Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от chano » 05 ное 2013, 09:02

Значи това нещо действа както го е описал колегата,моят форд е ц-макс 2004 имаше жица само сложих релето от клаксона и един бушон 10А и всичко тръгна,обаче сутрин или като изгасиш колата и после запалиш се включва всичко и табло и задни светлини и чак след около 5 мин изгасват таблото и задните светлини и фаровете почват да светят осезателно по слабо.
Дали няма някакъв вариант да не светкат първоначално така че изглежда сутрин (идва зима)това ще го мъчи акумулатора,като пуснеш и парно и подгреване на седалки и фарове и свещите поне 2-3 доподгреват......
пуснах една тема за ELM 327 как да се модефицира и да може да се рови и настройват тези модели коли,само някои трябва по обстойно да прегледа и да каже как точно се връзват кабелите за да не си избушим компютрите,аз съм навит да го направя и после които иска да идва и да си настройва колата.
ето я и темата:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 20&t=65768
да погледне някои които разбира повече и да каже как точно да се свържат кабелите.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от synthez 3D » 05 ное 2013, 10:48

Колега, описаната модификация тук си е заводската схема на дневни светлини. Щом сутрин в тъмното ти светват и габаритите, значи имаш автоматични фарове и това си е съвсем нормално. Според мен, щом от завода са решили фаровете да светват преди да си запалил двигателя, значи не трябва да има проблем през зимата и схемата няма нужда да се променя. Все пак ако решиш да я променяш, това си е твое решение и ще се радваме, ако го споделиш с нас, ако работи добре.
Изображение

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от chano » 05 ное 2013, 11:27

synthez 3D написа:Колега, описаната модификация тук си е заводската схема на дневни светлини. Щом сутрин в тъмното ти светват и габаритите, значи имаш автоматични фарове и това си е съвсем нормално. Според мен, щом от завода са решили фаровете да светват преди да си запалил двигателя, значи не трябва да има проблем през зимата и схемата няма нужда да се променя. Все пак ако решиш да я променяш, това си е твое решение и ще се радваме, ако го споделиш с нас, ако работи добре.
не не,не в тъмното сутрин в светлото светва всичко и след около 5-8 мин се изключват, остават само фаровете на 80% да светят,след като я изгасиш през деня пак се получава същото като запалиш се вкл.всичко и след определено време се изключват таблото и задните,та дали няма някъде да се пипне направо само да се вкл.на 80%
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от chano » 07 ное 2013, 10:28

аз мисля че би трябвало от някъде да се гласи времето за изключване,сега при мен е около 6-8 минути,може би от някоя комбинация на таблото или софтуерно.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

VladkoM
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 18 май 2009, 21:38
Модел на автомобила: FORD Focus C Max 1.6 16v TI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от VladkoM » 16 ное 2013, 18:51

Здравейте, от скоро съм горд собственик на форд фокус ц макс. Прочетох днес темата и да не остана по-назад от другите реших и аз да пробвам дали ще стане. Отворих таблото под жабката, свалих релето за клаксона само, че свалих един бушон от airbag понеже нямах под ръка друг. Всичко до тук добре. Само, че когато тръгнах да паля не иска да запали фаровете ОК работят си но без релето за клаксон не иска да запали.Върнах всичко по място. А сега идва и по-големия проблем. Когато изгася колата по принцип остава да свети часът на радиото и километража продължава да свети известен период от време. Само, че сега когато е запалена колата и когато я изгася гасне цялото табло + радиото. А стрелките по километража замръзват на едно място. Моля помагайте понеже ми пуши главата.

VladkoM
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 18 май 2009, 21:38
Модел на автомобила: FORD Focus C Max 1.6 16v TI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от VladkoM » 16 ное 2013, 19:00

Забравих да кажа, след като изгася колата и изгасне всичко се включва климатроника.

Потребителски аватар
G_o_c_e_v
потребител
потребител
Мнения: 308
Регистриран: 03 авг 2009, 23:04
Модел на автомобила: C-max 2.0 TDCi 136 к.с. Бордо
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от G_o_c_e_v » 17 ное 2013, 16:59

Здравейте, след като прочетох темата и видях, че бушонното табло има окабеляване за дневни светлини си извадих релето за климатика от двигателния отсек и го бутнах вътре на мястото му без да поставям каквито и да било бушони. Сега имам дневни светлини, които светват в положение auto на ключа, НО светват, още когато дам на контакт (двигателя не е стартиран) и това ме дразни.
Сега, въпроса ми е къде да поставя модул, който да пуска фаровете на 100%, но чак след като е запалил двигателя?
1. Да поставя модула на мястото на релето, на силовата верига...
2. Да поставя модула м/у пин 1 и 26 на буксата...

VladkoM
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 18 май 2009, 21:38
Модел на автомобила: FORD Focus C Max 1.6 16v TI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от VladkoM » 17 ное 2013, 17:59

Относно моя проблем. Се реши. Проблема е бил, че явно съм извадил съседен бушон и тий е бил за километража. Сложихме днес нов жушон и всичко се оправи.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от synthez 3D » 17 ное 2013, 18:08

Е, знаех си аз, че ще излезе нещо елементарно, защото схемата е проверена много пъти и няма как да не работи. Радвам се, че всичко се е оправило.

А сега да отговоря и на Gocev:

Заводската схема е такава,че фаровете светват, на контакт, а не чак когато се запали двигателя, или с някакво закъснение. Нищо не пречи обаче да си я модернизираш по твое желание. Ако имаш такъв модул и на двете места да го поставиш, все ще стане. Ако го включиш вместо товарният резистор между pin 1 и pin 26(т.е. управляемия контакт на релето да дава на късо pin1 и pin26) фаровете ще светят без намаляване на мощността. Товарният резистор представлява един 5м дълъг кабел включен между двата пина. Ако го свържеш прекъсвайки връзката на резистора с някой от двата pin-а ще светят на 80%. В случая с връзване на мястото на релето, пак ще светят на 80%.
Изображение

Потребителски аватар
G_o_c_e_v
потребител
потребител
Мнения: 308
Регистриран: 03 авг 2009, 23:04
Модел на автомобила: C-max 2.0 TDCi 136 к.с. Бордо
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от G_o_c_e_v » 17 ное 2013, 18:40

Товарен резистор не съм поставял, а най обикновен кабел. Не съм привърженик на намалените работи и затова всичко да си свети на 100%. Ако съм разбрал правилно от написаното по горе, контактите на чуждото реле (за време или при достигане на 13,2V), където и да ги поставя (на мястото на оригиналното реле (за силовата верига) или да срежа кабела м/у пин 1 и пин 26) все ще ми се пускат след като двигателя заработи.
И най интересното, фаровете светнаха без да поставям никакви предпазители от по горе изброените 3.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от synthez 3D » 17 ное 2013, 19:25

Да, така е. Където и да сложиш релето, ще се получи. Аз мислех, че оригиналният резистор си го е имало инсталиран и затова обяснявах за него, но щом си с мост, още по-лесно. Описаната схема е за монтаж на рестайловото табло, а твоето е от преди рестайла и може и затова да са светнали без поставянето на предпазители.
Изображение

Потребителски аватар
G_o_c_e_v
потребител
потребител
Мнения: 308
Регистриран: 03 авг 2009, 23:04
Модел на автомобила: C-max 2.0 TDCi 136 к.с. Бордо
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от G_o_c_e_v » 18 ное 2013, 13:12

Така, днес ъБгрейднах оригиналната система за автоматични фарове на Макса. Работата беше проста с добавяне на едно реле и един кабел (мост) и фаровете в позиция авто се включваха още с подаването на контакт, което мен не ме удовлетворява и се стигна до това ъБгрейдване.
Модулче на цена 25лв, което включва фаровете при запален двигател.
Изображение
Тук се вижда едно кабелче забито при бушона за габарита (в случая десния) и той служи, когато стане сумрачно и габаритите се включат, да изключва подадения + от устройството и всичко си остава на оригиналните "бумаги"
Изображение
А тук се вижда къде съм взел + (червения кабел) от мястото на оригиналното/дъполнително реле и жълтия кабел, който е след устройството да пуска фаровете.
Изображение

borkata6412
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 26 ное 2010, 17:54
Модел на автомобила: eskort 1.8td, focus 1.6 tdci
Местоположение: Свищов
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от borkata6412 » 21 апр 2014, 20:44

Здравейте колеги.
Преди две години направих DRL на Ескорта който е от 1998.
Стана добре само с едно реле като за климатика и с подобен модул за забавяне.
Интересува ме дали някой е правил това на Фокус 3.
Проблема е,че в предполагаемото място /при бушоните в двигателния отсег/ за релето няма окабеляване.
При бушоните под жабката няма релета.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от synthez 3D » 21 апр 2014, 21:15

Мисля, че след 2010 (може и да се лъжа за конкретната година) вече няма нито окабеляване, нито клеми за релета и предпазители. А Фокус 3 е съвсем различен и функцията се активира софтуерно, а освен това от завода би трябвало да излиза с вече активирани дневни светлини заради изискване на Европейския съюз. Тук става въпрос за Фокус 2, който се произвежда до 2011 година.
Изображение

borkata6412
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 26 ное 2010, 17:54
Модел на автомобила: eskort 1.8td, focus 1.6 tdci
Местоположение: Свищов
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от borkata6412 » 22 апр 2014, 07:26

Благодаря за бързия отговор.
И аз така си помислих като прегледах кутиите с бушони и релета, но реших да питам за всеки случай.

borkata6412
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 26 ное 2010, 17:54
Модел на автомобила: eskort 1.8td, focus 1.6 tdci
Местоположение: Свищов
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от borkata6412 » 20 окт 2014, 19:51

Здравейте,
Темата нещо замря. Да кажа само , че ходих в Мото Пфое В.Търново ама неможаха да ги включт тъя фарове. :mrgreen:

П.П. Активирах ги от датчика, който е на предното стъкло ама имах проблем с чистачките.
Така, че нещата са по старому.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от synthez 3D » 20 окт 2014, 20:27

Я виж как го правят руснаците с едно просто отстраняване на един ограничител вътре в ключа.
http://ffclub.ru/topic/253256/
По този начин ключа става с едно положение повече (това е положението AUTO) и така фаровете светят със запалване на двигателя и гаснат като го изгасиш. Тази модификация работи само при автомобили без автоматични фарове и чистачки. Надявам се, че няма да имаш проблем с руския.
Изображение

borkata6412
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 26 ное 2010, 17:54
Модел на автомобила: eskort 1.8td, focus 1.6 tdci
Местоположение: Свищов
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от borkata6412 » 22 окт 2014, 11:19

Здравей, колега благодаря ти за опитите да ми помогнеш.
Моя е с автоматични фарове и чистачки и положение Ауто на ключа, така че този руски форум не ми помогна. Тези неща ги пробвах но чистачките губят функцията за прекъсване а понякога не работят коректно и на другите положения. Явно нещо се шашка компютъра.

maldini75
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 06 яну 2015, 13:57
Модел на автомобила: Ford Focus Estate 1,6 TDCi 90PS - 2006 г.
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от maldini75 » 06 яну 2015, 14:08

Колеги здравейте, нов член на света на Форд съм и се поинтерисувах как да си пусна и на моя Фокусник МК2 2006 дневните светлини но понеже доста се зарадвах и избързах не прочитайки всичко до край сега попаднах в ново приключение. Положението ми е следното: В таблото с предпазители в купето имам кабела от пин1 до пин 26 и реших Хааа аз съм човека поръчах си релето и набавих предпазителите и днес с изненада установих, че аз нямам крачета на релето и предпазителите - на мен лично ми звучи абсурдно, но явно нивото на оборудване е такова и германците сглабят този модел в петък следобед :D Та понеже не ми се занимава да отварям модула и да правя каквито и да било намеси от моя страна, искам да ви питам как мислите дали ако си взема модул от автоморга на който има тези крачета ще стане да прее..... дявола.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Включване на дневни светлини DRL на Focus 2 и C-MAX

Мнение от synthez 3D » 06 яну 2015, 15:30

Директна замяна на GEM модул (модула с предпазителите и релетата) от една кола на друга не е възможна, защото всеки модул си има отделна конфигурация, специфична за конкретното оборудване на конкретния автомобил. За да ти работи всичко както е било, трябва да се свали тази конфигурация от твоя модул и да се запише на новия. Според мен това е сложен процес, който не си заслужава, защото могат да се объркат доста неща, а и трябва да намериш човек с диагностична апаратура, който разбира какво прави.
Изображение

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта