Шупла на предното стъкло :(

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
mivanov86
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 28 окт 2011, 11:12
Модел на автомобила: Ford Focus II 1.6TDCI, 109HP, Renault 19 Chamade 1.8mi
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Шупла на предното стъкло :(

Мнение от mivanov86 » 13 апр 2013, 23:16

Здравейте колеги, днес имах да мина няколко км по магистралата и какво се случи..
Изпреварвах някъв камион и се чу пук. И какво да видя.. шупла около 1см. От външната страна е гладка, няма нищо при опипване с пръст. От вътрешната страна има грапавинка..
Имам каско в Уника, но незнам как точно да постъпя, защото това стъкло струва доста пари и ме е страх да не ми сложат някой ментак. Стъклото е с подгрев. Някаква идея колко струва оригинално, с подгрев и монтаж?
Някой има ли идея как да постъпя?
Да си заведа щетата, да ми дадат пари по експертна оценка и да си го опрая за 30-40лв, четох че ги оправяли.
Да заведа щета в техен сервиз и да ми сложат някво там квото оценят :) дали има шанс да се навият за оригинално, с подгрев?
И да си взема пари пак по експертна оценка и сам да се оправям с покупката и монтаж на ново стъкло?
Колата е Фокус 2, 2врата, ако има значение..
Изображение

niki85
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 22 дек 2011, 21:35
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Шупла на предното стъкло :(

Мнение от niki85 » 14 апр 2013, 14:56

Ако каското ти няма клауза, че колата може да се прави в официален сервиз, нямаш шанс за оригинално стъкло. Ще ти сложат европейско, китайско или турско. И понеже подгревът на тия стъкла могат да се скапят във всеки един момент, най-добрият вариант е да отидеш да вземеш по експертна оценка и да ти ремонтират твоето си стъкло. Не вярвам да ти излезе повече от 30 лв.

vivco
потребител
потребител
Мнения: 45
Регистриран: 29 окт 2008, 10:45
Модел на автомобила: Форд Фокус 2.0 16v
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Шупла на предното стъкло :(

Мнение от vivco » 14 апр 2013, 15:36

Не знам какво каско си сключил и колко годишна ти е колата ако е нова искай писмо за официалния сервиз ако е по стара и няма 12 години искай възлагателно писмо за техен доверен сервиз например кобра . После отиди там и се разбери с пичовете ако не стигат парите да си доплатиш за по хубаво стъкло. Ако те мотат уника /най вероятно/ до 15 дни трябва дати изплатят щетата кажи им че ще сезираш комисията за финансов надзор . Успех.
Изображение

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта