Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Joroo87
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 01 сеп 2011, 09:35
Модел на автомобила: Fiat Stilo 1.6 16V
Status: Извън линия

Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Joroo87 » 01 сеп 2011, 09:42

Здравейте,
понеже колата от заглавието ми харесва като дизайн, а двигателя е супер икономичен (5.3 л градско и 3.7 извънградско по каталог-реално ли е,защото това е основната причина да се замислям да я купя?), но не знам нищо за нея и не съм карал дизел до сега бих искал да ме посъветвате заслужава ли си точно този модел на форд?
Интересуват ме недостатъци-
1.слаби страни на ходова част, двигател и електроника?
2.Газта електронна ли е или с жило?
3.Също има ли нещо което трябва да знам и да гледам като си копувам точно тази кола?
4.Колата има ли проблем с ефтините пластмаси и материала използвани в купето-дрънка ли?
Ще се радвам да получа компетентни отговори, благодаря!

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Alexi » 01 сеп 2011, 11:58

Joroo87 написа:Здравейте,
понеже колата от заглавието ми харесва като дизайн, а двигателя е супер икономичен (5.3 л градско и 3.7 извънградско по каталог-реално ли е,защото това е основната причина да се замислям да я купя?), но не знам нищо за нея и не съм карал дизел до сега бих искал да ме посъветвате заслужава ли си точно този модел на форд?
Интересуват ме недостатъци-
1.слаби страни на ходова част, двигател и електроника?
2.Газта електронна ли е или с жило?
3.Също има ли нещо което трябва да знам и да гледам като си копувам точно тази кола?
4.Колата има ли проблем с ефтините пластмаси и материала използвани в купето-дрънка ли?
Ще се радвам да получа компетентни отговори, благодаря!
Здравей и добре дошъл във форума :
1. като всеки дизел - демферен маховик ,дюзи ,турбо всичко си е като на истински комън рейл пък бил той и 1.4 :)
2. електронна на всички дизели комън рейл че и по стари ;
3. аз лично нищо определено ;
4. не очаквай нещо повече от нормалното за най ниския клас автомобили- приемлива сглобка от евтинки пласмаски .
Разхода .. градското не трябва да е софийско че там аз лично бих го засичал на час ,а навън не трябва да се кара над 90 .. според мен средния ще се върти около 5 просто мотора е малък и с къси скорости. Аз лично не бих си купил дизел в тоя клас ,няма смисъл да поддържаш комън рейл дизел който е 65 коня .. бих ти преопръчал 1.25-1.4 бензин

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от S_C » 01 сеп 2011, 19:29

68 к.с. гледано от моята си камабанрия,са много малко.За града става.Извънградско е мъка такъв мотор.Автомобили под тон вече няма,дори в ниския клас.Номера с малките двигатели минаваше,когато колите бяха по 700-800 кила.Времената се промениха,с тях и изискванията за безопасност.В колите вече има набито толкова много желязо,че малките двигатели идват твърде слаби.Търси нещо с двигател около стотина к.с.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Joroo87
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 01 сеп 2011, 09:35
Модел на автомобила: Fiat Stilo 1.6 16V
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Joroo87 » 01 сеп 2011, 19:34

Alexi не съм съгласен с теб, че нямало смисъл да издържаш комън рейл 68 Hp, ПРИ УСЛОВИЕ ЧЕ ГРАДСКО ВЪВ ВРАЦА ЩЕ МИ ХАРЧИ 5Л/100КМ!!! Относно предложението ти за 1.2 или 1.4 мерси! Те ще харчат 8-9 при условие, че в момента карам Стило което много харесвам и е с класа над Фиестата но проблема е, че ми харчи 11 градско, и при тези цени на горивата не мога да си позволя да отделям по 300-400 лв на месец за гориво, когато мога да давам по 150-200 и да карам една симпатична фиеска с малко електроника(което май си е + :))
Така че всеки да си прави сметката, а аз не съм свикнал да имам кола и да я държа пред блока и да навъртам само по 10 000 км годишно.

Joroo87
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 01 сеп 2011, 09:35
Модел на автомобила: Fiat Stilo 1.6 16V
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Joroo87 » 01 сеп 2011, 19:40

Aма вие май не разбирате? Вижте сега, темата не е дизел или бензин, малолитражен или по-голям двигател, темата е недостатъци(технически) или по-точно дефекти на Фиеста мк6. Например лоша ходова част, капризен двигател, неустойчивост в завои, и т.н. Не искам предложения за други коли а мнения за точно тази с точно този двигател. Моля да пишат само хора които имат впечатление от конкретния модел и ако са карали със същия двигател още по-добре.

Нека се придържаме към темата все пак?!

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Alexi » 01 сеп 2011, 19:56

Joroo87 написа:Alexi не съм съгласен с теб, че нямало смисъл да издържаш комън рейл 68 Hp, ПРИ УСЛОВИЕ ЧЕ ГРАДСКО ВЪВ ВРАЦА ЩЕ МИ ХАРЧИ 5Л/100КМ!!! Относно предложението ти за 1.2 или 1.4 мерси! Те ще харчат 8-9 при условие, че в момента карам Стило което много харесвам и е с класа над Фиестата но проблема е, че ми харчи 11 градско, и при тези цени на горивата не мога да си позволя да отделям по 300-400 лв на месец за гориво, когато мога да давам по 150-200 и да карам една симпатична фиеска с малко електроника(което май си е + :))
Така че всеки да си прави сметката, а аз не съм свикнал да имам кола и да я държа пред блока и да навъртам само по 10 000 км годишно.
като смениш съединителя с маховика за 1500 лв ще се съгласиш с мене :D: а дюзите са ти по 500 лв ,сменят се комплект 4те :D:

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от DigiPro » 01 сеп 2011, 22:08

Alexi написа:като смениш съединителя с маховика за 1500 лв ще се съгласиш с мене :D: а дюзите са ти по 500 лв ,сменят се комплект 4те :D:
Ей това мнение трябва да го пуснеш и в темата "Надежни ли са в крайна сметка TDCi"

И за да не съм съвсем извън темата - За ходовата част на този модел Fiesta/Fusion слушам само суперлативи. От личен опит не мога да го твърдя със сигурност, тъй като служебния Fusion e само на 34 хил. км. по родните пътища (трапища). Пътното поведение е прилично като за малка кола.

Joroo87
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 01 сеп 2011, 09:35
Модел на автомобила: Fiat Stilo 1.6 16V
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Joroo87 » 01 сеп 2011, 22:12

Alexi тоя съединител, не са ли измисли нещо като при ауди а4 да се сменя с обикновен?:)
А и като я взема 2005година... вярно че много зависи как е карана ама би трябвало поне още 4-5 годинки да изкара тоя съединител? А аз едва ли ще я изтърпя над 4-5 годинки:)
Иначе мнението за дюзите... БЛАГОДАРЯ! Това си е проблем:) Колко често се сменят и минава ли по-често номера само с изчистване?

Joroo87
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 01 сеп 2011, 09:35
Модел на автомобила: Fiat Stilo 1.6 16V
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Joroo87 » 01 сеп 2011, 22:15

Чух и за някакъв дефект по скоростните кутии-не се включвало много лесно 5-та? Абе една мацка от отсрещния блок се фръцка с такава фиеска, май не е зле
да взема да си направя един тест драйв:)

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от synthez 3D » 01 сеп 2011, 22:45

Alexi,стига плаши човека.Като стане въпрос за дизел срещу бензин си първи да защитаваш дизела,пък сега маховици,дюзи и т.н.
Аз ще отговоря,като бивш собственик на такава Фиеста с такъв двигател закупена нова през 2006г:

1.слаби страни на ходова част, двигател и електроника?-Ходовата част е доста здрава,както при повечето Фордове.Никога не сме имали какъвто и да е проблем с нея.Същото се отнася и за двигателя и електрониката.Вярно е,че говорим за нова кола и не би трябвало да има проблеми,но все пак.

2.Газта електронна ли е или с жило?-Електронна.

3.Също има ли нещо което трябва да знам и да гледам като си копувам точно тази кола?-Понеже не сме имали проблеми за 4 години,не мога да кажа дали има някакви хронични болести след по-дълъг пробег.Знам,че някои двигатели имат проблем с пропуски от медните уплътнители на инжекторите.Цената на самия уплътнител е смешна,но подмяната му е свързана с много разглобяване и това оскъпява евентуалния ремонт.Можеш да разбереш дали има повреден дифтунг,ако в купето се усеща миризма на изгорели газове и от двигателя се чува цъкащо съскане.Такъв проблем е характерен по принцип за много дизелови двигатели,така,че не е специфичен за Фиеста.

4.Колата има ли проблем с ефтините пластмаси и материала използвани в купето-дрънка ли?-Нищо не дрънка и аудиото свири чудесно,като за заводско.Пластмасите изобщо не са евтини,те просто са като на всяка друга кола.И на Alexi Мондеото е направено от същите,но нали все пак е друг клас,трябва да е по-убаво :D

Мощността на двигателя си е напълно достатъчна,особено в града.При по-високи скорости(над 120) липсата на мощност се усеща,но не бих казал,че е фрапиращо.Основният прблем при такива скорости вече става шумът,а не липсата на мощност.Иначе има добра управляемост и държи пътя перфектно.Сега видях,че си писал за Фиеста 2005г.и затова трябва да уточня,че нашата беше от последния фейслифт(след 2005г.),преди да излезе сегашната.Ако се интересуваш от преди фейслифта,там нещата са малко по-други,особено в интериора и ще е хубаво някой с такава да си каже мнението.
Както и да е,най-важното е да попаднеш на добре поддържан екземпляр.Другото са само приказки.
Изображение

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Alexi » 01 сеп 2011, 23:57

не го плаша просто говорим за кола с неясна история и пробег за това да си има едно наум .. а пласмасите са различни от на мондео понеже ги имам и 2те само че едното е наречено кънект а е товарна фиеста малко по обемна ..

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от gurcayy » 02 сеп 2011, 00:31

Колега, от всички капацитети, които ще се изкажем по темата и ще те объркаме тотално,най-добре ще направиш,ако вземеш под внимание мнението на synthez3D.

DigiPro - вече те признавам за най-яростен противник на дизела в целия форум...Дано само някой ден не те видим с някое tdci :)

Alexi- и той явно се влияе от промените в атмосферните условия на някоя от луните на Юпитер. Преди няколко седмици пуска тема "Надежден ли е в крайна сметка TDCI", а днес ги е подкарал яката :mrgreen:

Много ми е интересно колко души от форума, които карат дизели след 2005 , имат или са имали проблем с "хита" дюзи ? Само да кажа, че в момента дюзи се рециклират за около 400-500 лв (за 4 броя! ).
Ако колата ти харесва, закарай я в МП -ще ти направят пълна диагностика и ще добиеш представа за състоянието на колата. Сумата за диагностика ще си я избиеш десетократно от евентуални бъдещи ремонти.
Успех и не забравяй да се похвалиш!

Joroo87
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 01 сеп 2011, 09:35
Модел на автомобила: Fiat Stilo 1.6 16V
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Joroo87 » 02 сеп 2011, 08:46

Благодаря ви за отговорите, наистина колкото повече пишете толкова повече се обърквам:)
Както и да е още не съм го решил напълно, но нищо чудно след 1 месец да подкарам фордче:)
Прави ми впечатление, че много хора са против форд, но имам няколко приятели с фордове и на пук не са имали сериозни проблеми... но както и да е това е друга тема, аз лично нямам лошо впечатление от форд(май след 2000г. са ги поошлаифали бая от към надеждност и здравина)

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от S_C » 02 сеп 2011, 22:42

Градска легенда,свързана с обезценката на фордовете на пазара втора ръка.За евтини-евтини са.За качество-не е бъгав до толкова,че да те знаят по име в сервизите.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Joroo87
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 01 сеп 2011, 09:35
Модел на автомобила: Fiat Stilo 1.6 16V
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Joroo87 » 03 сеп 2011, 08:33

Това което ме притеснява е наистина ли съединителя струва 1500лв(няма ли някакъв вариант да се сложи някакъв друг без маховик), и дюзите 4-те ли се сменят, защото цена от 2000 лв. за дюзи.......
Иначе комшииката дето кара такава фиеска има още една и я продава... 2004 г. за 5 000 двуврата не изглежда зле, а и и вярвам като казва, че колата няма проблеми(на 95% съм сигурен, че е така щом ми казва). А цената е повече от добра!

Joroo87
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 01 сеп 2011, 09:35
Модел на автомобила: Fiat Stilo 1.6 16V
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Joroo87 » 03 сеп 2011, 08:35

Просто баща и се занимава внася оправя ги и ги продава на приятели и не иска да рискува да продаде прецакана кола...

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от gurcayy » 03 сеп 2011, 09:10

Ето колко струва съединителя за тази кола http://drive.bg/product_info.php?cPath= ... elId=16102. Помпата е 199 лв.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Alexi » 03 сеп 2011, 09:31

мда де ама той се сменя с маховика .. я сега виж той колко струва

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от gurcayy » 03 сеп 2011, 09:43

Добре де, защо изобщо говорим за глупости...Човек, когато си купува кола, трябва да си направи сметката, че това е постоянен разход.Ако не му харесва цената, има градски транспорт и колела. Хем е здравословно, хем екологично :D:

Joroo87
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 01 сеп 2011, 09:35
Модел на автомобила: Fiat Stilo 1.6 16V
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за Фиеста мк6 1.4 tdci 68hp

Мнение от Joroo87 » 03 сеп 2011, 13:00

gurcay точно както казваш, човек когато си купува кола трябва да си направи сметката- ами нали това правя в момента:) а когато нещо не му изнася има и коли на други цени, не непременно градски транспорт:)

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта