числата на екранчето.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как ни лъже КАТ с техните радари

Мнение от S_C » 30 юли 2011, 09:16

Ееее...бива ли четири години след публикуването на пълните тех.данни на ТР-4-ката още да се хващате на тоя номер?

Така си просят рушвет.Актове избягват да пишат,защото ако водачът реши да си обжалва постановлението,те трябва да представят разпечатката от паметта на радара.И като няма такава...лошо...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта