Наказателно постановление за паркиране на зелени площи

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
DjBaloon
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 08 апр 2012, 23:43
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Наказателно постановление за паркиране на зелени площи

Мнение от DjBaloon » 04 яну 2015, 23:09

Здравейте,

искам да ви попитам за следното нещо.. преди доста време, година, ако не и две, колата ми беше дигната от зелени площо.
Взех си я и платих само за дигането, нямаше фиш, тъй като общината трябвало да ме глоби - ок.
Тъй като имам код за достъп до услугите на НАП, днес влязох и какво да видя.. седи ми че дължа 100 лв., по назакателно постановление на община Изгрев... и по-интересното постановлението е от 20.01.2014 г., аз до ден днешен не съм информиран по никакъв начин.
Някой сблъсквал ли се е с подобна ситуация и как процедира?
Защото се опасявам да не изчакам и тази година, и догодина да ми цъфне задъжление 300 лв, защото са го дали на ЧСИ, и той си е сложил такси и т.н.т.
Но за мене не е нормално да не ме информират за тези неща, ако нямах такъв код за достъп до услугите на НАП, едва ли щях да разбера че имам задължение...

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Наказателно постановление за паркиране на зелени площи

Мнение от S_C » 05 яну 2015, 02:42

То за можене-може. Обаче ми е чудно как НАП са го взели за изпълнение това като не е връчено. Те обикновено ги връчват по пощата с обратна разписка.И на самата бланка трябва да се отбележи защо не е стигнало до получателя. В ЗАНН си има хипотези, педесе и нещо член беше, където пише кога постаноовление се смята връчено.Чак като минат сроковете може да се събира.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

DjBaloon
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 08 апр 2012, 23:43
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Наказателно постановление за паркиране на зелени площи

Мнение от DjBaloon » 05 яну 2015, 17:21

Ами да, би трябвало да ме уведомят че имам наказателно постановление.
Но не е станало, за сега мисля да не правя нищо, единствено ме притеснява, каква е възможността да бъде прехвърлено за събиране към ЧСИ, но май НАП нямат тази практика да прехвърлят.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Наказателно постановление за паркиране на зелени площи

Мнение от S_C » 06 яну 2015, 01:00

ЧСИ няма да е. Ако не са променяли закона, това едно време се събираше от публични изпълнители. И ако още е така, изобщо няма да ми видят очите там, докато не пратят покана за доброволно изпълнение.Ти в момента изобщо не знаеш, че имаш наложена глоба.
И въпреки, че ги събира НАП, режимът на глобите е далеч по-благоприятен от този за данъците.Давността е само две години от влизането в сила на постановлението, абсолютната-3 години.Така, че....аз лично бих си стоял ниско в тръстиката. Аман от тарикати по тия администрации, дето един прост закон като ЗАНН не могат да приложат като за пред хора.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

DjBaloon
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 08 апр 2012, 23:43
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Наказателно постановление за паркиране на зелени площи

Мнение от DjBaloon » 06 яну 2015, 09:03

Да видях че е 3 години най-голямия възможен срок :)
Ами така ще направя, няма да се бутат.
Имам спомен че видях че в ЗАНН че има и срок за издаване на самото постановление, а по мой спомен колата ми беше дигната 2013 г. - есента, а постановлението е излезнало 3-4 месеца след това, така че май и този срок не е спазен.. :mrgreen:
Благодаря много за помоща :)

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Наказателно постановление за паркиране на зелени площи

Мнение от Eastbourne » 06 яну 2015, 09:16

Същата ситуация имахме преди време. Жена ми беше паркирала с дясната част върху пясък, а бордюрът беше почти разбит, да не кажа го нямаше. Тревичка никаква. За зелена площ се води всичко, което не е асфалтирано или бетонно. Ситуацията стана за в уличките зад мол Сердика. Явно гражданите звънят доста често, тъй като там слънце не огряваше.

Паяк я вдигна и в последствие си платихме 60 лева за вдигането и 3-4 лева престой на колата на паркинга. След време дойде уведомление в пощенската кутия, на която ни казват, че имаме писмо да идем да си го вземем от пощата. Отидохме и ни връчиха фиш/глоба в размер на 100 лева за това паркиране. Вече повече от 2 години не сме я плащали.

Ядосах се и реших да не я плащам, тъй като е адски тъпо като нарушиш правилата хем да ти праснат глоба, хем да плащаш за паяк 64 лева. Ако не потърсят повторно сигурно ще я платим. :?

DjBaloon
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 08 апр 2012, 23:43
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Наказателно постановление за паркиране на зелени площи

Мнение от DjBaloon » 06 яну 2015, 13:51

Интересното е че на мене не са искали да ми я пратят.
Като минат 3 години може да поискате да ви я махнат, защото ще е минала давността, 3 години от датата на акта :)

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Наказателно постановление за паркиране на зелени площи

Мнение от Eastbourne » 06 яну 2015, 14:32

То смешното е, че сигурно над 50% от колите в София паркират на тревни площи, защото както вече казах тревна площ е място различно от асфалт. Ако тръгнат да ги вдигат всичките и да им пишат фишове, ще станем най-богатата страна.... е разбира се и ако почнем да си ги плащаме :lol:

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Наказателно постановление за паркиране на зелени площи

Мнение от pepy1 » 06 яну 2015, 19:44

Eastbourne написа:Същата ситуация имахме преди време. Жена ми беше паркирала с дясната част върху пясък, а бордюрът беше почти разбит, да не кажа го нямаше. Тревичка никаква. За зелена площ се води всичко, което не е асфалтирано или бетонно. Ситуацията стана за в уличките зад мол Сердика. Явно гражданите звънят доста често, тъй като там слънце не огряваше.

Паяк я вдигна и в последствие си платихме 60 лева за вдигането и 3-4 лева престой на колата на паркинга. След време дойде уведомление в пощенската кутия, на която ни казват, че имаме писмо да идем да си го вземем от пощата. Отидохме и ни връчиха фиш/глоба в размер на 100 лева за това паркиране. Вече повече от 2 години не сме я плащали.

Ядосах се и реших да не я плащам, тъй като е адски тъпо като нарушиш правилата хем да ти праснат глоба, хем да плащаш за паяк 64 лева. Ако не потърсят повторно сигурно ще я платим. :?
Няма как да те накарат за едно и също нарушение да платиш 2 глоби. Ти вече си платил веднъж,паяк те е вдигнал защото си паркирал на "зелени площи"
времето е като парите-никога не стига

DjBaloon
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 08 апр 2012, 23:43
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Наказателно постановление за паркиране на зелени площи

Мнение от DjBaloon » 06 яну 2015, 23:14

Направих си личен експеримент.
Тъй като задължението ми седи в града - задължение подлежащи на разпределение към публичен изпълнител.
А сега до месец април ще имам лична декларация и ще плащам данък, а тъй като ако плащаш и имаш старо задължение покриват първо старото после новото, се притесних да не платя данъка си, пък с него да ми покрият това нарушение.
Та реших да се обадя в НАП от служебния си телефон без да давам данни просто да попитам по своето същество какво представляват тези подлежащи на изпълнение публични задължения.
Момчето ми обясни че са от КАТ или Община, аз му казах че нямам получен или връчен акт, при което първи ФИНТ, опита се да ми обясни чеее то вече не било засължително да бъда уведомен, щом ми е дигната колата, начи си знам и да ходя да си плащам акта в общината.
Аз му отговорих че по ЗАНН пише други неща, отговора разбира се беше - че по ЗАНН не знае как стоят нещата, ама вече не било нужно получателя на акта да се подписва.
Разбира се аз бях твърд направих се на луд и му казах че адвоката ме е посъветвал да не правя нищо, И тук идва кулминацията. - казва ми, аа вие си имате правоо, ама първо си платете засължението, после съда ако реши ще ви го върне, и това ми каза около 5-6 пъти, че билоо много важжноо първо да си платя и после да си търся правата... аз разбира се любезно му отговорих - амааа да разбира сеее. първо ще дам да ме нае....т... после ще се оплаквам :D
Това ми беше лично проучване, в което разбрах че администрацията винаги ще те лъже и маже, само да си събере едни определи пари.

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта