как да направим халогените да светят по силно

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

как да направим халогените да светят по силно

Мнение от FordSierra1.6L » 26 мар 2010, 13:32

Когато взех мондеото забелязах ,че халогените не светят добре,гледах други и си мислех ,че явно е нормално....сложих ксенон и разлика не усетих освен ,че вече не светеха жълто :) преди няколко дена ми писна да ги използвам само като украшение и почнах да мисля как да ги накарам да светнат....една от идеите ми беше да вградя рефлектор...оказа се трудно начинание....и вчера без да искам разбрах ,че лупите и рефлекторите от ауди (80-90 големия халоген) стават точно....рефлектора е малко по голям ,смисъл такъв задната му част е друга иначе форма размери еднакво.....с малко преправяне пасна идеално...и цокъла на крушката е същия,с една дума направо си е като у дома си :lol: :lol: :lol: сглобих ги и сега на светло така светят ,че направо се плаша....старите рефлектори са пластмасови и бяха почернели затова не са и светели...тези са железни и дано да са по здрави....довечера ще видя какъв ще е резултата но съм сигурен ,че ще е много мноог много по добър....
Ако на някой друг не му светят което със сигурност е така ,това е решението...ако неможете да си намерите такиви халогени ще помагам и с монтажа също....
Успех на всички колеги :) снимки нямам но с удоволствие бих ги щтракнал макар моите макар ,че трудно да се разбере идеята :)

bai_Petko
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 27 юли 2007, 16:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 1996, комби автомат
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от bai_Petko » 26 мар 2010, 14:00

Няма ли начин да се пръснат с някакъв спрей старите рефлектори?
У нас обаче КАТ служи за да те преебе, а не за да оправи движението.
М. Карбовски

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от FordSierra1.6L » 26 мар 2010, 15:47

bai_Petko написа:Няма ли начин да се пръснат с някакъв спрей старите рефлектори?
има възтановяват ги но според мене не си заслужава...това е доста по добър вариант...довечера ще направя снимка да се види резултата,само не се сетих да направя предварително но съм сигурен ,че резултата ще е в пъти по добър....

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от samsung_bg » 26 мар 2010, 16:13

FordSierra1.6L написа:
bai_Petko написа:Няма ли начин да се пръснат с някакъв спрей старите рефлектори?
има възтановяват ги но според мене не си заслужава...
Колега, дай инфо къде могат да се възстановят рефлекторите...
Изображение

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от FordSierra1.6L » 26 мар 2010, 19:27

samsung_bg написа:
FordSierra1.6L написа:
bai_Petko написа:Няма ли начин да се пръснат с някакъв спрей старите рефлектори?
има възтановяват ги но според мене не си заслужава...
Колега, дай инфо къде могат да се възстановят рефлекторите...
ами преди време гледах някаде...ще се разровя да видя каде точно има....ако не се лъжа ги възтановяваха по химичен път в разни разтвори вани и т.н..може и да се бъркам разбира се ....ефекта съм го виждал 1 път и светеха доста прилично фаровете но аз лично не бих го направил....

Потребителски аватар
nautica_
потребител
потребител
Мнения: 306
Регистриран: 08 фев 2009, 13:04
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1800 16v Zetec 115 p.s
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от nautica_ » 30 мар 2010, 10:52

http://www.kampaints.com/BG/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; това им е сайта , НО адреса е друг , намират се в кв. Бенковски точно преди картинг пистата едно голямо хале боядисано в сиво и синьо.
:mrgreen:

намира се в кв.Бенковски като карате по главната бул. Лазар Михайлов като подминете площадчето се пада 4-тата улица вдясно ул. Геле Китов след като завиете там карате само направо по улицата и се вижда сервиза от дясната страна боядисан в сиво и синьо.
Взимат по 20лв на рефлектор,чакам да се позатопли още малко и ще се хвана да разглобявам фаровете .......да видим какъв ще е ефекта....в друг форум пишат че са доволни от въпросната фирма и пичовете си знаят работата.... :D:

Колега FordSierra1.6L случайно да си от Люлин....доста често ти засичам красавеца из квартала?????

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от FordSierra1.6L » 30 мар 2010, 11:28

Да,от Люлин съм :) чак красавец,най-нормално мондео си е нищо интересно :lol:
ами аз съм замислил по натам да си намеря лупи и да ги вграждам на късите да видя какъв ще е ефекта...не ми се занимава да ги карам да ми "освежават" рефлекторите.... с лупите мисля ще постигна добър резултат....само обмислям сега от каква кола да са лупите....трябва да разгледам кои как светят и да взема най-доброто за нормални пари....

Потребителски аватар
nautica_
потребител
потребител
Мнения: 306
Регистриран: 08 фев 2009, 13:04
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1800 16v Zetec 115 p.s
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от nautica_ » 30 мар 2010, 16:28

Само информативно,щом си се запътил към вариянта с лупи,да ти кажа че има значение на какво разстояние ще е лупата от рефлектора......от това зависи фокуса на петното светлина което дава фара........и все пак ако рефлектора ти не отразява пълноценно светлината от крушката .....каквито и лупи да сложиш пак няма да имаш хубави фарове.Моето мнение е първо преникелиране на рефлектора. :mrgreen:

А щом си от квартала,евентуално си учил в 96-то СОУ?????

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от FordSierra1.6L » 30 мар 2010, 16:32

nautica_ написа:Само информативно,щом си се запътил към вариянта с лупи,да ти кажа че има значение на какво разстояние ще е лупата от рефлектора......от това зависи фокуса на петното светлина което дава фара........и все пак ако рефлектора ти не отразява пълноценно светлината от крушката .....каквито и лупи да сложиш пак няма да имаш хубави фарове.Моето мнение е първо преникелиране на рефлектора. :mrgreen:

А щом си от квартала,евентуално си учил в 96-то СОУ?????
ами то лупата си върви направо с рефлектора...аз няма да ползвам моя,то няма и как да стане....това е ясно ,че има значение колко е далече лупата от рефлектора но хората са си го изчислили и не мисля да го преправям....
ами да от 1-8 клас в 96то :) може да сме се виждали по физиономии тогава :)

Потребителски аватар
nautica_
потребител
потребител
Мнения: 306
Регистриран: 08 фев 2009, 13:04
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1800 16v Zetec 115 p.s
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от nautica_ » 30 мар 2010, 16:53

аз си мислех,че искаш да си ползваш твойте рефлектори... :mrgreen:

Потребителски аватар
momo76
потребител
потребител
Мнения: 533
Регистриран: 21 окт 2006, 16:11
Модел на автомобила: Фиеста 1.25 2001г.
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от momo76 » 31 мар 2010, 11:00

Това с лупите и аз съм си го мислел, ама излиза проблема със стъклото. По принцип като има лупа трябва стъклото да е гладко, а на Мондеото е релефно. Не се знае какъв ще е ефекта.

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от FordSierra1.6L » 31 мар 2010, 11:50

momo76 написа:Това с лупите и аз съм си го мислел, ама излиза проблема със стъклото. По принцип като има лупа трябва стъклото да е гладко, а на Мондеото е релефно. Не се знае какъв ще е ефекта.
има доста майсторчета които ти правят ново стъкло било за фар или за стоп...махаш старото и ти правят ново прозрачно и си става като фабрично ....така проблема с релефното стъкло го игнорираме на момента :) пък и на МК2 не е стъклено и е още по лесно...

Потребителски аватар
didon80
потребител
потребител
Мнения: 1929
Регистриран: 19 ное 2007, 20:38
Модел на автомобила: Мондео МК3 GHIA X 2.2 TDCI 2005г.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 74#p545238
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от didon80 » 01 апр 2010, 20:50

Специално за фаровете има вече и варианти, които се продават в нета.....Различни са и изглеждат добре, мисля че са с лупи и ЛЕД дневни светлини, но незнам дали са ел. регулеруеми като оригиналните, пък и цената мисля все още е космическа!
Ето линкове: http://www.essexracing.com/product_info ... b4f95de88a" onclick="window.open(this.href);return false;"

http://translate.google.bg/translate?hl ... 862&anno=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
jvspasov
потребител
потребител
Мнения: 237
Регистриран: 12 юни 2008, 19:29
Модел на автомобила: Renault Clio Sport 2.0 16V 00 г.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: как да направим халогените да светят по силно

Мнение от jvspasov » 04 апр 2010, 15:11

didon80 написа:Специално за фаровете има вече и варианти, които се продават в нета.....Различни са и изглеждат добре, мисля че са с лупи и ЛЕД дневни светлини, но незнам дали са ел. регулеруеми като оригиналните, пък и цената мисля все още е космическа!
Ето ти ги и в бг -> http://www.pitlane-bg.com/category/1490/mondeo-mk2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Дигитален широкоформатен печат, рязане по контур на винил, рекламни материали, сувенири и други свързани с рекламата!

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 18 госта