Прехвърляне на автомобил

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Dobrin_Todorov
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 04 юни 2014, 15:26
Модел на автомобила: ford focus 1.8 TDI
Status: Извън линия

Прехвърляне на автомобил

Мнение от Dobrin_Todorov » 08 юли 2014, 23:38

Здравейте. След около седмица ще закупя Фокус 2006г. 1.6 тдци 90к.с. от Фирма.
Фактурата която ще ми напишат ще бъде на стойност около 1000 лв.
Можете ли да ми кажете колко горе долу ще ми струва нотариалното прехвърляне?
И колко време имам право да карам със старите номера преди да я регистрирам в моята община.
Благодаря ви предварително.

П.С. Снимки ще има веднага след като я взема :))))))))))

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на автомобил

Мнение от martin1977 » 09 юли 2014, 16:38

Старите номера с общината нямат връзка. Трябва след като се прехвърли нотариално в рамките на мисля 1 месец да бъде прехвърлена в КАТ на твое име и след прехвърлянето в рамките на 14 дни да я регистрираш в общината /данъчна служба/. А за прехвърлянето ако сменяш номера общо за всичко ще ти отидат около 200 лева, а ако си остане със същите номера 50-ина лева по-малко ... а номерата остават същите само и единствено ако сте от една и съща област.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на автомобил

Мнение от HACKO » 09 юли 2014, 18:52


Чл. 145. (1) При промяна на собствеността на регистрирано пътно превозно средство праводателят в двуседмичен срок предоставя на службата, издала регистрационния номер, копие от договора за прехвърляне на собствеността с данните на приобретателя.
(2) Приобретателят на регистрирано пътно превозно средство е длъжен в двуседмичен срок да предостави на службата за регистрация по местоживеене копие от договора за придобитата собственост с данните на праводателя.
(3) Разпоредбата на ал. 1 не се прилага по отношение на праводателя, когато отчуждаването е извършено чрез публична продажба.
(4) (Нова - ДВ, бр. 88 от 2008 г.) Копие от договора за прехвърлената/придобитата собственост с данните на лицата по ал. 1 и 2 може да бъде предоставено от всяко от лицата по електронен път като сканирано изображение във формат, определен с наредбата по чл. 12, ал. 4 от Закона за електронното управление.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта