Помощ! Мнения за Ford Focus

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от ЯЛТА » 13 апр 2011, 22:49

Внимавай за гумите, от Италия идват с перфектни-регенерати, почти на първо гледане не можеш да ги познаеш, че са такива.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от Gattuso » 14 апр 2011, 00:40

ЯЛТА написа:Внимавай за гумите, от Италия идват с перфектни-регенерати, почти на първо гледане не можеш да ги познаеш, че са такива.
Точно за това утре ще хода с един приятел, който е има автосервиз и е гумаджия

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от PcMan » 14 апр 2011, 01:02

Спец. за километрите имай в предвид, че моя е 06/2001, 01/2007-10/2009 е каран в Б-я от човека, от когото го купих и съответно нямаше нито пожарогасител и целия комплект, така и нито 1 лепенка или стъргана от прозореца такава.. дори на гражданската или седмична винетка. И въпреки всичко това беше на 165к!! Вече на 180 след година и пловина с мен и е като нов, така че прецени колко кола 2000, при това в автокъща!! ще бъде 120 000км! Имай в предвид, че CD, джанти и всичко останало се сваля масово от хитрите автокъщи(т.е. от всичките). Повечето фокуси идват с ал.джанти, но в автокъщата ги свалят и слагат лоши.
Търси техническото състояние, води хора коит оразбират с теб, моята я качих на МП да мерят компресията (много важно и критично нещо-ако е ниска скоро ще има скъп ремонт, и е на доста над 200к!) и диагностират, но това става по-лесно със собственик, с автокъща и мп, нерегистрирана кола.. не знам. Води хора, да гледат дали има огърнати греди, тънките места в интериора от които си личи дали е на доста повече км и т.н. Антифриза ако е червен е добър знак(не сигурен, но добър), че е поддържана. Ако ти кажат, че е нормално да пуши, не е! Максимум при палене съвсем малко да изпуши, нататък не трябва да пуши колата, дори tddi, ако не е на 300к сигурно..!

Чети на фаровете дали пише Форд гравирано ситно, както и на стъклата. Преписвай вин-а. Трип компютър мисля, че след средата на 2001ва във фейслифта, и то само ghia го има, както и климатроника пак при фейслифт(при него вече няма tddi, добре си се ориентирал към tddi, данъка вече е 250лв за над 100коня, 90коня е 32лв, отделно е по-скъп за поддръжка и като цяло ако нещо му стане, гърмиш с адски пари, което не е така при tddi)

Без cd, стокови ал.джанти и подобни може доста да свалиш цената, както казах повечето фокуси идват с такива, например за zetec е било стандарт cd и ал.джанти поне 15"
И много още.. УСПЕХ!
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от mrdds » 14 апр 2011, 09:30

2004 TDI няма
Или колата е 2001 и ти я продават за по нова или те заблуждават с приказките за "стария вечен мотор TDI",a всъщност е новия TDCI с комънрейл и проблемните дюзи.
А и като те гледам как се заглеждаш по джанти,крилца,огледала...съвместно с това,че търсиш коли по с.Труд,което на практика си е като софийското Горубляне и като нищо ще те окъпят с хладка вода.
На тези борси там една свястна кола няма.Всички са от мошеници нагоре.
Няма да ти дават да я караш много защото колите са без номера-обикновено на 200-300м около борсата ги вадят.Ако поискаш майстор-разбира се в Труд има майстор,само до там може да я закараш.
Разбира се селския майстор си "знае работата". ;):
Гледай хубаво,че после ще създаваш легенди за форд.

П.П Борд компюър казват на цифровия километраж.Другото с показанието на ,t,разход,и т.н е трип комп и стои отдясно на таблото с уредите.До колкото знам само на Ghia слагат.

Аз на твое място не бих купил кола от борса без номера и без да можеш да я караш насам- натам.Има толкова регистрирани фокуси,много от тях са и обслужени,макар и малко по скъпи са за предпочитане пред тези от борсата в неизвестно състояние.

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от MapTo_D » 14 апр 2011, 09:51

mrdds написа:2004 TDI няма
Или колата е 2001 и ти я продават за по нова или те заблуждават с приказките за "стария вечен мотор TDI",a всъщност е новия TDCI с комънрейл и проблемните дюзи.
А и като те гледам как се заглеждаш по джанти,крилца,огледала...съвместно с това,че търсиш коли по с.Труд,което на практика си е като софийското Горубляне и като нищо ще те окъпят с хладка вода.
На тези борси там една свястна кола няма.Всички са от мошеници нагоре.
Няма да ти дават да я караш много защото колите са без номера-обикновено на 200-300м около борсата ги вадят.Ако поискаш майстор-разбира се в Труд има майстор,само до там може да я закараш.
Разбира се селския майстор си "знае работата". ;):
Гледай хубаво,че после ще създаваш легенди за форд.

П.П Борд компюър казват на цифровия километраж.Другото с показанието на ,t,разход,и т.н е трип комп и стои отдясно на таблото с уредите.До колкото знам само на Ghia слагат.

Аз на твое място не бих купил кола от борса без номера и без да можеш да я караш насам- натам.Има толкова регистрирани фокуси,много от тях са и обслужени,макар и малко по скъпи са за предпочитане пред тези от борсата в неизвестно състояние.
Само ще те поправя че има TDDi и 2005, ако има съмнения заповядайте във Варна да видите с очите си... ;)

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от mrdds » 14 апр 2011, 09:58

Произведен 2005 или регистриран 2005?
Защото ако е стоял по шоу румове на МП е едно,ама да е произведен 2005 не ми се вярва...освен ако не са ни лъзнали нещо застояло към българския пазар.

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от Gattuso » 14 апр 2011, 13:43

Благодаря много на всички! Желания фокус вече е при мен
Ford Focus 2004г. tdci 100кс.
Довечера ще му направим собствена тема и ще кача снимки :wink:

Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от ЯЛТА » 14 апр 2011, 13:59

ЧЕСТИТОоооо !
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от Alexi » 14 апр 2011, 14:09

със здраве да си го караш ! дано си му направил една диагностика преди да го вземеш да няма ранни изненади и му слагай хубави консумативи

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от MapTo_D » 14 апр 2011, 14:23

Човек, трябваше да гледаш за 1.8 TDDi , тия 10 коня отгоре няма да ги чувстваш чак толкова, а тоя двигател е къде къде по капризен от към всичко, но както и да е, избора е направен, дано нямаш ядове и да го караш безаварийно...

VENTCI
потребител
потребител
Мнения: 98
Регистриран: 08 мар 2010, 13:21
Модел на автомобила: FOCUS 1.8 TDDi hatchback
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от VENTCI » 14 апр 2011, 14:42

Честито и много безаварийни Очакваме снимки

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от MapTo_D » 15 апр 2011, 17:31

mrdds написа:Произведен 2005 или регистриран 2005?
Защото ако е стоял по шоу румове на МП е едно,ама да е произведен 2005 не ми се вярва...освен ако не са ни лъзнали нещо застояло към българския пазар.
Произведен 2005. И на мен ми беше много странно как 2005 е с тоя двигател, но е факт. Друг факт е, че е супер куц от към оборудване, няма дори ел. стъкла на предните прозорци... :lol:

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от HACKO » 15 апр 2011, 18:09

MapTo_D написа:
mrdds написа:Произведен 2005 или регистриран 2005?
Защото ако е стоял по шоу румове на МП е едно,ама да е произведен 2005 не ми се вярва...освен ако не са ни лъзнали нещо застояло към българския пазар.
Произведен 2005. И на мен ми беше много странно как 2005 е с тоя двигател, но е факт. Друг факт е, че е супер куц от към оборудване, няма дори ел. стъкла на предните прозорци... :lol:
Произведен специално за България или сродна държава, какво се чудите колко Ескорти CVH 1.4 карбуратор има произведени след 1993г (МП ги предлагаше до към 96г, на по-ниска цена).
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от Alexi » 15 апр 2011, 20:10

едно е да се предлага даден модел години след като има фейслифт ,друго е да е произведен тогава .. според мен фокус тдди 2005г няма ,мога да бъда оборен само с вин всичко друго е чесане на езици ..

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Помощ! Мнения за Ford Focus

Мнение от MapTo_D » 15 апр 2011, 20:27

Alexi написа:едно е да се предлага даден модел години след като има фейслифт ,друго е да е произведен тогава .. според мен фокус тдди 2005г няма ,мога да бъда оборен само с вин всичко друго е чесане на езици ..
Другото интересно е, че е Фокус 1 - фейслифт, като имам път на там ще му запиша VIN-a и ще го пусна тука. :roll: :wink:

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта