Моля за съвет - избутали са ми колата на кръстовище!

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Моля за съвет - избутали са ми колата на кръстовище!

Мнение от peterdi_bg » 13 авг 2012, 09:32

Гледам и не вярвам на ушите си!

Снощи (доста късно) паркирам до съседен блок, че пред моя няма място. Спирам между едни кофи и вход на паркинг (както си трябва - на скорост, до бордюра, не преча изобщо на никой).

Сутринта намирам колата с 8 метра по-напред, т.е. пльосната на входа на въпросния паркинг. Само разбирането (или търпението) на колегите от паркинга и наоколо ме е спасило от саморазправа с мен или с колата в мое отсъствие. По самата кола - никакви щети. Нито е отваряна, нито е разбивана. Нищо не липсва.

Тъкмо да се изнеса оттам, пристига един дядо от блока и казва, че преди малко са дошли полицаи и са снимали колата. И още казва, че по някое време през нощта явно неадекватна компания - пияни или дрогирани, са блокирали улицата с кофите и най-вероятно колата е избутана от тях.

Смятам, ако си заслужава, да подам някаква декларация в КАТ, като мярка срещу евентуално производство за нарушение на ЗДВП (фиш или акт за неправилно паркиране). Но въпросът ми е - на какво основание мога да подам сигнал, при положение че по колата няма видими щети. Или е по-добре да изчакам да ме привикат (може да са снимали, знаейки за какво става дума - не знам и кой е върнал кофите на местата им, тъкмо ги бяха изсипали).
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Моля за съвет - избутали са ми колата на кръстовище!

Мнение от mrdds » 13 авг 2012, 09:39

Седи си мирен,не се хващай за глупости.

Ти пак си добре,ние в събота сутринта осъмнахме без акумулатори,със счупени решетки и изкъртени капаци.....целия паркинг бяха овършали.

В тая държава за да спиш спокойно трябва да се барикадираш в някоя махалица в родопите и да се возиш на магаре.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Моля за съвет - избутали са ми колата на кръстовище!

Мнение от HACKO » 13 авг 2012, 10:29

Пусни една жалба в съответното РПУ, като опишеш това което и на нас, ако си се сетил да направиш снимки преди да я преместиш добре.
Ако са ти написали фиш за неправилно паркиране, няма оправия не е като акта да може да се оспори, би трябвало да ти оставят един екземпляр на чистачката (но може да е паднал или някой да го е взел).
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта