Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Потребителски аватар
dragozow
потребител
потребител
Регистриран: 31 юли 2008, 13:11
Модел на автомобила: C-max Titanium 2.0 Duratec HE, 2009, LPG
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от dragozow » 23 авг 2018, 06:12

Към момента от къде мога да си купя евтино реле, което да става? 84 лв няма да дам, аз карам на къси още от преди наредбата и за толкова години съм забравял да ги пусна само няколко пъти. Ще го направя по-скоро от любопитство.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,

Мнение от synthez 3D » 23 авг 2018, 07:29

Ето това трябва да е твоето реле. http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... 2F20A+FRC7 Ако го поръчваш, все пак попитай дали е с нормално отворен контакт, въпреки че в сайта пише, че е точно такова.
Изображение

Потребителски аватар
dragozow
потребител
потребител
Контакти:

Мнение от dragozow » 24 авг 2018, 06:16

Днес трябва да дойде.

Потребителски аватар
dragozow
потребител
потребител
Контакти:

Мнение от dragozow » 24 авг 2018, 11:07

Заспа, само, че при мен бушона 10А е сложен 15А, да го сменя ли с 10?

ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,

Мнение от synthez 3D » 24 авг 2018, 15:59

Сложи си оригинален, за да не се налага някой ден да си ползваш пожарогасителя по предназначение :)
Изображение

berkut47
потребител
потребител
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI

Мнение от berkut47 » 24 авг 2019, 15:18

Здравейте колеги,благодарение на темата и аз си активирах дневни светлини(Фокус 2007 2.0TDCI преди рестайла) _friends_ имам зензор за дъжд и светлина и сега всичко работи както е описано :D ,но се появи една питанка в процеса на монтажа :?: използвах упътването от 5стр. на темата защото нямах зелено-червения кабел и монтирах и предпазител F71 въпреки че бях чел че габаритите също светват-е убедих се така е :lol: но тръгвам да гася колата за да махна предпазителя и о чудо-колата не гасне :shock: веднага ми хрумна да завартя ключа на фаровете в положение 0 и взе че угасна,след като махнах предпазителя всичко си дойде на място(габаритите не светят както и индикацията на таблото,при закриване на сензора всичко светва,както и колата си гасне от ключа),та някой може ли да обясни защо с този предпазител двигателя не гасне :?:
Още едно питане което засяга коствено темата:установих че сензора за дъжд не ми работи(няма връзка с инсталацията на дневните светлини защото махнах всичко и пак не работи notworking )сега проблема е че при положение 1 на лостчето нямам интервал на чистачките(минават веднъж и до там),което значи че “тя колата“ си мисли че е на автоматичен режим но него го няма :(
Пробвах следното:в модулчето на челното стъкло буксата е с три жици-две черно-зелено и една бяло-зелено,пробвах вадейки ги една по една-при всички комбинации импулса в първо положение го има!но спира да работи сензора за светлина(дневните светлини си ги има в положение Auto,но пак си светят габаритите и индикацията на таблото)
Та въпроса ми е:как да се шунтира сензора за дъжд(в някой теми четох че е пълна шитня) за да си имам интервал на чистачките и да ми работи датчика за светлина или няма пълно щастие :lol: В номерацията на предпазителите никъде не го открих да е на отделен такъв :(:
PS Питах в МП цена на релето R15-93лв цена на резисторния кабел-37лв като се чака за доставка-тези хора не познават парите :lol: направих си обикновен мост между пин 1 и 26 и реле от първия магазин за авто части за 9лв

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia

Мнение от addition » 02 окт 2019, 17:02

Интервалът на чистачките не е по време, а по влажност. Степен 1 значи да се включват по-рядко, т.е. когато датчикът се намокри много, степен 6 означава, че чистачките ще се включат при "по-малко капки" върху датчика. Тествай го при дъжд/ръмеж, не на сухо.
Поне при мен е така...

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”