Питане за глоба

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Питане за глоба

Мнение от Иван Атанасов » 13 авг 2017, 18:44

Преди 2 дена (11.08.2017) ме спря пътна полиция и след проверка "извадиха" отнякъде, че съм имал глоба за плащане - за превишаване на скорост, от 30 март миналата година (30.03.2016). Пише така:
На 30.03.2016, в 10:14, в ПП I-5 /Русе - Габрово/ км. 108+825 в посока Габрово, при ограничение..... блабла, се налага глоба 50 лева... блабла... в 14 дневен срок ще е 35 лв.
Въпроса ми е някой знае ли къде е въпросното място на нарушението (горе долу), понеже това 108+825 не ми говори нищо. Освен това как така от лани не съм получил уведомление и не е ли минал някакъв срок за това нарушение, всеки случай аз не съм бил там и не знам за какво нарушение става дума, след като не знам да съм вършил такова нарушение???

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Питане за глоба

Мнение от ЯЛТА » 13 авг 2017, 20:16

Вероятно ще да е снимка. Уведомлението за такава се изпраща препоръчано с поща, и с обратна разписка. А защо не си я получил, е вече друг въпрос.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Питане за глоба

Мнение от Иван Атанасов » 13 авг 2017, 21:51

Снимка, ама няма. По- ми е интересно къде е въпросната камера, понеже горе- долу по това време миналата година давах автомобила на мой роднина, но той твърди, че не е бил на това място, уж в южна България е бил, та ми е интересно все пак къде е камерата. Иначе преди 2 месеца аз направих такова нарушение, но знаех че съм нарушил, помня случая, фиша се забави 1 месец, но ми го връчиха лично, обаче снимки нямаше пак, да не би вече да не дават?

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Питане за глоба

Мнение от Ozzie » 13 авг 2017, 22:55

@Иван Атанасов
Ако ти се чете:
http://145.255.215.55/2017/04-2017/2017 ... 933117.htm
http://145.255.215.55/2016/12-2016/0170 ... 9c0216.htm

Явно е място, където дебнат редовно. Ако мога да се ориентирам правилно, участъка е веднага след Велико Търново (като се мине под пътния възел, в посока Габрово), там имаше един участък с ограничение от 60 км/ч.

По бгмапс, разстоянието между Русе (където е началото на въпросния път) до В.Търново е точно 108 км. Остава да разгадаем, какво означават цифрите 825.

P.S. Въпросното място се споменава и в заповед на ОД на МВР - В. Търново
http://obuch.info/ministerstvo-na-vtres ... aboti.html
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Питане за глоба

Мнение от S_C » 14 авг 2017, 19:34

Републикански път I-5 (първокласен) . Километър 108 от трасето на пътя +825 метра. Т.е. малко преди 109 километър. Пада се покрай Дебелец, точно преди пътния възел за Килифарево, 1 км преди отклонението.
Снимка ако питаш мен, сигурност има, ама си седи в Търново и въобще не чакай да ти я пратят. По-добре им преведи 35 лева и да заминават да пасат. Хранилката явно е стара, защото е надлежно въведена във всички карти, дето отворих, дори в навигацията ми я има, а последно съм я обновявал миналата година. Може и да обжалваш, но трябва да си абсолютно сигурен, че колата по това време не е била там. Понеже тия диванета отдавна не пращат снимки, а само фишове, си пазя всички записи от навигацията, да си знам къде кога съм бил и с колко съм карал. Простотията да се пишат по фишовете случайни номера не е от вчера. За тях е "техническа грешка". Беше масова практика по времето, когато постановленията до 50 лева бяха необжалваеми и си знаеха, че няма съдебен контрол, т.е. няма как да си поискаш снимката. След това тая практика се сведе до единични случаи, та най-вероятно наистина са те снимали. Дали има шансове да пребориш постановлението...може да се каже само след анализ на практиката на местния съд. По принцип малките санкции няма много смисъл да се жалят.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Питане за глоба

Мнение от Ozzie » 21 авг 2017, 11:49

On-line проверка, имаме ли глоби за плащане, нямаме ли...
https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/ ... vice/Index
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Питане за глоба

Мнение от pepy1 » 24 авг 2017, 14:22

Не съм го пробвал, защото не ми се налага! Но откакто заговориха, че има такава възможност, се оказа че не работи! Поне така четох по автофорумите, хранят ги яко. Макар че според мен може би машините им са слаби и не могат да обработят толкова заявки наведнъж, колкото са имали по време на шумната реклама! Онзи ден малкия ми син беше в КАТ, каза че имало срив в системата и разнасяли само кафеварки и кафета :lol:
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Питане за глоба

Мнение от HACKO » 24 авг 2017, 22:11

pepy1 написа:
24 авг 2017, 14:22
..... Макар че според мен може би машините им са слаби и не могат да обработят толкова заявки наведнъж, колкото са имали по време на шумната реклама!....
Ще кажа само че до преди няколко години програмата на "квалификация" работеше само под ДОС и правеха чудеса да поддържат принтери от началото на 90те.
:mrgreen:
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Питане за глоба

Мнение от pepy1 » 25 авг 2017, 09:41

Нищо де, затова пък имат нови коли без гориво, но с камери . :lol: Тя цялата държава е на тоя хал, едно се промотира, друго е в действителност. Едно малко отклонение от темата:
Преди известно време бях в Холандия за няколко дни и колегата на една тясна улеца в центъра на град Бреда направи 2 поразии. Полицията дойде за 3 минути по часовник - 3 млади момчета, под 30 години /по моя преценка/естествено говорещи английски език. Единствено което направиха е алкохолна проба - стандартна процедура. После поискаха застраховката и я предоставиха на двамата пострадали изчакаха 10 мин и си тръгнаха. Единия пострадал взе адреса на застрахователя и каза: няма проблем случва се. Другия попълни протокол за птп защото буса му беше одраскан малко и всичко приключи в рамките на 30 мин. Държа да отбележа, че полицаите бяха много учтиви. Също така двамата потърпевши приеха всичко спокойно. А в България ... Извинявам се за отклонението!
времето е като парите-никога не стига

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта