"Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

"Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от vzhivkov » 03 сеп 2011, 11:31

В понеделник малко попревиших скоростта на магистрала Тракия. Участъкът беше прав, нямаше коли в моето платно, слънчево, ясно и чисто време. Случката става на мястото на бившата писта в посока Пловдив малко преди първата отбивка за града, на км 104. Явно съм понатиснал газта ;) и в следващия момент гледам в шубраците до аварийна лента полицейска кола. Осъзнах още тогава, че ме снимат. Изненадата обаче беше пълна вчера, когато получих честитката. Платих си още вчера през интернет банкиране на посочения IBAN и сега чакам да ми се отбележи в системата на КАТ, че фиша е платен. Въпреки че съм потърпевш в случая приветствам този метод. Така трябва да е, хем за да няма рушвети, хем за да става всичко по европейски и без да се редим на опашки и т.н. Още повече че платих веднага, защото ако платиш в незнам си къв срок, плащаш само 70% от глобата.
Вече ще имам едно на ум, въпреки че видя ли прав участък на магистралата, особено ако няма други коли, едва ли ще карам със 130 :)

Поздрави на всички и карайте разумно!

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: "Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от gurcayy » 03 сеп 2011, 11:39

Аз пък да кажа, че днес нещо човъркаха по кутията на пешеходната на бул. "Драган Цанков". Дано не слагат нова камера там...

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: "Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от Alexi » 03 сеп 2011, 12:36

колкото по бързо караш по бързо пристигат :D: тъй като са настроени за над 30 км/ч предпочитам да карам 140-150 през цялото време от колкото да вдигам 170-180 от време на време излишно е а глобите вече са само трицифрени числа

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: "Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от vzhivkov » 03 сеп 2011, 12:45

Alexi написа:колкото по бързо караш по бързо пристигат :D: тъй като са настроени за над 30 км/ч предпочитам да карам 140-150 през цялото време от колкото да вдигам 170-180 от време на време излишно е а глобите вече са само трицифрени числа
колега, това за 30-то не е вярно. мен ме хванаха с 21 над разрешеното.

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: "Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от gurcayy » 03 сеп 2011, 12:48

Поправете ме, ако греша, но според мен мобилните радари могат да се нагласят на колкото си искат господата ченгета.Само камерите тук в София са нагласени на +21 км/ч, защото от КАТ не можеха да смогнат на предишните настройки от +10 :)

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: "Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от vzhivkov » 03 сеп 2011, 13:04

gurcayy написа:Поправете ме, ако греша, но според мен мобилните радари могат да се нагласят на колкото си искат господата ченгета.Само камерите тук в София са нагласени на +21 км/ч, защото от КАТ не можеха да смогнат на предишните настройки от +10 :)
Може и така да е. Нека ако някой е паднал жертва на стационарна камера да каже с колко над разрешеното е бил, за да видим дали е вярно.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: "Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от Alexi » 03 сеп 2011, 13:15

преди няколко месеца имаше официално изявление на шефа на кат който каза че стационарните камери са настроени на +30 км/ч .. но ако са те снимали от кола с някаква камера и радар може и с +5 да те снимат тяхна си работа е

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: "Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от vzhivkov » 03 сеп 2011, 13:23

Alexi написа:преди няколко месеца имаше официално изявление на шефа на кат който каза че стационарните камери са настроени на +30 км/ч .. но ако са те снимали от кола с някаква камера и радар може и с +5 да те снимат тяхна си работа е
Ясно, а това дали важи за камерите в София или и за тези по магистралата, които са стационарни?

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: "Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от gurcayy » 03 сеп 2011, 13:26

Стационарните камери в София снимат след +21 км/ч.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: "Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от ImpossibleMan » 03 сеп 2011, 21:23

Един колега тия дни получи електронен фиш от някакво село край Шумен за превишение с 14 км/ч - 50 лева. Аз също съм глобяван за +18 км/ч, но от полицейски радар. Така, че не разчитайте на това, че камерите снимат с +20 или +30. Аз винаги гледам да не минавам +10 км/ч, а всеки ден минавам покрай подобен радар, който засега не ми е пратил честитка. Май вече са настроени на +10 км/ч на някои места така, че не слушайте новини, още повече, че шефа на КАТ се похвали, че радарите вече се настройват на +20 км/ч. Само, че аз и на това не им вярвам вече, след като колегата получи фиш за +14 км/ч.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: "Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от Alexi » 03 сеп 2011, 22:46

това село край Шумен е Струйно ,на главния път Русе-Варна - там винаги има мобилна камера настроена на +11 .. колегата го глобиха за 61км/ч с 50 лв .. има я и на ГПСите който ползва ...

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: "Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от ImpossibleMan » 03 сеп 2011, 23:28

Alexi написа:това село край Шумен е Струйно ,на главния път Русе-Варна - там винаги има мобилна камера настроена на +11 .. колегата го глобиха за 61км/ч с 50 лв .. има я и на ГПСите който ползва ...
Да, точно. Нарочно не споменах името, за да не всявам смут ;) Щом не са ми пратили честитка, значи съм карал нормално в селото, а миналия месец минах 4 пъти от там, без дори да подозирам, че има камера. Смятай, колко коректен шофьор съм - на магистралата с 95. дано да няма камери за тия, дето карат с ниска скорост, че тогава става лошо :P

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: "Честитките" по пощата от КАТ пристигали много бързо :)

Мнение от HACKO » 04 сеп 2011, 09:34

Досега всички плюят как катаджиите се криели по храстите а всички приветстват камерите, колко били правилни. Глупости, точно камерите са сложени така, че само и единствено да носят пари. Няма никакво обозначение за наличието, почти винаги са разположени до нещо друго, което отвлича вниманието от нея. А мобилните камери, там вече е нещата са критични и военните не могат да скрият по-добре кола, въпреки че техните са боядисани в маскировъчен цвят а колите на Кат са с буркан и светлоотразителни надписи.
Рекламните табели на Осрам с надпис радар са изпонаслагани из страната, не да информират водачите за наличие на радар, а напротив целта им е да свалят гарда на водачите. Който е ходил в Гърция е видял как трябва да са обозначени камерите, всяка камера е обозначена с три табели, като третата е непосредствено пред камерата и за не остане незабелязана все пак върху кола на камерата са поставени светлоотразителни елементи. Там ползваш GPSа по предназначение да ти показва пътя, а тука за да ти казва къде да очакваш изненади.
Да не подхващам темата за знаците за ограничение на скоростта там и тука, че ще се отвеем.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта