Впечатления за Ford Fusion

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Потребителски аватар
ageorgiev2010
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 24 дек 2009, 16:42
Модел на автомобила: Volvo C30 (2010) 1.6 R-Design
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Впечатления за Ford Fusion

Мнение от ageorgiev2010 » 13 дек 2010, 21:48

Здравейте,

Обмисляме покупка на чисто нов Ford Fusion 1.4 бензин. Харесали сме един с цвят Vision в ниво на изпълнение Ebony 2. Автомобилът има почти всичко, което е най необходимо на човек като ОГРОМНО пространство, климатик, ел. стъкла, ел. огледала с подгрев и две зони, серво, ABS/EBD, металик е, има централно заключване с дистанционно, CD/MP3 с AUX, кожен волан, 4 airbags, халогени и много други...

Интересува ме, т.като модела е вече на над 8 години да споделите впечатления за купе, окачване, качество на изработка, често срещани проблеми и за тези, които са с този мотор да кажат как е като динамика и разход спрямо купето на автомобила.

Предварително благодаря на далите мнение и препоръки :)

ПП: Т. като ще е за жена, то ще се слага преден и заден парктроник. Ако някой е правил това упражнение да сподели дали е лесно и дали от задната страна на броните има очертани за целта места :)

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Впечатления за Ford Fusion

Мнение от Pyrhel » 13 дек 2010, 22:02

Относно парктроника имам няколко разсъждения: след като колата ще е нова от МП, то тя ще има гаранция, а за да не отпадне гаранцията всичко (ВСИЧКО) трябва да се прави в оторизиран сервиз... От там нататък изводите ги оставям на теб и съответно можеш да си представиш цените какви ще са...

Горните ми думи не са на базата на нов Форд, а на Mazda 3 Speed. За да ти затъмнят стъклата - официален сервиз, демек отиваш при Маздьовци и цакаш *00124*

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Впечатления за Ford Fusion

Мнение от Alexi » 13 дек 2010, 22:11

що не изчакаш новия фюжън ,или да вземеш фиеста ? да караш нова кола стар модел е дразнещо ... вече ретро изглежда тоя фюжън малко ... а и "огромно пространство " - за една и съща кола ли говорим ,на шасито на фиеста ?

Потребителски аватар
ageorgiev2010
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 24 дек 2009, 16:42
Модел на автомобила: Volvo C30 (2010) 1.6 R-Design
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Впечатления за Ford Fusion

Мнение от ageorgiev2010 » 13 дек 2010, 23:52

Цената е 17 990 лв. с промо такса лизинг -50% Няма такава цена за автомобил с толкова екстри...

Потребителски аватар
ageorgiev2010
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 24 дек 2009, 16:42
Модел на автомобила: Volvo C30 (2010) 1.6 R-Design
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Впечатления за Ford Fusion

Мнение от ageorgiev2010 » 13 дек 2010, 23:56

Pyrhel написа:Относно парктроника имам няколко разсъждения: след като колата ще е нова от МП, то тя ще има гаранция, а за да не отпадне гаранцията всичко (ВСИЧКО) трябва да се прави в оторизиран сервиз... От там нататък изводите ги оставям на теб и съответно можеш да си представиш цените какви ще са...

Горните ми думи не са на базата на нов Форд, а на Mazda 3 Speed. За да ти затъмнят стъклата - официален сервиз, демек отиваш при Маздьовци и цакаш *00124*
Аз ще го взимам със 75% начална внсока, т.е. все едно си е наш... Смеехме се с търговката, че месечната вноска за 36 мес е по 45 лв. :) Та в тази връзка мога да си правя каквото си изкам, а в случая само ще монтирам парктроници - изпитан модел от Conrad (Germany) за 65 лв. :)

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Впечатления за Ford Fusion

Мнение от DigiPro » 14 дек 2010, 21:05

Карам такова животно вече почти 2 години. Само да ти кажа, че стандартното CD6000 не чете MP3. Гледах иначе снимки в новия каталог със SONY MP3, но предполагам, че е опция, както и страничните възглавници и завеси (за 17990 ги няма тия неща).
Двигателя е добър за градско, а на извънградско за изпреварване трябва да ръчкаш на по-ниска предавка. За жена караща нормално и спокойно ще е супер. Ходовата част е много здрава. Според думите на хората от сервиза до сега не са правили ходова част на Fusion. Аз също скачах в огромни трапове на няколко пъти и дори джантите не са мръднали (фабрични алуминиеви 15-ки).

Потребителски аватар
ageorgiev2010
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 24 дек 2009, 16:42
Модел на автомобила: Volvo C30 (2010) 1.6 R-Design
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Впечатления за Ford Fusion

Мнение от ageorgiev2010 » 18 дек 2010, 02:34

DigiPro написа:Карам такова животно вече почти 2 години. Само да ти кажа, че стандартното CD6000 не чете MP3. Гледах иначе снимки в новия каталог със SONY MP3, но предполагам, че е опция, както и страничните възглавници и завеси (за 17990 ги няма тия неща).
Двигателя е добър за градско, а на извънградско за изпреварване трябва да ръчкаш на по-ниска предавка. За жена караща нормално и спокойно ще е супер. Ходовата част е много здрава. Според думите на хората от сервиза до сега не са правили ходова част на Fusion. Аз също скачах в огромни трапове на няколко пъти и дори джантите не са мръднали (фабрични алуминиеви 15-ки).
Къде го гледа този нов каталог? Има много нови екстри и съвсем нови цветове, нива на изпълнение и опции, но на мен ми дадоха каталог от 2008-а година, аз алуминиевите джанти с 9 спици ми казаха да си ги представя :) Ако го имаш в PDF моля те прати ми го на angel.georgiev@ovi.com. В новия сайт на Ford: http://www.ford.bg" onclick="window.open(this.href);return false; го няма. Линка към каталога на Ford Fusion води до началната страница :)

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Впечатления за Ford Fusion

Мнение от DigiPro » 18 дек 2010, 20:48

Има си го каталога на сайта, но трябва леко да коригираш линка. Ето го правилния: http://www.ford.bg/files/katalozi/Fusio ... lgaria.pdf

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Впечатления за Ford Fusion

Мнение от S_C » 18 дек 2010, 23:21

Завъртя се един такъв при нас,за служебни цели.Моторът трябва да е същия,освен ако за последните 5 години не се е появил друг с тая кубатура.
Първо...не е толкова голям,колкото изглежда отвън.Базата е на Фиеста,като основната разлика е в окачването.В краката на шофьора си е направо ясно.
Второ...тоя мотор е откровено слаб на извънградско каране,колата е висока-при разминаване с нещо по-голямо усещането е неприятно.

И трето...CONRAD е изклчително нисък клас техника,по принцип.Това е любителска електроника.Пакетираното в кутии е точно толкова китайско и тайванско,колкото всичко останало по Илиянци.Читав парктроник за 65 лева няма,никога не е имало и едва ли някога ще се появи.Вариантът с камера вместо парктроник е далеч по-перспективен и много по-надежден.Но и почти 5 пъти по-скъп.Там само камерата е колкото парктроника.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Впечатления за Ford Fusion

Мнение от DigiPro » 19 дек 2010, 15:37

S_C написа:В краката на шофьора си е направо ясно.
Второ...тоя мотор е откровено слаб на извънградско каране,колата е висока-при разминаване с нещо по-голямо усещането е неприятно.
Ако имаш впредвид "тясно" не си прав! Аз съм 1,90 и ми е много комфортно да шофирам. Ако не си състезател и си караш спокойно с 90-100 на извънградско мотора е приличен. Разминаването с големи тир-ове се усеща съвсем леко (толкова колкото и с Polo от 90-те години например). Все пак това е кола от ниският клас и за тези пари не могат да се очакват чудеса.

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 17 госта