Проблем с гаснене в движение Fokus 1.8 TDDI

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Botev1975
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 28 авг 2011, 15:29
Модел на автомобила: Focus 1.8TDDI / Nissan Primera GT
Status: Извън линия

Проблем с гаснене в движение Fokus 1.8 TDDI

Мнение от Botev1975 » 25 окт 2011, 09:25

Здравейте колеги.Реших да споделя моето решение на този проблем.Когато ми го направи тоя номер за първи път започнаха да ми минават през главата едни мисли за помпи,педали на газта и все такива приятни неща :roll: След доста четене из форума припознах този проблем в поне 10 теми.Както си пише и в заглавието на темата колата гаснеше когато и както си поиска,без значение колко е карана.Изгасва,светва таблото запалва и продължава.Имаше моменти когато го правеше еднократно да речем за 100км а имаше и момент в който просто не можеше да се движи от гаснене.След самодиагностика ,единственият проблем който показа като грешка беше слаб акумулатор.Вече се бях замислил сериозно да започна с разглобяване на педала на газта като за начало,но ми мина идеята да погледна кулера в какво състояние е.След сваляне на пластмасовия капак установих ,че кулер има на теория,а на практика е задръстен до такава степен че въздух не преминава през него.Сваляне почистване с препарати,водоструйка и изненада,започна даже и да се вижда светлина през ламелите :D: след сваляне на въздушния датчик,отстрани на кулера видях че е целия в масло(ама мноооого масло)на практика почти е невъзможно да мери температурата.След почистване на датчика и кулера ефекта е ясен.Колата стана друга(логично все пак)и проблемът с моето гаснене изчезна!Най-вероятно датчикът е отчитал прекалено голяма температура на въздуха(ако въобще е отчитал нещо) и това е водило до гаснене на автомобила.Предполагам някаква система за защита :roll:

Потребителски аватар
Streetracing
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 20 ное 2013, 21:05
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 02' TDDI
Status: Извън линия

Re: Проблем с гаснене в движение Fokus 1.8 TDDI

Мнение от Streetracing » 07 дек 2013, 19:50

Добре е че си решил проблема :) иначе е много неприятно аз имах подобен проблем с бившата ми кола (БМВ Е36 318 ТДС 98-а год) както вървеше има нафта има всичко и гаснееше. Като вдигнеш задната седалка има от едната страна помпа а от другата сонда, като и ударя един два юмрука на помпата колата запалва и тръгва, смених помпата и я продадох. Мисля на пролет и аз да смъкна кулера на фокусника профилактично да го измия :)

dobatavision
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 21 окт 2013, 09:29
Модел на автомобила: Фокус mk1 1.8tddi 90hp ''00
Местоположение: гр.София
Status: Извън линия

Re: Проблем с гаснене в движение Fokus 1.8 TDDI

Мнение от dobatavision » 14 мар 2014, 19:43

Колеги от вътрешната възможно ли е да се запуши кулера и ако да как се чисти ?
Иначе за от външната е ясно !

ico71
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 15 окт 2005, 00:26
Модел на автомобила: Форд Мондео МК2
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с гаснене в движение Fokus 1.8 TDDI

Мнение от ico71 » 30 мар 2014, 19:31

Здрасти колега,добре е,че колата не ти гасне вече но не съм сигурен,че си решил проблема с това което си направил.Помисли,колата гасне и веднага пали след това да не би да се е охладил за няколко секунди и пишеш когато си поиска.Значи и когато не е загряла.Ами за 100 км.вече е загрявала доста пъти до максимална температура.Ами,ако караш в града по светофарите и тръгнеш-спреш кога ще се охлади?Датчика който си почистил,ако сега го свалиш ще е същия,на тези километри всички турбини бълват масло и затова по добре обърни внимание на нея,а и от него не гасне колата,а влиза в режим в който не може да се форсира над 2000 об.Всичко това го пиша за да не те изненада отново.За диагностиката не знам с каква си го тествал но няма начин да не покаже,ако е с истинска.Желая ти много безаварийни километри...

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 37 госта